PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688373}

Początek

I Origins
7,5 66 597
ocen
7,5 10 1 66597
5,2 8
ocen krytyków
Początek
powrót do forum filmu Początek

Najwyraźniej chce być kinem "problemowym", ale w jego centrum znajduje się pytanie, na które odpowiedź jest raczej oczywista. No bo co to ma być,
"czy jeśli znalazłbyś dowód który obala twoje przekonania, to czy zmieniłbyś te przekonania"? No chyba! Zwłaszcza że bohaterem jest naukowiec który
swoje przekonania opiera właśnie na dowodach, a nie jakiś fanatyk. Film jest w miarę dobrze zrobiony, spoko się ogląda, nudy nie ma, ale za to ups,
chyba jest intelektualna pustka.
Fajne jest takie miękkie sci-fi, które wykorzystuje możliwości które daje ten gatunek do zadawania trudnych pytań, ale ten film poległ na tym polu już na
etapie koncepcji.

ocenił(a) film na 7
idas15

Uwaga dla tych, co nie oglądali. S P O I L E R Y

Wiem, że to nic odkrywczego, ale w ostatniej scenie chodzi o to, że mimo oblanego testu bohater miał przeczucie, że jednak coś w tym było. Scena z windą tutaj nic nie udowadnia, ale wprowadza zamęt i emocje w jego logiczne dotąd myślenie. Film faktycznie opiera się na koncepcie, który finału mieć nie może, ale sam scenariusz mi się podobał, a sceptycznie:) do niego podchodziłem, mimo, że każdy film z Marling miał dotąd w sobie coś niezwykłego.

ocenił(a) film na 9
tocomnieinteresuje

Puść sobie jeszcze raz początek filmu i jak dla mnie końcowa scena z windą jednak coś udowadnia. Światem naukowca jest nauka więc skoro ta para oczu zmieniła jego świat to...

ocenił(a) film na 9
idas15

A ja uważam, że to Ty chcesz go widzieć jako "kino problemowe".
Jak dla mnie pozostawia inteligentnemu widzowi na tyle swobody, że można do niego podejść co najmniej na kilka sposobów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones