PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704026}

Praktykant

The Intern
7,2 202 962
oceny
7,2 10 1 202962
6,0 21
ocen krytyków
Praktykant
powrót do forum filmu Praktykant

ZUS powinien sfinansować wszystkim polskim emerytom bilet na ten film.

ocenił(a) film na 7
PaulKellerman

Dopóki emeryt byłby stażystą, byłby bezpieczny. ;)
W ten sposób państwo promowało by rozwój polskiej przedsiębiorczości.

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Nawet jakby zarabiał i tak przysługuje mu emerytura.

ocenił(a) film na 7
krzyche86

Chyba niewiele wiesz w temacie. Po przekroczeniu jakiegoś progu dochodu (niezbyt dużego) tracisz prawo nawet do 100% emerytury (dopóki będziesz pracował). Żeby nie było, nie wszyscy tak mają - emerytowani mundurowi mogą dorabiać bez problemu i utracić maksymalnie 25% emerytury..
http://zus.pox.pl/zus/dorabiasz-stracisz-emeryture-chyba-ze-jestes-policjantem.h tm

ocenił(a) film na 7
mariuszym11

Czytaj ze zrozumieniem. W artykule który przywołujesz chodzi o tzw. "wcześniejszą emeryturę". Kiedy będziesz już otrzymywał tę normalną, regularną emeryturę możesz dorabiać do woli a ZUS nic Ci nie odbierze :)

ocenił(a) film na 7
krzyche86

Zwracam honor :)

ocenił(a) film na 7
mariuszym11

" emerytowani mundurowi mogą dorabiać bez problemu i utracić maksymalnie 25% emerytury.." chłopie jak nie wiesz, to nie pisz głupot, jak ja nie lubie takich ludzi co paplają co im ślina na jęzor przyniesie i jeszcze kłamią

ocenił(a) film na 8
nawieczor

Dla ZUS to najlepszy emeryt to ten który umiera dzień przed 65 urodzinami

ocenił(a) film na 8
PaulKellerman

po tych wpisach koniecznie muszę obejrzeć ten film :-)

ocenił(a) film na 6
PaulKellerman

Kocham poczucie humoru (i błyskotliwość) filmweb-owiczów :))
Pozdrawiam

PaulKellerman

śmiejcie się , śmiejcie
to nasza przyszłość. ja osobiście nie wierzę, że doczekam jakiejś emerytury.

ocenił(a) film na 7
_j_w_

Ja wcale się nie śmieje. Ja wiem, że będziemy musieli pracować do śmierci, bo na emeryturę od państwa nie mamy co liczyć. Więc już teraz musimy się nastawiać na pracowitą starość.

PaulKellerman

Przecież można samemu odkładać na emeryturę, bez pomocy państwa ;-) Są przecież konta oszczędnościowe, emerytalne i tak dalej. Co miesiąc odkładasz kasę na jedno konto i jej nie ruszasz a za 40 lat patrzysz ile nagromadziłeś i okazuje się, że masz emeryturkę i nie musisz pracować :-) Jak się chcesz dowiedzieć czegoś więcej na ten temat to polecam książkę Reginy Brett pod tytułem "Bóg nigdy nie mruga"

Bujaks

jak się zarabia niewiele ponad pensję minimalną (a dotyczy to ogromnej liczby Polaków) i ma opłaty do uiszczenia co miesiąc, to raczej nie ma z czego odkładać.
wprost przeciwnie - zobacz, zbliżają się święta więc reklamy chwilówek wiszą na każdym słupie. banki dobrze wiedzą, że przy napiętym budżecie każdy ponadprogramowy wydatek to obciążenie i wykorzystują sytuację.

Bujaks

Podatek jest obowiązkowy, więc jaki jest sens odkładania skoro i tak mi co miesiąc odgryzą z pensji.
Zawsze można iść pracować na czarno, ale wtedy nie masz żadnych praw, pracodawca robi z Tobą co chce.

ocenił(a) film na 7
Bujaks

Emerytura nie jest pomocą ze strony Państwa!
ZUS zabiera mi co miesiąc spory procent z mojej wypłaty, mam prawo oczekiwać, ze coś z tego będę miała :) Przecież nikt nie chce oddawać swoich pieniędzy na utrzymanie nieudolnej instytucji.
Twój pomysł z oszczędzaniem oczywiście dobry, realistyczny. Tylko ja bym wolała sobie odkładać, te pieniądze, które co miesiąc przejada ZUS, a nie kolejną część moich zarobków. No cóż, ale to tylko marzenia :D

oye88

Otóż, nie wystarczy przy następnych wyborach zagłosować na wariata który będzie w stanie wyp*erdolić zus w kosmos.

ocenił(a) film na 7
bee2r

Ja nie twierdzę, że wystarczy :) myślę też, że "wyp*erdolenienie" ZUS-u w kosmos nie jest takie łatwe, ale pogdybać zawsze można.

oye88

No na pewno, niektórym środowiskom byłoby to nie na rękę ;) Na pewno skutecznie by utrudniano taki manewr.

ocenił(a) film na 7
bee2r

Raczej tak. Myślę, że tak czy inaczej kiedyś to padnie, ale prawdopodobnie nie w najbliższym czasie ;)

oye88

Zdecydowanie czeka nas ciekawa przyszłość, pozostaje nam jedynie albo śmiać się, albo płakać. Ja osobiście wybrałem pierwszą opcję xD

ocenił(a) film na 7
PaulKellerman

Emerytom nie sfinansuje :/
Za to dla pracowników już ZUS TAK :) Pracownicy ZUS dostają zwrot za bilety do kina, teatru na basen :) oczywiście nie 100%, ale to zawsze coś.

ocenił(a) film na 6
PaulKellerman

Ale, używając gwary śląskiej, JE ZUS CHYTRUS.

ocenił(a) film na 8
PaulKellerman

Piękny komentarz! :)

ocenił(a) film na 8
PaulKellerman

ZUS się postarał o to żebym emerytury nie dożyła!!!

użytkownik usunięty
PaulKellerman

hehe dobre. Dodam że filmy z Robert De Niro zawsze trzymają poziom i polecam.

PaulKellerman

Zwłaszcza tym, co przez całe życie na budowie, tartaku czy w sprzątaniu. Ledwie doczekawszy swej marnej emeryturki chętnie zobaczą jak można pozytywnie wykorzystać resztę życia.

ocenił(a) film na 8
1marie_louise1

mam 46 lat i 28 lat kopania wegla za soba wiec teraz mam czas na ogladanie takich milych i cieplych filmow.pozdrawiam wszystkich ktorzy nas lubia i tych ktorzy nas nienawidza!!!!!

ocenił(a) film na 5
jerzy_zysiek2

Jakby kto bardzo zazdrościł, to zawsze może się na górnkia przekwalifikować ...

ocenił(a) film na 3
PaulKellerman

po co?? żeby ludzie w Polsce jeszcze więcej i dłużej harowali?? W Niemczech robią średnio 6 godzin dziennie, w innych cywilizowanych krajach to samo, a u nas 8-9 godzin pewnie średnia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones