PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=151644}
6,9 7 673
oceny
6,9 10 1 7673
5,9 8
ocen krytyków
Persona non grata
powrót do forum filmu Persona non grata

Sto razy bardziej na tą statuetkę zasługiwały kreacje Olbrychskiego i Michałkowa w tym filmie.

Michałkow grał rewelacyjnie ale jest Rosjaninem więc chyba dlatego nie dostał nagrody, co do Olbrychskiego to wg mnie niczym specjalny się nie popisał, o wiele lepszy w wejściu w rolę był od niego Stuhr z tą swoją lizusowsko-kombinatorską postawą.

ocenił(a) film na 8
leno8

Michałkow grał dla mnie tylko poprawnie. Zdumiewa mnie aż nagroda Złotych Lwów dla niego. Wielką kreacją była oczywiście rola Zapasiewicza. W ogóle na jego półce za życia powinny się znajdować Oskary, Cezary, Puchary Volpi ( z fest. weneckiego), Złote Lwy, co tam jeszcze. Jeden z najdoskonalszych aktorów na świecie (wśród polskich jeszcze podobny mu był Łomnicki, może jeszcze ktoś).

Wydmin

Wg mnie Łomnicki w filmie mu nie dorównywał, podobno istnym gigantem był na scenie teatralnej (nie dane mi było się przekonać niestety). Już bardziej Gajos.
Oczywiście Zapasiewicz jest/był z tych, co kradną każdą scenę, miał fantastyczny głos.

Uważam, że nagroda jak najbardziej zasłużona. Dla mnie i tak gwiazdą był Zapasiewicz, ale wiadomo, że jako aktor pierwszoplanowy, robił większe wrażenie, niż Stuhr, który pojawiał się znacznie rzadziej.

ocenił(a) film na 7

Olbrychski wcale się nie wyróżniał, za to Stuhr zdecydowanie.

Zygfryd666

A dla mnie Olbrychski miał ciekawy błysk w oku pod Dereka Jacobiego. Nigdy nie myślałam, że zobaczę ten żelazny wzrok u kogoś innego, niż Derry, ale jak widać...

TangoAndWaltz

'It's just the beast under your bed
In your closet, in your head...'

TangoAndWaltz

7/10 u mnie

użytkownik usunięty

sama sie zastanawiam i chyba za gadkę jak zwykle:) ale muzyka była fajna

ocenił(a) film na 7

Przede wszystkim chyba jednak Zapasiewicza kreacja zaslugiwala na Orla

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones