film

Niebezpieczna piękność

Dangerous Beauty
1998
1h 51m
7,0 8 122
oceny
7,0 10 1 8122
W XVI-wiecznej Wenecji jedynie kurtyzany mogły się kształcić. Tę drogę wybiera Weronika, kiedy jej ukochany poślubia wyznaczoną mu przez rodziców arystokratkę. Zobacz pełny opis
Niebezpieczna piękność zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Wenecja w XVI wieku. Piękna i utalentowana Weronika - córka kurtyzany Paoli Franco - zakochuje się w arystokracie Marku Venier. Ich związek nie ma jednak przyszłości, dziewczyna pochodzi bowiem z ubogiej rodziny. Chcąc zapewnić córce dostatnie życie, Paola postanawia przygotować ją do roli kurtyzany. Weronika jest zdolną uczennicą i szybko staje się jedną z najsłynniejszych weneckich "pań do towarzystwa", zdobywa majątek i wielu wpływowych przyjaciół.

boxoffice
$4 553 271 w USA
na podstawie
studio
Regency Enterprises (przedstawia) / Arnon Milchan Productions / Bedford Falls Productions
tytuł oryg.
Dangerous Beauty
inne tytuły
Courtesan (tytuł roboczy) USA
The Honest Courtesan (tytuł roboczy) USA
Venice (tytuł roboczy) USA
Dangerous Beauty Wielka Brytania
The Honest Courtesan Wielka Brytania
więcej
Winona Ryder i Uma Thurman zrezygnowały z ubiegania się o rolę Veronicy Franco ze względu na nagie sceny. Drew Barrymore również odrzuciła propozycję zagrania tej postaci.
Zdjęcia kręcono w Rzymie, Bracciano, Wenecji i Frascati (Włochy).
Pierwotnie tytuł miał brzmieć "The Honest Courtesan", jednakże wytwórnia doszła do wniosku, że Amerykanie nie znają pojęcia słowa kurtyzana i postanowili zmienić go na "Dangerous Beauty".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niby dość duzo golizny- a zero wulgarnośći. Polscy filmowcy powinni przejść jakieś specjalne szkolenia- u nas sceny seksu są albo wulgarne, albo biedne wizualnie a najczęściej jedno i drugie. Nie pamiętam polskiego filmu lub serialu gdzie tzw sceny łóżkowe oglądałabym bez zażenowania- po prostu gołe ciała bez krzty...

Nie wierzę, że ktoś jest w stanie oglądać takie filmy. Rozumiem romantyzm, ale rozdęty do takich rozmiarów powoduje mdłości. Do tego dochodzi idiotyczny scenariusz, osoby grające w tym filmie to z pewnością nie aktorzy . Kompletne nieporozumienie. Tego typu filmy naprawdę można kręcić w mądry sposób.

czyli o kolejny film o wyższości zdeprawowanych elit i ich kochanek nad zacofanymi chrześcijanami (wyłączając oczywiście biskupa:)).
Jedyny plus to uroda aktorki i jej ochoczy i radosny zapał do pracy:))
Podsumowanie filmu:
1/ jak trwoga to do Boga
2/ główna bohaterka przez swój awans społeczny - została kochanką...

więcej
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

"W tłumie szaf barwnych, lśniących w barwach płomieni, dumnie kroczy ona, piękna urodą pierwszego śniegu, przejrzyste jej spojrzenie barwy słodkich wód patrzy śmiało, a jednak skrycie, pragną jej wszelkie tętna, podziwiają wejrzenia. Jest bólem, jest radością. Nie. Jest ona miłością."

Film przenosi nas w erę, którą...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones