Film

Północ w ogrodzie dobra i zła

Midnight in the Garden of Good and Evil
1997
2 godz. 35 min.
6,8 7 958
ocen
6,8 10 1 7958
6 761
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":4}
{"id":"148","linkUrl":"/film/P%C3%B3%C5%82noc+w+ogrodzie+dobra+i+z%C5%82a-1997-148","alt":"Północ w ogrodzie dobra i zła","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/01/48/148/7469373.2.jpg"}
Dziennikarz pisze artykuł na temat morderstwa, do jakiego doszło w domu zamożnego kolekcjonera dzieł sztuki. Więcej Mniej
Północ w ogrodzie dobra i zła zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Do miasta Savanah w stanie Georgia przybywa literat z wielkiego świata, ma napisać artykuł o przyjęciu, wydanym przez zamożnego handlarza antyków. Zaraz po przyjęciu gospodarz zabija swego kochanka - homoseksualistę. Literat postanawia napisać książkę o zbrodni.

boxoffice
$25 105 255 w USA
budżet
$35 000 000
na podstawie
John Berendt (powieść)
dystrybucja
Warner Bros.
studio
Malpaso Productions / Silver Pictures (współudział) / Warner Bros.
tytuł oryg.
Midnight in the Garden of Good and Evil
inne tytuły
Kreacja Johna Cusacka w "Zabijanie na śniadanie" (Grosse Pointe Blank) (1997) zaważyła na tym, że Clint Eastwood go zaangażował do filmu.
Kiedy John pierwszy raz idzie do biura Sonny'ego, nie ma okularów słonecznych. W następnym ujęciu okulary ma ubrane i zdejmuje je.
Kiedy Kelso i Mandy idą do kostnicy, na ulicy widać auta z lat 90-tych, mimo, że akcja w filmie rozgrywa się w latach 1981-1982.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Eastwood

  seikosha ocenił(a) film na 9

  Zadziwiające jest, że Eastwood jest coraz lepszym reżyserem, a w każdym razie robi coraz lepsze filmy. Włąściwie nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś naprawdę kiepskiego. Może to kwestia tylko doświadczenia i inteligencji, a może jednak talentu.

 • Fantastyczny film

  armadillo ocenił(a) film na 10

  Jest Dość długi a mógłby być jeszcze dłuższy. W wspaniały sposób ukazuje mentlność południowcow, z całą ich dziwacznością i chęcią pokazywania się . Film ma takie teksty ktore zwalają z nóg jest chyba jednym z najciekawszych filmow jakie ogladałem godny poświęcenia kilku chwil z zycia . Naprawde ... więcej

 • ....

  merbin ocenił(a) film na 8

  Jeśli pół godziny przed północą jest czasem dobrym, a pół godziny po północy czasem złym, to czy o północy jesteśmy wolni?

  6
  • że pół godziny przed północą to czas na dobre, a pół godziny po - czas na złe. Nie trafiłam na to wcześniej, chociaż w tzw. wilczą godzinę wierzę, bo zarywałam noce i doświadczyłam na własnej skórze. Ale wilcza to między 3 a 4 rano, a tu mamy wcześniej.

  • bez obleśności, zabawnie, lekko. W przeciwieństwie do problemów 'pana na zamku' - to już było żałosne niestety.