PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=645653}
6,3 9 391
ocen
6,3 10 1 9391
6,0 8
ocen krytyków
Promised Land
powrót do forum filmu Promised Land

Przede wszystkim ciekawy temat. Sam pracuję w branży oil&gas i kwestia gazu łupkowego nie jest mi obca. Nie chciałbym jednak oceniać filmu ze względów naukowych oraz politycznych. Bardzo podoba mi się gra Matt'a Damon'a. Bardzo realnie pokazana jest społeczność wiejska w Stanach. McDormand i Krasinski asystują Damon'owi z najwyższym kunsztem. Wypominany przez krytyków jako "wymuszony" wątek miłosny jest moim zdaniem bardzo naturalny, nie narzucający się. Jest to jeden z tych filmów które chętnie obejrzę ponownie. Polecam. Serdecznie. M

Matteo79

Szanuję Twój gust ale z ciekawości proszę odpowiedz: jak za to dajesz 9 to za co dajesz 8 i 10? Dziękuję.

ocenił(a) film na 9
adamniewiadomski

Jeśli klikniesz na mój profil powinieneś zobaczyć moje oceny. Są one jak najbardziej subiektywne. Nie kieruję się recenzjami. Oceniam emocjonalnie.

Matteo79

Dziękuję zajrzę. Pozdrawiam.

adamniewiadomski

skoro ty dajesz swing 10 z gwiazdka to twoje pytanie do kolegi jest nie na miejscu.

maciekb80

Pan Matteo79 odpowiedział mi bardzo wyczerpująco i bardzo uprzejmie. (może także dlatego że był uprzejmie zapytany) nie wiem czemu zawsze znajdzie się i wetnie się jakiś MACIOman i obraża ludzi. FY

adamniewiadomski

zatkało kakao.

Matteo79

Mi również film przypadł do gustu. Bardzo dobra gra aktorska (Matt Damon i nie tylko on), ciekawy scenariusz, temat "na czasie", bardzo ładne zdjęcia, rewelacyjny klimat amerykańskiej wsi (ach, te małomiasteczkowe puby) - nowy Gus Van Sant jak najbardziej na plus. Polecam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Hera_2

Recenzja bardzo mi się podoba.
Myślę że Steve przyjeżdżając do tej miejscowości wierzył w to że chce dobrze dla tej społeczności. Chciał po prostu aby poszli na kompromis to znaczy jego drogą przyłączając się do "współczesności". Zaskoczyły go słowa wioskowego nauczyciela a zwłaszcza przekonanie z jakim je wypowiadał . A został pokonany w chwili kiedy dowiedział się że można pokonać odwrotną drogę niż tą którą on pokonał . Przestraszył się człowieka który porzucił "współczesność" dla kucyków:).

ocenił(a) film na 7
roman_k

Ciesze sie,że recenzja sie podobała :)
Co do twojej wypowiedzi to może Steve nie spodziewał sie "oporu"w miasteczku i wykształconej osoby, która powie nie dużej korporacji i jeszcze będzie do tego przekonywać innych...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Matteo79

A czy według ciebie wydobycie gazu łupkowego jest szkodliwe dla środowiska czy nie?pomijając to czy ten film był dobry czy nie(ja go oceniłem na dobry)

ocenił(a) film na 8
entregado66

Najwiekszy syf, i zatrucie calego srodowiska , katastrofa

ocenił(a) film na 6
Matteo79

dla mnie zabrakło w nim tego czegoś, co z dobrze zagranych i zrobionych filmów czyni je bardzo dobrymi, może to nazbyt nachalne moralizatorstwo o tym co jest w porządku a co nie, może za mało emocji, dramaturgii - mnie ten film trochę znużył&znudził i miałem ochotę zasnąć :)

ocenił(a) film na 8
Matteo79

Jak jesteś taki fachowiec , to bądź też i uczciwy i napisz co pozostaje po wydobyciu gazu łupkowego, napisz ze spalona ziemia, to mało ,pozostaje kastastrofa ekologiczna, chyba ze o tym nie wiesz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones