PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10002817}
8,0 122 175
ocen
8,0 10 1 122175
7,5 57
ocen krytyków
Oppenheimer
powrót do forum filmu Oppenheimer

film dostarczył - może nie zrobił na mnie takiego wrażenia co np. dunkierka, ale był zdecydowanie na tyle dobry, że miało się przeczucie, jakby po seansie na scenę wkroczyć miał sam nolan i powiedzieć: "no cze, jestem nolan. i chcę powiedzieć że tym filmem chciałbym was przeprosić za to gówno jakim był tenet. przepraszam, dziękuję, przepraszam", a następnie zejść by rozpłynąć się w powietrzu jakby nigdy go nie było i był jedynie wizją naszych umysłów przytłoczonych całym tym seansem

ugułem rzecz biorąc polecam, a tym bardziej w ciemno, bo jakimś cudem dotrwałem te kilka lat bez zwiastunów i drugą połowę filmu oglądało się prawie że jak ostatni odcinek czernobyla od sky/hbo. to komplement rzecz jasna.

de_dust2

Tenet nie był gównem. 

ocenił(a) film na 8
mariooks1945

moim skromnym zdaniem był gównem, głównie za sprawą przebrzmiałego marketingu który obiecywał nadejście zbawiciela kina rozrywkowego, a ostatecznie zaserwował nam chaotycznego klona bonda bez namacalnych postaci i z gimmickiem, który jest fajny wyłącznie w połowie, bo to właśnie wtedy film ma jakikolwiek ciąg przyczynowo-skutkowy który działałby w obie strony linii czasowej. wydźwięk sekwencji z operą będący popsuty sekwencją z areppo był takim nolanizmem aż wstyd.

ocenił(a) film na 8
de_dust2

oppenheimer zaś jest filmem który... raczej spojlerować nie będę, ale nolan pokusił się pobawić w gimmick kilku wizji podobny do tego z dunkierki, aczkolwiek na mniejszą skalę, by móc lepiej bawić się nieliniowością scenariusza - film-roślina angażuje widza coraz bardziej wprost proporcjonalnie do swojego rozkwitu, a gdy wreszcie zaczyna promieniować (suchar zamierzony), wtedy reżyser przełącza biegi ze stosunkowo intymnego dramatu biograficznego na staroszkolny dramat sądowniczy, co odżywia cały film i pozwala mieć pewność, że część roślinna nie zwiędnie. a sekwencja kończąca film to już w ogóle coś pięknego

ocenił(a) film na 8
de_dust2

wyjątkowo trafne podsumowanie :)

de_dust2

wow, pięknie opowiedziane :) wszelka racja!

ocenił(a) film na 3
de_dust2

skoro tak - to czemu dajesz 8/10 ?

ocenił(a) film na 8
GunMeat

Bo to film bardzo solidny, o bardzo dobrym (nieliniowym) scenariuszu, bardzo dobrym aktorstwie ze strony praktycznie całej obsady i bardzo dobrym operatorstwie ze strony Hoytemy. No ale jako że było kilka scen, które wzbudzały uśmiech politowania, a Göransson ma przypadłość kopiowania stylu Zimmera zamiast tworzenia własnego stylu robienia muzyki filmowej (jak Junkie XL, na przykład), to filmu raczej nie mogę nazwać arcydziełem. To po prostu bardzo dobry biopic, który na tle innych produkcji swojego gatunku wyróżnia się tym, że znalazł idealny balans pomiędzy kameralnością starej szkoły kina, a typową blockbusterozą, od której Nolan jest specem i do której Nolana ciągnie, nawet gdy nie robi filmów (jego ulubiona seria filmów rozrywkowych to dosłownie Szybcy i wściekli, czego się kurna można po nim spodziewać? xd).

ocenił(a) film na 8
de_dust2

No i scena z detonacją Trinty - to chyba powód dla którego wolałem dać Oppiemu "ósemkę" zamiast siódemki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones