PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=839870}

Platforma

El hoyo
6,5 62 181
ocen
6,5 10 1 62181
5,9 17
ocen krytyków
Platforma
powrót do forum filmu Platforma

Uważam, że w tym filmie jest za dużo niedociągnięć i błędów logicznych. To sci-fi jest kompletnie zbędne.

1. Podobał mi się wątek z tymi "głosami" w głowie głównego bohatera. Budował to ciekawą atmosferę i od razu oddawało to głębi.

2. Mechanizm platformy to moim zdaniem klapa i chyba do niej mam najwięcej zastrzeżeń. Gdyby zrobili chociaż jakieś łańcuchy albo wyciąg byłoby lepiej. Taka platforma przecząca wszelkim siłą fizycznym tu w ogóle nie pasuje. Oprócz tego motyw z wracaniem na górę z prędkością światła wyglądał mi jakby reżyser zaczął film, wszystko fajnie, a potem nie wiedział jak się z tego wyplątać i jak wrócić na górę.

3. Dziura istniała od 25 lat i nikt wcześniej nie spróbował zjechać na dół i wrócić na górę? Będąc na wyższym poziomie zrobiłabym to dzień przed zmianą pięter (albo i kilka dni wcześniej, tak, aby nie głodować). Co mogłoby się stać jak i tak za chwilę przemieszą więźniów na inne piętra. A osoby z najniższych pięter? Przecież dla nich było to już kompletnie obojętne, bo jedzenia i tak nie było. Szukając lepszego rozwiązania na pewno próbowaliby sie wydostać.

4. Patrząc na głównego bohatera można zauważyć dziwny schemat. Gdy zaczyna na piętrze bodajże 48 albo 49 następnie przenosi się na poziom z tych gorszych (100 któryś) a dalej przenosi się na poziom z tych lepszych, czyli na górę. Co albo kto decydował o tym na jaki poziom trafi więzień?

5. Przekaz filmu... Zawiodłam się na nim bardzo. Liczyłam na mądre podsumowanie a nie na uciętą scenę. Zostawili to tak jakby zaraz miał ktoś wyskoczyć i powiedzieć "więcej po reklamie". Pomijając wcześniejsze błędy logiczne zaczęłam patrzeć na ten film pod kątem psychologicznym i filozoficznym. Przekaz i Mesjasz - dobry początek mądrego podsumowania filmu, który ma odbiorcę czegoś nauczyć. Ale nie dokończył tej nauki. Żeby ładnie to wyjaśnić wystarczyło dopisać jakieś 10 minut z mądrym, ładnie wplecionym rozwiązaniem i byłoby pięknie (chyba, że film ma mieć drugą część). Dziewczynka wraca z prędkością światła na platformie działającej przeciw grawitacji i co? Domyśl się? No można i się domyślać, ale rozwiązań nie da się zliczyć. Czy da się wydostać? Czy na górze stoi ktoś z nożem albo pistoletem i zabija wszystkich odważnych co wyszli?

6. Dziewczynka na ostatnim poziomie piękna, czysta, zadbana? I kobieta jeżdżąca co miesiąc do dziecka, po co? Dlaczego ona jeździła jej szukać? Tylko, żeby zobaczyć się z nią i dowiedzieć się na którym jest poziomie? Bo na dowiezienie jedzenia to marne szanse były. Ale wracając do końcówki filmu. Co było na tym ostatecznym dnie? Pod poziomem z dziewczynką, gdzie platforma zawracała. Było kompletnie ciemno i wyglądało to na jakieś większe pomieszczenie niż inne cele. Nasz główny bohater tam został. Co z nim się dalej działo?

Chciałabym aby powstała drugą część tego filmu, ale taka bez żadnych nowych przebojów tylko wyjaśnienie poprzedniej części. Naprawdę widzę potencjał w tym filmie.
Obecną część porównbałabym do osoby rozwiązującej zadanie z matematyki której w połowie obliczeń pojawiają się przecinki i poddaje się na samym końcu uważając, że się gdzieś pomyliła.


Na sam koniec dodam, że wykonanie tego filmu było na poziomie, montaż i kolorki dodały temu filmowi w moich oczach.

Z góry przepraszam za błędy popełnione w mojej wypowiedzi. Jeśli ktoś ma jakieś wytłumaczenia na moje domysły to chętnie przeczytam.

ocenił(a) film na 5
Tak_bo_Nie_filmweb

2. Nie zakładaj że akcja dzieje się w naszych czasach. Równie dobrze może się dziać w przyszłości w której takie platformy działają.
3. Może próbowali. Widocznie scenarzysta nie chciał rozwijać innych wątków. Skupił się na głównym bohaterze.
4. Może losowanie?
5. Dużo jest filmów bez odpowiedzi. Wtedy widzowie mogą sobie gdybać, tworzyć własne interpretacje.
6. Na każdym poziomie jest umywalka i toaleta.

Tak_bo_Nie_filmweb

Mam podobne odczucia i dawno nie byłam tak rozczarowana zakończeniem filmu, a właściwie brakiem zakończenia. Jeżeli nie będzie kolejnej części to oglądanie tej pierwszej nie ma żadnego sensu.. spodziewałam się jakiegoś morału na koniec, a tu klapa. Tak naprawdę oglądaliśmy ten film z oczekiwaniem na jakieś fajne zakończenie, a tu klapa

Tak_bo_Nie_filmweb

2. Jest np. effect Meissnera lub lewitacja z feedbackiem. Ale kto się czepia powodujących pojazdów w Gwiezdnych wojnach czy 5 elemencie. To tylko film.
6. Może nie szukała, zabijała po drodze jakiegoś więźnia na jedzenie, ale kto to wie. Mówiła, że szuka żeby nikt nie wiedział, ze ona wie gdzie jest. Wygląda na to, ze ja urodziła w więzieniu.
Myślę, ze reżyser chciał skupić się na przekazie, brak zakończenia budzi niedosyt i każe cabezie wałkować temat.

ocenił(a) film na 8
Tak_bo_Nie_filmweb

Moim zdaniem zakończenie jest dobre. Bohater umarł. Ostatecznie poświęcił swoje życie dla ideii , dla rewolucji. Czuł się nowym Mesjaszem odkupicielem, jak spora część rewolucjonistów. A dziecko symbol czystości, odrodzenia, niewinności człowieka. Tego, że nowe pokolenie może urządzić świat na nowo. Bardziej chodzi chyba o to, że w tym paskudnym świecie znalazł się ktoś kto postanowił poświęcić się dla ideii. Przy okazji jej wykonywania mordując tych którym ona nie pasowała (środkowe platformy). Moim zdaniem to metafora rewolucji.

Tak_bo_Nie_filmweb

Normalnie laska by sie polozyla na platformie, zjechala w dol odczekala i szybko wrocila na gore buehheheeh i tyle. Ale dlatego przyspiszyli powrot zeby nikt nie zdazyl wskoczyc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones