PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38233}

Pasja

The Passion of the Christ
7,4 238 008
ocen
7,4 10 1 238008
6,8 28
ocen krytyków
Pasja
powrót do forum filmu Pasja

Kontynuacja tematu, którego poprzednie części osiągnęły limit 1000 odpowiedzi.

Link do części pierwszej:
http://www.filmweb.pl/film/Pasja-2004-38233/discussion/Dobra+ekranizacja+słabej+ fikcji,1974589

Link do części drugiej:
http://panzorjackhammer.com/pasja/

Przeglądając część drugą tematu, po przeczytaniu każdej strony proszę używać przycisku Wstecz w przeglądarce, zamiast przycisków z numerami stron widocznych na dole każdej strony.

Cześć druga tematu została skasowana przez niezidentyfikowanego moderatora. Administracji filmwebu nie udało się ustalić, przez kogo. Mimo przepytania wszystkich moderatorów, nikt się nie przyznał.

Udało mi się jednak odtworzyć większość postów i udostępnić do wglądu na zewnętrznym serwerze.

użytkownik usunięty
impactor

Uwaga, teoria spiskowa: Schemat dwukrotnie tak wyglądał. Pojawia się "cyniczna suka" > dostaje kontrargumenty > temat znika.
http://youtu.be/8xANbtCLheA

A jednak dał rade! Jednak mu się udało! Powstaje kontynuacja słynnego tematu, którego zasadność podważano niejednokrotnie na Filmwebie! To już część trzecia. I pomyśleć, że tak niedawno Amerrozzo rozmyślał nad jej powstaniem, a ta już się ukazała!

JesusChrysler - widzę, że teoria spiskowa godna tej o Iluminatach czy NWO. Brawo! ;)

użytkownik usunięty
Rozenbow

To kto podważył i gdzie?

To miała być odpowiedź dla Impactora. Wybacz, nie wyszło. Przepraszam. Chodziło mi o podważanie zasadności problematyki jaką poruszał Impactor w swym słynnym temacie. Twoja teoria jest jak najbardziej słuszna, możemy wspólnie nad nią pracować.

impactor

A jednak dał rade! Jednak mu się chciało!

ocenił(a) film na 8
impactor

Wróćmy do tematu wątku.


"Nie da się dojść do wniosku "bóg istnieje" bez popełnienia po drodze błedu logicznego, i/lub ignorancji."

Jeżeli uważasz inaczej, proszę, przedstaw tutaj swój argument dlaczego przyjęcie twierdzenia "bóg istnieje" za prawdę jest uzasadnione.

ocenił(a) film na 9
impactor

To udowodnij, że nie istnieje bez popełnienia logicznego błedu. Dziękuję uważam temat za zamknięty.

ocenił(a) film na 8
straightlines

A czy ktoś tu twierdzi, że bóg nie istnieje? Nie. Więc nie ma czego udowadniać.

impactor

Ludzie litości! Dajcie spokój ,najwięksi filozofowie nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie ,a wy domorośli myśliciele chcecie sie rozpisywać w temacie na filmwebie. Trzeba najpierw zdefiniować Boga. Według mnie siłą wyższa jest wola. Pustka która nadaje nam formę. Gdyby zatrzymać elektrony w atomie i zebrać czysta materię to cala ludzkość miała by rozmiar kostki do gry. To co wprawia materie w ruch ,powoduje do życia ,to jest wola ,najwyzsza forma boskości. I tyle.
Boga znajda nam fizycy kwantowi i znalezli dawno temu aryjscy założyciele Zen. Fizyka kwantowa bowiem pokrywa sie coraz bardziej z założeniami Zen.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

Mówimy tutaj o bogu osobowym, a nie o nonsensownym panteistycznym bogu-energii.
To że wielcy myśliciele po czasach Sokratesa nie doszli do oczywistych wniosków na temat zasadności wiary w boga osobowego - szczególnie chrześcijańskiego - świadczy jedynie o tym, że bycie wielkim filozofem nie chroni przed byciem głupcem w stosunku do niektórych pytań.

Odpowiedź na to pytanie jest paradoksalnie i porażająco prosta, i na szczęście niektórzy wielcy filozofowie byli rzeczywiście wielcy w całej rozciągłości - patrz np. David Hume.

impactor

Bóg osobowy to najbardziej nonsensowna koncepcja boskości ,ale proszę bardzo dywagujcie dalej. To co nazywasz nonsensem to nauka. Nie mówimy o energii w sensie ezoterycznym tylko o tym co generuje energię w sensie fizycznym.

ocenił(a) film na 8
Ottiss14

>>>>> Bóg osobowy to najbardziej nonsensowna koncepcja boskości

No widzisz. Tymczasem właśnie na tym opiera się prawie każdy teizm.


>>>>> To co nazywasz nonsensem to nauka. Nie mówimy o energii w sensie ezoterycznym tylko o tym co generuje energię w sensie fizycznym.

O, to nauka ma coś do powiedzenia o bogu? Chętnie się doinformuję, jeśli udzielisz mi trochę swojej wiedzy.
O ile mi wiadomo, to wszystko co ludzkość wie o energii wskazuje na to, że nie da się jej ani zniszczyć, ani stworzyć.
Chyba, że poprzesz "generowanie" nie masz na myśli "tworzenia". Tylko że... to by znaczyło, że wg Ciebie bogiem są np. ogniwa fotowoltaiczne w kalkulatorze.

Jeśli coś źle zrozumiałem, to proszę, wyjaśnij.

Ottiss14

"Fizyka kwantowa bowiem pokrywa sie coraz bardziej z założeniami Zen." - Jakieś przykłady? Z ciekawości.

LordQuasimoto

Wpisz sobie w Google "Współczesna fizyka a buddyzm". Ja osobiście nie jestem buddysta tylko zenkiem ,ale sam artykul dotyczy tych esencjonalnych założeń buddyzmu czyli tego co jest istotą Zen. Chodzi o to ,ze buddyzm obrósł mocno w otoczkę ,a Zen jest czysty. Tzn ,ze wielu buddystów nie zawraca sobie glowy tymi kwestiami bardziej ich interesuja wizualizacje i młynki modlitewne,a w Zen są one (te podstawowe kwestie) bardzo istotne.
Budda nie był buddystą tylko zenkiem.

Ottiss14

Dopiero zauważyłem ten post i przejechałem po wywodzie - sorry, ale nic mnie nie zmusi do przeczytania całości, jeśli autorzy nie słyszeli o nierówności Bella i termodynamicznej strzałce czasu. W dodatku mają problem ze zrozumieniem limitów komplementarności, a "obserwatora" za świadomy umysł, typowe quantum voo.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
impactor

No, no, no spokój mi tu bo zaraz temat zniknie! Ty masz jakiś problem Impactor. Musiałeś być bardzo skrzywdzony w dziekaństwie, że po 2 tematach o tym samym ciągle chce ci się kontynuować to biadolenie. Tym wpisem pokazałeś swoje rozgoryczenie złość jaka cie przepełnia i to jest dopiero zabawne! Pełno tej mowy nienawiści. Aż sobie screena strzele! Potem się dziwisz, ze po takich wpisach twój temat ląduje w koszu Popisałeś się nie ma co! Lubie tych ateistów bardziej niż teistów (prócz Jaca1969 oczywiście - nie pozdrawiam), bo codziennie dają mi nie lada rozrywkę na forum Pasji. Życzę powodzenia w nawracaniu na jedynie słuszna drogę ateizm!

PS: Jak tam Jaca rozpracowałeś już przez kogo znikają tematy na Filmweb? Chrysler ma podobno jakąś teorie spiskowa.

PS2: Impactor załóż jakiś temat odnośnie zmowy teistów, którzy uwzięli się i usunęli temat. Będzie jeszcze lepiej i zabawniej. Tylko zaproś Chryslera(pozdrawiam!), Jace(nie pozdrawiam!) i Andrew(pozdrawiam!) Tam to dopiero będzie ubaw!

PS3: Impactor katolicy zrobili ci to co myślę? No nie żartuj?!

PS4: Aha, zapomniałem pozdrowić Głowę - pozdrawiam!

użytkownik usunięty
Donaldinho

Też pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jaca1969

Jest w końcu powrócił! Zaczerpnąłeś już wiedzy z zakresu

Donaldinho

Szkoda, że moderatorzy jeszcze ciebie nie usunęli. Jesteś ewidentnie multitrollem. Co się dziwić jaki Pan taki kram.

jukatos

Z tego powiedzonka Głowa tylko "jaki Pan" by się zgadzało. Oj coś mi się wydaje, że znów temacik może popłynąć nie w te stronę co trzeba. Jestem trollem bo podzieliłem się swoją oceną na temat Impactora. Ewidentnie widać, że ma problemy!

Poza tym chyba jasno widać, że nie jestem trollem tylko premierem Polski. Walczę z lewactwem (takim jak Jaca, którzy chcą koalicji z Palikociarnią) i kacapami (Czerwony Kat)! By żyło się lepiej!


PS: Głowa pozdrawiam!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
jukatos

Po 1. Nie unoś się tak Głowa.
Po 2. Jestem tu dłużej - to ty, Głowa jesteś tu za krótko żeby mnie znać. Co może potwierdzić Andrew(pozdrawiam!), ale on się nie odzywa, Jaca(nie pozdrawiam!) i Chrysler(pozdrawiam!).
Po 3. Ja jestem Premierem Polski nikogo nie przedrzeźniam!
Po 4. To dzięki takim jak wy panoszy się lewactwo z Palikociarni(min. Grodzka, czy Grodzki i Biedroń).
Po 5. Jest kłamliwa, a czemu? Bo to wasz guru, nowy bóg co widać na każdym kroku. A nie ateizm to zaprzeczenie teizmu! Przecież tak nie może być!
Po 6. Nie unoś się tak Głowa!
Po 7. Walczcie o wolną Polskę, razem z kacapami, bolszewikami i innym lewactwem! No nie mac co silna ta Polska będzie pod władza lewaków! Potęga światowa! Mocarstwo!!
Po 8. Nie o takie skrzywdzenie chodziło. Widać doświadczenie bo wszystko ci się kojarzy z jednym. Fajnie...
Po 9. Nie obrażaj Głowy Państwa Polskiego!
Po 10. Wreszcie, nie wiem czy pozdrowić,ale co mi tam - Głowa pozdrawiam!
Po 11. Zapomniałem, dzięki za ubaw i kontynuowanie tej dyskusji.

Donaldinho

2. Miło, że przyznałeś się do mutlikonta. To albo zostałeś zbanowany wcześniej albo boisz się pisać z oryginalnego konta, bo to służy ci tylko do prowokacji. Stawiam na pierwsze.
3. Owszem premierem trollów polskich.
4. Oni przynajmniej nie kryją swojej odmienności jak to robią wasi szamani w sukienkach.
5. Ateizm to niewiara w gusła.
7. Agenci watykańscy i prawiczki swój czas już miały, doprowadzili Rzeczpospolitą do zniknięcia na 123 lat z map europy.
8. "Musiałeś być bardzo skrzywdzony w dziekaństwie" - mówi samo za siebie.
9. Ty to robisz
Pozdrawiam serdecznie.

jukatos

Nie mam multikont. Tylko dwa konta. Nie zostałem zbanowany - gdzie tam! Nadal utrzymuje znajomości z tamtego konta i pisze posty(prawda Chrysler - pozdrawiam!). Po prostu chciałem ogłosić całemu światu, że jestem Premierem Polski. To konto prowadzi do lepszych dyskusji(nie Jaca1969 - nie pozdrawiam!) na poprzednie już nie chcą odpisywać(dzięki Głowo!). Za chudy w uszach jesteś jeszcze Głowo i za krótko się tu panoszysz. i uspokój się bo VAT skoczy!! uważaj lepiej bo jak to twierdzi Jaca toja spowodowałem zniknięcie poprzednich tematów! Tylko premier Polski ma taką moc! I jego ABW!!!

"Oni przynajmniej nie kryją swojej odmienności jak to robią wasi szamani w sukienkach." - widzę, ze mam do czynienia z lewakiem - gimbusem- stuleja co to związki homo uznaje. Owszem niech " nie kryją swojej odmienności" komuchy, kacapy i bolszewicy co to wielcy ateiści i pod banderami z sierpem i młotem na Polskę chcą najechać(i już raz najechali
dupcyku!). Walczcie dalej o wolną Polskę, ale jak kacapy najadą ja już was nie uratuje(dementuje jakobym współpracował z Putinem i KGB). Nie obrażaj premiera Polski! Brzóz jest jeszcze wiele!
"Agenci watykańscy i prawiczki swój czas już miały, doprowadzili Rzeczpospolitą do zniknięcia na 123 lat z map europy". - Europy pisze się dużą literą, proponuje zaprzyjaźnić się z takim panem co się słownik nazywa. Tacy oczytani ci ateiści właśnie...Aha a co do czytania widzę, że jedynka z historii była.Coja z tą edukacją zrobiłem...Nic trudno. Przywaliłeś niezłego klopsa. Szkoda, że tak dobrze klopsów nie gotujesz bo bym chętnie coś przekąsił. Premiera słabo karmią, bo formę musi trzymać. Proponuję edukację od początku - zapraszam otwieram teraz szkoły dla sześciolatków, może się załapiesz.

PS: Ateiści i teiści opamiętajcie się! Nie idźcie ta drogą! ! Nie głosujcie na Palikociarnie i PiSowczyków! Tylko PO!!! Podniesienie wieku emerytalnego to nie moja wina! Zrobiłem to by żyło się lepiej!!!

PS2: Nie wiem czy pozdrowić...Kurde no nie wiem...Ale co tam nie zaszkodzi pozdrowić, a i szkody nikomu nie zrobię. Głowa pozdrawiam!


Donaldinho

"1. Każdy Użytkownik może mieć tylko jedno Konto i nie może udostępniać Konta innym osobom ani korzystać z Kont należących do innych osób. W przypadku stwierdzenia przez Administratora naruszenia postanowień zdania poprzedniego przez Użytkownika, Administrator niezależnie od możliwości odpowiednio zablokowania Konta bądź rozwiązania umowy o świadczeniu usług droga elektroniczną będzie uprawniony do usunięcia wszelkich Treści tego Użytkownika oraz jakichkolwiek efektów jego działalności w Serwisie w tym w szczególności działalności polegającej na manipulowaniu rankingami zamieszczonymi w Serwisie, bez konieczności powiadamiania Użytkownika."
Zgłosiłeś już siebie?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jaca1969

czesc jukatosie na alterkoncie, mozesz przestac za mną łazic na Inne i przestać w końcu prowokować ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Donaldinho

nie interesuje mnie ten temat, nie chce tylko aby pan szanowny jaca1969 zachowywal sie jak troll i zeby nie latal za mna po tematach

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Donaldinho

nic mnie to nie obchodzi byleby za mną nie łaził, bo to żenujące

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jaca1969

nie obchodzi mnie on, ani wasze e -wojenki, nie łaź za mną jak jakis przygłup, bo to ci nic nie da , a na twoje prowokacje nie mam zamiaru juz odpowiadac, po prostu bede zglaszac naduzycie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jaca1969

przyszłam bo wiem skąd przylazłeś, owszem mogłabym sie tam zgłosić wtedy takie trolle jak ty nie miałyby racji bytu na fw

Jeszcze raz powtórzę -ty nie masz pojęcia o poważnej rozmowie, twoje teksty(trochę przejrzałem) są na poziomie gimnazjum-piszesz bo piszesz-byle bełkotać chyba z nudów bo pełno ciebie o każdej porze dnia i nocy. Komputer to chyba jedyny twój przyjaciel! No leć już zgłosić nadużycie!

użytkownik usunięty
jaca1969

hehe osoba pisząca takie teksty jak wyżej pisze mi iz moje są na poziomie gimnazjalnym, to chyba twoje na poziomie żłobkowym.


Na inne trolli lubią, ale jakbys połaził za mna na fora filmowe, to by cie stamtad raz dwa wyrzucili, mierny prowokatorze.

Łaź za mną tak dalej a uzyskasz tyle iż ta prowokacja tematyczna na forum pasji zostanie zablokowana i wtedy beda mogli podziekować za to tobie.

Jeśli jest ktoś od blokowania i zgłaszania to tylko i wyłącznie ty! Weź się w końcu ogarnij i odczep się, sama szukasz zaczepki, żeby później móc lecieć do moderacji jak to cię prześladują!
Czy to tylko moje takie wrażenie czy innych również?
Wyłącz sobie kompa na tydzień emocjonalna gimnazjalistko to może trochę ostygniesz

użytkownik usunięty
jaca1969

Normalni ludzie nie łażą za kimś po tematach by kogoś poobrażać, normalni ludzie nie widzą problemu w tym, że ktoś zgłasza użyszkodnika, normalna osoba nie stalkuje innych. Ale ty jak widać do normalnych nie należysz, przylazłeś za mną na Inne, ja cie normalnie tutaj upominam abys tego nie robił, a ty się zachowujesz jak rozkapryszony bachor, myślisz , że zrobisz na mnie czy na kims innym wrażenie bo mi napiszesz, że coś zgłaszam he he - to dopiero trzeba być żałosnym.

Ty lepiej sobie odłacz internet, skoro zakładasz sobie alterkonta do tego by łazić za ludźmi po forach i marnowac im czas swoimi tanimi prowokacjami, udaj sie do psychologa jakiegoś.

A na zakończenie filmik opisujący twoją działalność forumową i to co o tobie myślę
http://www.youtube.com/watch?v=22SK1oxMuNc

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
jaca1969

http://www.youtube.com/watch?v=22SK1oxMuNc

zrób to - lecz się.

Dzieci do kąta(pozdrawiam Chrysler)!!

użytkownik usunięty
Donaldinho

do kąta zaraz pójdzie ten temat jak ten stwor nie przestanie za mna łazic po tematach

jaca1969

Nie karm jej! Ona specjalnie spamuje i prowokuje, aby usunęli temat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones