PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1203}
7,4 38 744
oceny
7,4 10 1 38744
6,4 7
ocen krytyków
Pan Wołodyjowski
powrót do forum filmu Pan Wołodyjowski

10/10

użytkownik usunięty

Wiecie dlaczego ? Dzisiaj oglądałam "Pana Wołodyjowskiego" z moim tatą ( obaj jesteśmy
fanami trylogii).. No i niby nic szczególnego wszystko ok.. W momencie gdy oglądaliśmy scenę pogrzebu Małego Rycerza spojrzałam na mojego tatę. Płakał. Pierwszy raz widziałam
płaczącego ojca... Myślę, że to jest najlepszą rekomendacją tego filmu..
Pozdrawiam fanów Trylogii ;)

PS Obiecał mi że wybierzemy się na Ukrainę i zwiedzimy miejsca akcji Trylogii :)

ocenił(a) film na 7

Ja tez za kazdym razem lezke uronie podczas sceny pogrzebu.:-) Bo Wolodyjowski to byl fajny gość i tyle.

Naprawdę cała trylogia jest super, nie to co teraz te badziewne komedie romantyczne. Co jak co, ale ten Sienkiewicz to mial łeb jak sklep :D

Monika_160

To był według obecnych poglądów nosiciel zarazków bo Jego dziadek był polskim Tatarem.

użytkownik usunięty

Ojjj, nie ty jeden łzę uronił. W dzisiejszych czasach przydałby się taki Wołodyjowski, Ketling, Kmicic, Skrzetuski, Zagłoba, Sobieski czy książę Jarema itp. I moża by tak wymieniać chyba w nieskończoność.

wiecie dlaczego pogrzeb Wołodyjowskiego wzrusza?- poprzez przemowę księdza! i trzeba tu zauwazyc ze tego ksiedza nie widac, tylko jego głos słychać. Dobrze to zagrane

użytkownik usunięty
adammiks

Bardzo dobrze zagrane.

ocenił(a) film na 8

przez Gustawa Holoubka

ocenił(a) film na 8
adammiks

Dobrze to zagrane bo ten głos księdza podłożył sam Holoubek.

Zgodzę się we wszystkim poza Jaremą, gość był masowym mordercą i psychopatą i to przez takich jak on wybuchło powstanie.

użytkownik usunięty
formosus1

Jarema nie przyczynił sie do wybuchu powstania. To szlachta, która nie chciała nadać przywilejów Kozakom. Gdy wybuchała wojna to kozacy rejestrowi byli potrzebni, wtedy obiecywano im poprawę ich sytuacji. Po wojnie żołd radykalnie zmniejszono a szlachta o przywilejach nie chciała słyszeć.. To prawda, że Jarema stosował dość brutalne metody walki, ale nie przyczynił się swoją osobą bezpośrenio do wybuchu powstania.

ocenił(a) film na 8

tak. zagłoba to godny gość :). "nie lubię pustych naczyń."

ocenił(a) film na 8

Szlachta nie chciała dać kozakom tego co im obiecywano bo była podburzana przez magnatów takich jak Wiśniowiecki. To już czasy gdzie demokracja szlachecka zamieniła się w oligarchię bazującą na klienteli. Niestety.

Szlachta (myślę że piszesz o Polsce) traktowała tak samo własnych żołnierzy stąd liczne w XVII wieku tzw. konfederacje wojskowe. Jota w jotę podobne do buntów kozackich. Niezapłaceni żołnierze rabowali wszystko, zabili nawet hetmana Gosiewskiego za co jak pisze Pasek ich przywódcy byli karani okrutną, ćwiartowaną śmiercią w Warszawie. Jest tylko jedna różnica; nigdy nie sprzymierzali się z obcą potęgą. Tak naprawdę to Kozacy zniszczyli Rzeczpospolitą i siebie też. Szwedzki Potop to było już tylko następstwo.

ocenił(a) film na 8
formosus1

był wybitnym wodzem raczej niż masowym zabijaką, co do tłumienia powstania to był człowiekiem swoich czasów i na pal wbijać się nie wahał buntowników, którzy odpowiadali za masowe rzezie na Polakach i Żydach

ocenił(a) film na 10
Ketrid2_

Zgadzam się z osobą wyżej :) Bo choć książę Jeremi w dzisiejszych czasach może uchodzić za okrutnika, to w VII wieku to było normalne. Poza tym o ile się nie mylę, poprzez to zdobywał szacunek.

Jarema nie

Trzy lata temu byłem w Kamieńcu Podolskim. Byłem zachwycony. Twierdza Kamieniecka widziana z Mostu Tureckiego od strony starówki robi piorunujące wrażenie. Przepiękne zabytki. Ratusz Polski , Brama Batorego , kamieniczki. Nie mniej widać ogromne niedofinansowanie w renowacji. Łezka się kręci. Zrobiłem sobie ładną galerię

Jedzcie koniecznie..Kamieniec Podolski obok Chocim a dalej na wschód Raszkow nad Dniestrem ,stepy i dawna granica Rzeczpospolitej na terenie Moldawii.:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6

A jakie korzyści dla Rzeczypospolitej przyniosła samobójcza śmierć Wołodyjowskiego? Bo z filmu się nie dowiedziałem

qqryqu

no ktoś inny mógł Baśkę usidlić.

qqryqu

Nie o korzyś się rozchodzi ale przysięgę przed Bogiem.

ocenił(a) film na 9

Ja płaczę raczej na ostatniej rozmowie Pana Wołodyjowskiego z Basieńką. W sumie zaczynam wtedy i już nie przestaję do końca:).

Nie przejmuj się tatą. Widocznie stary jest i urodził się w ubiegłym wieku. Źle trafiłaś, nowoczesny zarechotał by ze śmiechu. Zresztą Ty też jakaś dziwna jesteś, starodawna. Ale minęło już tyle lat że może zmądrzałaś. Naprawdę liczy się forsa a niekiedy żeby mieć dłuższego niż nogę. Ale to inny problem nie nadający się do dyskusji na tym forum.

Witek_9

Ty zupełnie nie nadajesz się do tego forum

jedna łezka, czy dwie kiedy szable wyciągną złamaną to męska rzecz. znam z autopsji, ale jak Rotę słyszę to też mimo całego mego cynizmu kręci...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones