PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1311}
5,5 63 299
ocen
5,5 10 1 63299
3,5 20
ocen krytyków
Quo vadis
powrót do forum filmu Quo vadis

Bez emocji

użytkownik usunięty

Film bez sensu! Przegadany i za długi - pan Kawalerowicz powinien robić seriale telewizyjne.
Praca kamery i zdjęcia są znakomite, aż szkoda, że użyto ich w tak słabej produkcji.
Rażą sceny trudne do zrobienia, bo widać braki w budżecie - szczególnie sztuczna i pozbawiona logiki jest scena rozrywania chrześcijan przez lwy, także pożar jest mało przekonujący.
Aktorów dobrano dobrze, z pierwszoplanowych nie przypadł mi do gustu jedynie nudzący Deląg. Wątek miłosny jest sztywny i bez emocji.
Brak emocji to w tym filmie norma. Nawet w scenach akcji! Zastanawiałem się, czemu ruszyła mnie tylko walka z bykiem. I doszedłem do wniosku, że pan reżyser nie umie po prostu robić scen akcji. Kiedy tłucze się dwóch osiłków, nie czuję nic. Może dlatego, że nic o nich nie wiem?!? Ci, których rozywają lwy to również postacie anonimowe.
A przesłanie? Naiwne i na siłę (nikt dziś nie ma zamiaru zabijać chrześcijan za ich wiarę - wiara boryka się teraz z innymi trudnościami, ale jak czyimś marzeniem jest zrobić premierę w Watykanie...).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones