PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30807}

Nostalgia

Nostalghia
7,6 6 096
ocen
7,6 10 1 6096
8,1 15
ocen krytyków
Nostalgia
powrót do forum filmu Nostalgia

Chyba trochę za trudny. Dwa razy na nim zasnęłam, naprawdę zdarza mi się to rzadko na filmach. Nawet nie chodzi o niezrozumiałe sytuacje, oglądałam już kilka filmów, których od razu nie zrozumiałam jednakże wiedziałam że jest gdzieś głębsze dno i intrygowało mnie to. Tutaj czułam się tak w zaledwie kilku miejscach, większość filmu ciągnęła się niemiłosiernie. Przynajmniej pasuje to do tytułu filmu. Na razie nie oceniam, spróbuje za kilka miesięcy jeszcze raz , może zmienię zdanie.

ocenił(a) film na 8
Karolah82

Duuuży plus za pokorę wypowiedzi. Mało kto ma dziś odwagę przyznać się, że czegokolwiek nie rozumie. Raczej wolą się wymądrzać.

Masz jaja dziewczyno! Nie żartuję :)

ocenił(a) film na 8
Karolah82

Zgadzam się z Tobą w tym, że film momentami ciągnął się niemiłosiernie. Narażę się pewnie fanom rosyjskiego reżysera, ale wg mnie miał on tendencje do nadmiernego moralizowania, przez co jego filmy stają się usztywnione, często ciągnące się w nieskończoność. Przesłanie filmu wbrew pozorom wcale nie było takie trudne w odbiorze, chociaż sztuka polega na tym, że interpretacji może być wiele - w tym wypadku również tak było. Jednak to samo przesłanie można jednak przedstawić w sposób łatwiejszy, lżejszy. Ze zrozumieniem filmu nie miałam problemów, jednak przeciąganie niektórych scen męczyło mnie i nużyło. W tym filmie na dobrą sprawę tak naprawdę nic się nie działo - bohaterowie jedynie w rozmowach między sobą prawili nad sensem życia i istnienia oraz nad przemijaniem. Wg mnie można było to przedstawić w mniej "surowy" sposób - w ten sposób reżyser trafiłby pewnie do większego grona odbiorców, a on przecież do powiedzenia miał wiele. Wiadomo - co kto lubi. Ja Tarkowskiego na pewno bardzo szanuję i nie zamykam furtki przed innymi jego dziełami, ale wolałabym, żeby było to przedstawione w trochę "żywszy" sposób, bardziej dostępny. Z pewnością za jakiś czas zabiorę się za kolejne dzieło tego reżysera, ale jednak wydaje mi się, że on trochę za bardzo i na siłę "utrudniał" odbiór swego dzieła.

ocenił(a) film na 8
Monaco_filmweb

A czy jednym z największych przywilejów artystów nie jest to, by swoje dzieła mogli tworzyć przede wszystkim wedle własnego zamysłu i uznania, a nie dopasowywać się do hipotetycznego odbiorcy? Na końcu pojawia się dedykacja dla matki. Nie chciałabym tworzyć dzieła dedykowanego ze szczerego serca bliskiej osobie, oglądając się na to, by było krócej, dynamiczniej i [wstaw dowolne określenie], ażeby przede wszystkim lud był zadowolony z efektu. Może to naiwne myślenie, ale w tym przypadku wolę spuścić zasłonę milczenia na komercyjne kwestie.

ocenił(a) film na 3
Monaco_filmweb

To jakie było przesłanie filmu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones