Irma P. Hall 

Irma Dolores Player Hall

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":845,"rate":7.197633136094675,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":7,"rate":6.285714285714286,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
7,2
845 ocen gry aktorskiej
Irma P. Hall
Amerykańska aktorka. Urodziła się w 1937 roku w Beaumont, w Teksasie. Ukończyła Texas College. Przez 27 lat pracowała jako nauczycielka języków obcych w szkołach publicznych w Teksasie. Podczas spotkań literacko–poetyckich w Dallas (gdzie założyła teatr repertuarowy) zwrócił uwagę na jej wyrazistą recytację wierszy obecny tam producent filmowy Raymond St. Jacques i zaproponował małą rolę w filmie. Od tamtej pory zagrała wiele drugoplanowych ról. Wielką popularność i uznanie przyniósł jej film kinowy, a potem serial „Soul Food”. W 1998 roku zdobyła NAACP Image Award za udział w wersji kinowej, w 2001 roku –nominację do tej samej nagrody za udział w serialu telewizyjnym. Jest także laureatką The Chicago Film Critics Award za najlepszą rolę drugoplanową w „Czarnej owcy”. 24 stycznia tego roku Hall uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu i obecnie poświęciła się rehabilitacji zdrowotnej.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 3 czerwca 1935

miejsce urodzenia: Beaumont, Teksas, USA

wzrost: 154 cm

Filmowcy tworzący obraz pt.: "Ladykillers" zastanawiali się, czy aktorka grająca staruszkę nie ucierpi w scenach przepychanek. Okazało się, że sędziwa dama ma za sobą kurs walki scenicznej i nieźle przyłożyła jednemu z aktorów.