PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1314}

Przeminęło z wiatrem

Gone with the Wind
7,9 107 983
oceny
7,9 10 1 107983
8,1 23
oceny krytyków
Przeminęło z wiatrem
powrót do forum filmu Przeminęło z wiatrem

Do filmu podchodziłam sceptycznie, ponieważ książka jakoś do mnie nie przemówiła ( próbowałam 3 razy doczytać ją do końca, niestety bezskutecznie). Film bardzo pozytywnie mnie zaskoczył i 4 godz. minęły niepostrzeżenie. Jest to dla mnie nieliczny wyjątek, gdy film jest lepszy od swojego papierowego pierwowzoru (choć moje przyjaciółki, które były zakochane w książce nie podzielają mojego zdania :) )

ocenił(a) film na 10
Casablanca01

Zdecydowanie TAK !

Casablanca01

Ja osobiście wolę książkę, sięgam po nią po raz n-ty co jakiś czas :) natomiast film mnie za pierwszym razem nie porwał, zakochałam się w nim dopiero po czasie.
Według mnie film i książka idealnie się dopełniają i tworzą całość - film pomija wiele ważnych wątków powieści, ale za to jego wykonanie i obsada unaoczniają opisy książki. Scarlett to Vivien, a Rhett to Clark, podobnie z resztą bohaterów i aktorów - zostali dobrani idealnie do swoich ról.

ocenił(a) film na 10
Casablanca01

Ja osobiście film widziałam ponad 20 razy a książkę przeczytałam równe 4 ( za każdym razem wypożyczałam wersje 3 częściową i nareszcie od grudnia mam własną w jednym tomie), a i tak mi się nigdy nie nudzi. Nigdy nie potrafiłam się zdecydować co jest leprze : film czy książka. Przy obu płaczę jak beksa mimo że znam już na pamięć więc nie ma to dla mnie większego znaczenia.

Casablanca01

„Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell należy do czołówki moich ulubionych książek, natomiast ekranizacja nie przypadła mi do gustu. Książkę pokochałam o dziwo dopiero od drugiego tomu, a najlepszy jest moim zdaniem trzeci tom.

actiasluna

W książce jest więcej informacji o wojnie sececyjnej a także o życiu Scharlett . Ale film jest bardzo wruszający i lubię i powieść i film oba dzieła przypadły mi do gustu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones