PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688373}

Początek

I Origins
7,5 66 576
ocen
7,5 10 1 66576
5,2 8
ocen krytyków
Początek
powrót do forum filmu Początek

Piosenka w metrze...

ocenił(a) film na 8

Czy ktoś kojarzy tytuł piosenki, którą Ian puścił Sofii w metrze? Ogólnie ścieżka dźwiękowa bardzo dobra, zdjęcia świetne, pomysł ma film również. W pewnej chwili skojarzył mi się jeden z moich ulubionych filmów "Blade Runner" i pytanie czy w świecie nauki, elektroniki, cybernetyki itp jest miejsce na duszę i wiarę? Gorąco polecam zarówno jeden jak i drugi film.

ocenił(a) film na 8
Siemek85

utwór to The Dø - Dust it off
Co do Blade Runnera polecam książkę też przeczytać, jest zupełnie inna niż film. Nie mówię, że lepsza lub gorsza, po prostu totalnie inna. Bardziej od filmu zwraca uwagę właśnie na świadomość i duszę

ocenił(a) film na 8
lolerah

Dzięki. Właśnie sobie słucham :) Książkę Philipa K. Dicka już dawno chciałem przeczytać ale wycofali z mojej biblioteki :) Polski audiobook jest podobno bardzo dobry, więc pewnie kupię, Kojarzysz może jeszcze jakieś filmy poruszające podobną tematykę? Polecam "Żródło" Aronofsky'ego.

ocenił(a) film na 8
Siemek85

Źródło widziałem, świetny film, a muzyka to już w ogóle cudeńko.
Co do filmów o podobnej tematyce to ciężko mi teraz jakieś wymienić, nie wiem czemu mi Atlas Chmur wpadł do głowy jak o to spytałeś... Ale Another Earth może? Nawet ta sama aktorka co w Początku grała Karen. Nostalgia Anioła też miała motyw duszy, ale to zupełnie inny gatunek. A jeśli chciałbyś jakiś film który zmusza do myślenia i raczej nie należy to najłatwiejszych w interpretacji to polecam Donnie Darko:)
A jeśli chodzi o nietypową historię miłosną i swojego rodzaju przeznaczenie to Eternal Sunshine of the Spotless Mind :)

ocenił(a) film na 8
lolerah

Nostalgię i Donniego oglądałem i też bardzo mi się podobały. Atlas chmur planuję ale dopiero po przeczytaniu książki. Pozostałe tytuły myślę, że wkrótce obejrzę :) dzięki za sugestie

ocenił(a) film na 8
lolerah

Jeśli chodzi o kategorię Nietypowa Historia Miłosna to skojarzył mi się jeszcze film z Ericiem Bana "zaklęci w czasie" bodajże. Też miał jakiś wspólny dla pozostałych filmów pierwiastek, choć sam nie wiem jaki :)

ocenił(a) film na 8
Siemek85

No też bardzo dobry! Ja generalnie uwielbiam filmy z motywem podróży w czasie i trzeba przyznać że zaklęci w czasie był bardzo nietypowy:)

ocenił(a) film na 8
Siemek85

Koniecznie zobaczcie "Cafe de Flore", który porusza podobną tematykę, jednak bardziej zachwyca wykonaniem, opowiedzianą historią, zdjęciami, niebanalnym soundtrackiem;)

ocenił(a) film na 8
dawidoo_8

Dzięki za sugestię. Jak tylko obejrzę, to podzielę się swoimi spostrzeżeniami ;)

ocenił(a) film na 8
Siemek85

Jak myślicie, dlaczego akurat tą piosenkę jej puścił?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones