PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688373}

Początek

I Origins
7,5 66 576
ocen
7,5 10 1 66576
5,2 8
ocen krytyków
Początek
powrót do forum filmu Początek

I mimo, że na początku mnie trochę nudził, to dałem mu szansę i absolutnie się nie zawiodłem. Świetni i intrygujący temat. Do tego ścieżka dźwiękowa również dobrana perfekcyjnie.

ocenił(a) film na 7
carlsberg80

Podzielam zdanie kolegi.
Początkowo chciałem wyłączyć jednak dobrze, że tego nie zrobiłem. Film zaczyna się tak naprawę od momentu skanu siatkówki dziecka po narodzinach, już wtedy pojawiły się wątpliwości i pytanie o co chodzi...?
Ogólnie film, jako całość, naprawdę świetny, zmuszający do refleksji jednak jeden mankament rzucił mi się, nomen omen, w oczy.
W filmie była taka scena gdzie na tablicy było wyliczanie od 1, od najprostszego oka, do 12, do "najbardziej skomplikowanego, ludzkiego oka", problem w tym, że ludzkie oko wcale nie jest najbardziej skomplikowane wśród oczu i troszkę to razi gdy mówi to biolog molekularny, który zajmuje się badaniami oczu.

ocenił(a) film na 7
marrik

Może po prostu da się to wytłumaczyć w ten sposób, że ta skala skomplikowania kończyłaby się np: na 30, ale, że chcięli wyhodować ludzkie oko to skupili się na ewolucji pierwszych 12. :)

carlsberg80

nie jestem specem, aczkolwiek tez własnie troche zwróciłem na to uwagę, na to co opisałeś marrik.
myśle, że carlsberg80 ma rację, ze swoim wytłumaczeniem
film... świetny
dobrze jest się postawić w roli Iaana ( nie jestem pewny czy tak się pisze jego imie ) i w momentach, w których padały pytania w scenach, np odpowiedź dalajlamy w sprawach naukowych , spróbować odebrać te pytania jakby... były kierowane do nas. Warto się zastanowić...
Warto się rozejrzeć i być może dostrzec jakieś uchylone drzwi, z których dobiega światło...
Polecam film, świetne kino i mocno psychologiczny film.

ocenił(a) film na 3
marrik

W sensie naukowym ten film to czysty bełkot więc w zasadzie szkoda go pod tym kątem analizować.

ocenił(a) film na 7
zooo_2

Zgadzam się, aczkolwiek mówimy o filmie fabularnym. Pokaż mi taki film, który " w sensie naukowym" nie jest bełkotem? Nie można zrobić filmu dla mas stricte naukowego, 99% oglądających nie miało by pojęcia co ogląda, tym bardziej, że po reformie szkolnictwa, co niektórzy mają problem z podpisaniem się, nie mówiąc już o jakiejkolwiek elementarnej wiedzy.

ocenił(a) film na 3
marrik

Ale nie chodzi o to czy filmy są naukowym bełkotem, tylko o to, że przy tego typu bełkocie znajduje się masa ludzi, którzy zaczynają wyciągać jakieś dalej idące wnioski na zasadzie "A widzicie, jednak coś chyba jest ta reinkarnacja", a nie o to czy filmy są poprawne pod kątem naukowym i na ile.

ocenił(a) film na 8
zooo_2

W sensie naukowym, wszystko jest bełkotem. Filmy science-fiction, fabularne, dokumentalne, paranaukowe, nawet wykłady uniwersyteckie, o książkach wszelkiego rodzaju nie wspomnę.
Bełkotem w sensie naukowym nie są jedynie dowody matematyczne i niektóre raporty i wnioski badawcze.
Nawet twój post jest bełkotem, bo zdanie "A widzicie, jednak coś chyba jest ta reinkarnacja" nie jest żadnym daleko idącym wnioskiem, tylko mglistym przeczuciem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones