PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=221722}

Next

6,9 186 733
oceny
6,9 10 1 186733
4,4 15
ocen krytyków
Next
powrót do forum filmu Next

Zakończenie...

ocenił(a) film na 5

Największym atutem tego filmu jest jego, nie do przewidzenia zakończenie. No chyba, że
ktoś wcześniej czytał książkę .... i nie był zaskoczony.

tomasz92

Zgadzam się. Zakończenie to duży plus tego filmu.

Siwi86

Jak sie film skonczyl? Ogladalem do momentu az wybuchla bomba, wszyscy zgineli i on znowu obudzil sie w lozku z ta dziewczyna, potem wyszedlem do kuchni a jak wrocilem do juz napisy byly.

ocenił(a) film na 8
shen16

Zadzwonił do tej policjantki i zgodził się im pomóc pod warunkiem że będą chronić(?) jego dziewczynę, a ta policjantka zgodziła się na to i koniec.

ocenił(a) film na 6
Kinomaniak_1991

Zapomniałeś dodać, że w tym momencie wiedział już, jak potoczy się cała akcja. Będąc z dziewczyną, mógł widzieć dużo dalszą przyszłość, niż tylko 2 minuty. Zadzwonił do policjantki wiedząc, jak będzie wyglądała przyszłość i zapewne będzie próbował ją zmienić.

ocenił(a) film na 8
miss_obscene

Rzeczywiście przeistoczyłem tak ważny fakt. Dzięki za poprawienie mnie miss_obscene :)

ocenił(a) film na 8
shen16

naucz sie używac SPOILERA ...

Mnih

naucz sie nie wchodzic do tematow ktore nazywaja sie "zakonczenie"

shen16

Mam wrażenie, że oglądałem film ucięty o dobre 30 minut i dołożone na końcu napisy. Ze zdziwienia przetarłem oczy i raz jeszcze spojrzałem na napisy końcowe. Totalne rozczarowanie. Miałem nadzieję, że zostanie wyjaśniony wątek chociażby daru przewidywania głównego bohatera czy chociażby porwania głowic atomowych (czyli ukazana już ta 'realna' przyszłość). Zamiast tego dostajemy na koniec filmu [SPOILER] życiowe motto 'przyszłość zależy od tego jak na nią spojrzymy' i koniec.[/SPOILER] Mimo banalnego wątku miłosnego i miernej grze aktorskiej ( z pozdrowieniami dla pani Biel oraz Moore) film bardzo mnie wciągnął, stąd daję 6/10. Niestety zmarnowali potencjał naprawdę dobrego filmu.

Btw. Jeśli twierdzicie że efekty specjalne są totalnie do d*py radzę obejrzeć Power Rangers.

ocenił(a) film na 5
ThomasPPL

Niestety się zgadzam. Jak zobaczyłam napisy otworzyłam usta ze zdziwienia. Rozumiem że widz miał się domyślić co będzie dalej (bo to trudne nie było) ale mimo wszystko można było jeszcze troszkę to rozbudować. Np. pomyłka w jasnowidzeniu głównego bohatera.
Film oczywiście aż taki tragiczny nie był, ale mógł być duzo lepszy. A jako film akcji mało trzymał w napięciu.

ocenił(a) film na 5
anulkaa76

dokładnie, końcówka filmu była niedopracowana... Wyjaśnia ten fakt chociażby to że bo obudzeniu się w łóżku z tą dziewczyną i zgodzeniu się na współpracę nastąpił koniec filmu. Ktoś by powiedział że tak właśnie ma być, gdyby nie jeden pominięty przez reżysera szczegół: Reżyser powinien pamiętać że jeżeli główny bohater zmieni fragment wydarzeń które przewidział to większość wydarzeń w przyszłości zmieni się pod względem przewidzianej przeszłości, Tak więc brakło mi w tym filmie rozwinięcia tego i zakończenia rzeczywistych wydarzeń... A dlaczego by wszystko wyglądało inaczej, ponieważ jasnowidz postanowił nie mieszać w to swojej dziewczyny a co za tym idzie cały wątek ratowania jej zostałby całkowicie pominięty co zmieniło by bieg wszystkich wydarzeń........ Wielkim mankamentem filmu jest też nierówność szans po obu stronach, jakby na to nie patrząc terroryści nie mieli najmniejszych szans z jasnowidzem co znacznie obniżało emocje..... Brakło i natomiast w filmie zaskoczenia jakim by z pewnością było wprowadzenie drugiego jasnowidza po przeciwnej stronie i ich pojedynku.... To byłoby doskonałe.... a tak tylko 5/10

ocenił(a) film na 8
ThomasPPL

Tak , tak ja też ogładałam film bo mi się spodobał, a koniec zepsuł mi nieco opinie na temat filmu, skończyło się tak nijak, myslałąm ze cos wiecej pokaza

ocenił(a) film na 7
shen16

to coś ty tyle czasu w kuchni robił ???

ocenił(a) film na 5
tomucho77

Niektórych rzeczy lepiej nie wiedzieć.. ;p

tomasz92

natomiast widać że ty opowiadania (nie książki!) notabene 32-stronicowego nie czytałeś. Nigdy nie jest za późno wiec wpisz sobie w google "Złotoskóry pdf" problemu ze znalezieniem mieć nie bedziesz.

ocenił(a) film na 5
adwersarz86

Fakt, akurat tego opowiadania nie miałem jeszcze przyjemności przeczytać. Wiedziałem tylko, że film powstał na podstawie książki. Nie miałem pojęcia, że powstał na podstawie krótkiego opowiadania. Mam nadzieję, że niedługo uzupełnię braki... . Dzięki za zwrócenie uwagi.. ;)

tomasz92

tylko się nie zdziw że jest zupełnie o czymś innym :D

ocenił(a) film na 5
adwersarz86

Ee tam... ;). Do tego, że niektóre ekranizacje książek, odbiegają od swojego pierwowzoru, już zdarzyłem się przyzwyczaić....

użytkownik usunięty
tomasz92

o tak, zakończenie zaskakujące, oczywiście na plus, dzięki niemu film odebrałam pozytywnie.

Trzeba powiedziec ze film nie jest zly, ja mysle ze kazdy kto go oglada odczowa niedosyt i duze rozczarowanie, z drugiej strony chyba to czyni go zlym skoro wiekszosc by tak odczuwala...hmmm...

tomasz92

Opowiadanie (Złoty Człowiek albo Złotoskóry, zależy od tłumaczenia) przedstaia historię dwumetrowego człowieka, którego skóra ma kolor złoty, nie ma włosów i chodzi nago po okolicy - normalnie Nicolas Cage. Oprócz tego rzecz dzieje się po wojnie atomowej, Złoty Człowiek jest mutantem popromiennym, agentom zależy na złapaniu go bo może być zagrożeniem dla ludzkości, a głównym założeniem opowiadania, jest JAKI BYŁBY CZŁOWIEK, KTÓRY PAMIĘTAŁBY PRZYSZŁOŚĆ, ALE NIE PRZESZŁOŚĆ? To zostało kompletnie pominięte, i nie ważne, że fabuła nie ma nic wspólnego z opowiadaniem. Gdyby tą tezę przenieść w filmie, byłoby ok.

Poza tym nie rozumiem, dlaczego teraz trwa nagonka na kręcenie każdego jednego opowiadania Dicka. Owszem - spora część jego twórczości jest genialna, ale dlaczego nikt nie zabierze się np. za "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" gdy inni zabierają się za "Ekipę dostosowawczą"? Pewnie brak talentu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones