PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759481}
6,7 10 091
ocen
6,7 10 1 10091
Pół wieku poezji później
powrót do forum filmu Pół wieku poezji później

Szacunek dla twórców

ocenił(a) film na 7

Najpierw minusy - denerwowały mnie cięcia w niektórych scenach, jakby urwane w połowie kręcenia sceny. Film ma zbyt spokojną fabułę. Nie ma w nim dynamiki.
Wydaje mi się, że aktorzy nie graliby sztucznie, gdyby nie fakt, że dialogi są krótkie i niczego nie wyjaśniają. Tak jakby ktoś pytał, jaka zupa na obiad, a druga osoba odpowiedziała - jabłko. Poza tym, przy niektórych wypowiedziach był źle położony akcent, co powodowało rozjazd w zrozumieniu intencji bohatera.
Aktor grający Agaiusa nie podołał roli.
Plusy - świetna muzyka, piękne ujęcia przyrody, sceneria - bomba, zwłaszcza, wioski. Podobały mi się sceny walki. Może dlatego, że nie były "efektami" specjalnymi a la Hollywood. Aktorzy mieli świetne stroje .
Czarowanie też wyszło całkiem do rzeczy, nie miałam wrażenia, że oglądam ujęcia z green skreen. Fabuła spójna, ale jak na mój apetyt zbyt prosta, ale daje brawa, dla twórców. Kto wie, może w następnej odsłonie się rozkręcą i dostaną Oskara. Byle nie Malinę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones