Catherine Jane McCormack

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/7454/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":2234,"rate":7.628469113697403,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/7454/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":22,"rate":7.590909090909091,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktorka dubbingowa"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/7454/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":6,"rate":7.833333333333333,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,6
2 234 oceny gry aktorskiej
Catherine McCormack I
Brytyjska aktorka teatralna i filmowa, znana z ról w "Braveheart - Waleczne serce", "Niebezpiecznej piękności", "Krawcu z Panamy" czy "Magii w blasku księżyca".

Urodziła się 1 stycznia 1972 roku w angielskiej miejscowości Alton w Hampshire (Wielka Brytania). Jej przodkowie wywodzą się z Irlandii. Matka zmarła, gdy mała Catherine miała zaledwie 6 lat. Jej ojciec sam wychowywał ją i jej brata Stephena. Dorastała w wierze katolickiej, choć dziś nie jest jej gorliwą wyznawczynią.

Jest absolwentką prestiżowej Oxford School of Drama. Swoją pierwszą i do tego główną rolę w filmie "Loaded" Anny Campion wspomina źle. Jej zdaniem nie otrzymała odpowiedniej pomocy ze strony reżyserki, której potrzebowała szczególnie jako debiutantka. W 1995 roku zaledwie 23-letnia aktorka zagrała żonę Mela Gibsona, Murron, w obsypanym Oscarami "Braveheart - Waleczne serce". W 1998 wcieliła się w tytułową "Niebezpieczną piękność", koncertowo portretując autentyczną osobę kurtyzany Veroniki Franco. Niestety rzadko widuje się ją na ekranie - Catherine twierdzi, że mało która produkcja fascynuje ją na tyle, by zrezygnować ze sceny na rzecz filmu. Czuje się przede wszystkim aktorką teatralną. Odbyła tournee, m.in. grając Norę z "Domu lalki", a także w "39 krokach". W 2001 roku nominowano ją do nagrody im. Laurence'a Oliviera za najlepszą rolę drugoplanową w sztuce Arthura Millera "All My Sons".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 kwietnia 1972

miejsce urodzenia: Epsom, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

Ukończyła Oxford School of Drama w Wootton (Anglia, Wielka Brytania).
Ma brata Stephena.
Była jedną z kandydatek do tytułowej roli w filmie "Dziennik Bridget Jones". Ostatecznie angaż otrzymała Renée Zellweger.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Piękna aktorka jest z niej, ale na tym zdjęciu wygląda po prostu niesmacznie.

 • Zgadzam się z pozostałymi. W Catherine można sie po prostu zakochać. Ma tyle wdzięku, uroku i kobiecości w sobie, że ze świecą szukać w całym "Holiłudzie"

  6
  • Pierwsze, co rzuca się w oczy, to uroda Catherine. W moim odczuciu, jest to jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Oczywiście nie samą urodą aktor/ka żyje, a przede wszystkim talentem - sposobem w jaki przyciąga widzów do kina, bądź telewizora. Ta kobietka robi to całkiem nieźle, czego dowodem ... więcej

   3
   3
   • jak dla mnie najlepszy film. Polecam filmik - doskonała muzyka oraz zdjecia z filmu - http://www.youtube.com/watch?v=Cq9siplXZ ZM

    1
    • Czy w tym filmie to nie ona zagrała stewardessę? Około 1h 2m, scena w samolocie.