Permanent Vacation

1 godz. 15 min.
7,0 9 076
ocen
7,0 10 9076
7 090
chce zobaczyć
6,4 8
ocen krytyków
{"rate":6.375,"count":8}
{"type":"film","id":8117,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Permanent+Vacation-1980-8117/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Nieustające wakacje
  • sgdf ocenił(a) ten film na: 7

Nie lubię doszukiwania, dosłownie doszukiwania się wszędzie i we wszystkim drugiego dnia,
    głębi, ukrytego przekazu bla bla, ten film jest inny niż cała reszta, z którą stykamy się teraz ale
    jakby ktoś zaczął pleść o wstrząsającej nostalgii ludzkiej egzystencji to musiałabym, po prostu
    musiała przewrócić oczami. Jest jednak jedna rzecz, którą dał mi ten film, na początku tego nie
    zauważyłam, może to nawet lepiej, rzecz ( z braku innego słowa), której żaden ostatnio widziany
    przeze mnie film nie mógł mi dać. Jakby to ująć. Film jest zbudowany z kilkunastu scen.
    Kilkunastu, nie kilkudziesięciu, czy kilkuset. Kilkunastu scen, z których każda jest niby o czymś,
    niby o niczym, jedna mniej ciekawa inna bardziej. Rzecz w tym, że pojedyncza scena jest za
    długa. I to mi się właśnie podoba. Każda przydługa scena na początku robiła z moją uwagą to co
    powinna, potem jednak wciąż oglądając zaczęłam tworzyć własny scenariusz, własny dialog,
    własnych bohaterów, ich charakterystyki, ich przeszłość. Zorientowałam się, że to robię dopiero
    podczas ostatniej sceny. Naprawdę ciekawe odkrycie. I tym samym - ciekawy film.

• GilScott ocenił(a) ten film na: 7

sgdf Coś w tym jest.

• LukaszJarosz25 ocenił(a) ten film na: 8

sgdf Zdecydowanie Jarmush jest wyjątkowym twórcą, ukrywa symbolikę, którą może rozumie tylko on i garstka wybranych. Reszta nie ma znaczenia.