film

Północ w ogrodzie dobra i zła

Midnight in the Garden of Good and Evil
1997
2 godz. 35 min.
6,8 8 384
oceny
6,8 10 1 8384
7,0 4
oceny krytyków
Dziennikarz pisze artykuł na temat morderstwa, do jakiego doszło w domu zamożnego kolekcjonera dzieł sztuki. więcej mniej
Północ w ogrodzie dobra i zła zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Do miasta Savanah w stanie Georgia przybywa literat z wielkiego świata, ma napisać artykuł o przyjęciu, wydanym przez zamożnego handlarza antyków. Zaraz po przyjęciu gospodarz zabija swego kochanka - homoseksualistę. Literat postanawia napisać książkę o zbrodni.

boxoffice
$25 105 255 w USA
budżet
$35 000 000
na podstawie
John Berendt (powieść)
dystrybucja
Warner Bros.
studio
Malpaso Productions / Silver Pictures (współudział) / Warner Bros.
tytuł oryg.
Midnight in the Garden of Good and Evil
inne tytuły
Kreacja Johna Cusacka w "Zabijanie na śniadanie" (Grosse Pointe Blank) (1997) zaważyła na tym, że Clint Eastwood go zaangażował do filmu.
Kiedy John pierwszy raz idzie do biura Sonny'ego, nie ma okularów słonecznych. W następnym ujęciu okulary ma ubrane i zdejmuje je.
Kiedy Kelso i Mandy idą do kostnicy, na ulicy widać auta z lat 90-tych, mimo, że akcja w filmie rozgrywa się w latach 1981-1982.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Eastwood

  seikosha ocenił(a) film na 9

  Zadziwiające jest, że Eastwood jest coraz lepszym reżyserem, a w każdym razie robi coraz lepsze filmy. Włąściwie nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś naprawdę kiepskiego. Może to kwestia tylko doświadczenia i inteligencji, a może jednak talentu.

 • Fantastyczny film

  armadillo ocenił(a) film na 10

  Jest Dość długi a mógłby być jeszcze dłuższy. W wspaniały sposób ukazuje mentlność południowcow, z całą ich dziwacznością i chęcią pokazywania się . Film ma takie teksty ktore zwalają z nóg jest chyba jednym z najciekawszych filmow jakie ogladałem godny poświęcenia kilku chwil z zycia . Naprawde...

 • ....

  merbin ocenił(a) film na 8

  Jeśli pół godziny przed północą jest czasem dobrym, a pół godziny po północy czasem złym, to czy o północy jesteśmy wolni?

  9
  • Brakowało mi w nim jakiejś wyrazistości, przewrotności. Nastawiałam się na coś więcej. Spacey
   miał według mnie cały czas jedną minę. I wiele nie pokazał. Film był mało klimatyczny - voodoo
   jakieś słabe.

   4
   • Ciekawostka...

    _Garret_Reza_ ocenił(a) film na 6

    Eastwood obrał na warsztat opowieść dziennikarza, który postanawia napisać książkę o Savannhie, jako główny wątek obierając historię domniemanego zabójstwa, jakiego dokonała jedna z ważniejszych person tego zakątku świata. Miasteczko z wierzchu bogate i nowoczesne, w praktyce wieś: plotki, wszyscy wiedzą... więcej

    1