PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1203}
7,4 38 837
ocen
7,4 10 1 38837
6,4 7
ocen krytyków
Pan Wołodyjowski
powrót do forum filmu Pan Wołodyjowski
ocenił(a) film na 8
lok2

Lecz najpierw - cyfrowa remasteryzacja obrazu i dźwięku. Inaczej BD nie ma sensu.

Film_Polski

No jasne że, tak. Tak samo Potop, Krzyżacy i pare innych.
Słyszałem że, cos tam dłubią ale powoli.

ocenił(a) film na 8
lok2

>>Krzyżaków<< to telewizja Kino Polska nawet dość często wznawia - w wersji zremasteryzowanej właśnie. Nawet sobie przegrałem na dwie dwuwarstwowe płytki DVD w rozdzielczości XP (najlepszej, jaką dysponuję). Kolory wyszły im świeże i soczyste, zupełnie jakby niezawodny operator pan Jahoda dopiero wczoraj był toto nakręcił na kupionej za cenne dewizy taśmie EastmanColor. Ba, co ja mówię, zupełnie jak na amerykańskim filmie technicolorowym... nie zaś na brudnej ścierce, na którą przed miesiącami wylała się zupa pomidorowa.
Co do rozdzielczości obrazu natomiast - to wciąż mam pewne wątpliwości. Jak sobie wyświetlam z projektora na wielki ekran - to ostrość, zwłaszcza w dalszych planach, nie powala na kolana. Da się oglądać, ale nie powala.
Natomiast w dźwięku: efektów dookolnych - w zasadzie nie słychać. Ale być może to ja jestem ciut przygłuchy.

lok2

przydałaby sie jakas lepsza wersja bo do dzis nie wiem czy podczas ostaniego ostrzału jechał Żuk czy Nyska

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones