Repertuar filmu w Poznaniu

Nie znalezlismy miasta lub kina odpowiadajacemu Twojemu wyszukiwaniu

Repertuar Filmu Przysięga Ireny

Przysięga Ireny

Irena's Vow
2h
W czasie II wojny światowej Irena Gut postanawia uratować przed straceniem polskich Żydów, gdy dowiaduje się, że Niemcy zamierzają zlikwidować getto.
Niestety, nie znaleźliśmy seansów w Poznaniu lub
Przysięga Ireny
Zwiastun nr 2 (polski)
nr 2 (polski) 2024-03-22T08:33:27 https://fwcdn.pl/webv/85/41/68541/68541.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/208/10014208/Przysiega_Ireny____Oficjalny_zwiastun.vp9.1080p.webm

Trwa II wojna światowa. 19-letnia Irena (Sophie Nélisse) w wojennej zawierusze traci kontakt z rodziną. Siłą zostaje zmuszona do niewolniczej pracy w niemieckiej fabryce amunicji. Jej sytuacja polepsza się, gdy zwraca na nią uwagę Rugemer – major SS (Dougray Scott). Zafascynowany rezolutną dziewczyną mężczyzna zauważa, że pracuje ona ponad swoje siły i awansuje ją w strukturze fabryki. Irena przejmuje nowe obowiązki w kuchni, a później także dostaje za zadanie zarządzanie szwalnią, w której pracuje kilkunastu Żydów. Bohaterce udaje się podsłuchać rozmowę Niemców, z której dowiaduje się o planach likwidacji pobliskiego getta i postanawia znaleźć sposób na to, by ocalić podlegających jej robotników. Wkrótce rozwiązanie sytuacji pojawia się samo – młoda Polka otrzymuje propozycję pracy w roli gosposi w posiadłości Rugemera. Irena postanawia wykorzystać zaufanie pracodawcy i ukryć w jego domu Żydów pracujących wcześniej w szwalni. Konspiracja nie trwa jednak długo. Rugemer odkrywa tajemnicę Ireny i stawia jej trudne do zaakceptowania ultimatum.

premiera

Magazyn SFP
5
Ciekawa historia, świetna odtwórczyni tytułowej roli, ale słabiutka reżyserka, która nie daje sobie rady ze scenami zawierającymi więcej niż dwójkę aktorów.
1
0

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones