Rechotek

Ribbit

2014 1 godz. 28 min.
4,0 627
ocen
4,0 10 627
603
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"type":"film","id":642130,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ribbit-2014-642130/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Rechotek
 • Osobiście lubię oglądać animacje, ale w tym przypadku mam poważne zastrzeżenia:

  1. Film jest po prostu nudny (a przynajmniej "większa" pierwsza połowa. Byłem w kinie z dzieckiem i przysypiałem. Druga (krótsza) połowa lepsza, ale jak to mówią "dupy nie urywa" jak np. w Big Six.
  2. Animacja generalnie stoi na poziomie pierwszych długometrażowych bajek z Barbie
  3. Kino podawało informacje, że film został wykonany w wysokiej rozdzielczości a wg mnie wyglądało to co najwyżej na 720p. Dość często chodzę do kina i nie chcę wiedzieć jak by wyglądała "normalna" wersja.
  4. gimnazjalno-dzielnicowo-melanżowe odzywki zwierzęcych bohaterów nie poprawiły mi humoru, wręcz przeciwnie, skutecznie zniechęcały do oglądania tej "produkcji"
  5. toksyczna żabka chyba gdzieś zgubiła swoje toksyny (czepiam się trochę)
  6. producent z braku pomysłów zapożycza teksty z innych filmów (miało być śmiesznie, wyszło jak zwykle)

 • makowiec1975 Yyy, jesteś z '75 i lubisz oglądać animacje dla dzieci?

 • Quahu Zaraz, zaraz - gdzie napisałem, że dla dzieci?

  Owszem zdarza mi się oglądać dziecięce animacje z córką, która ma 5 lat.

  Natomiast ja oczywiście preferuję te skierowane dla starszej widowni. Nie będę wypisywał wszystkich, ale przytoczę kilka - Rango, 9, wspomniane wcześniej BigSix.

 • karol.szp ocenił(a) ten film na: 7

  makowiec1975 To bajka skierowana do dzieci i jako taka się sprawdza. Nie rozumiem czemu dorośli ludzie ciągle krytykują bajki dla dzieci i zrobione z myślą o nich?!
  Należy pamiętać, że są:
  filmy animowane specjalnie dla dzieci
  filmy animowane dla całej rodziny
  filmy animowane dla widzów dorosłych
  Myślę, że należało by wprowadzić informacje przy opisie bajek "górna granica wiekowa".

 • drawn ocenił(a) ten film na: 1

  karol.szp Nie powiedziałbym, że ta bajka się sprawdza... moje dzieci w wielu 5 i 7 lat po raz pierwszy od niepamiętnych czasów poprosiły (po upływie około pół godziny filmu), żeby włączyć coś innego, bo tego nie chcą oglądać...
  Przede wszystkim w tej bajce rzuca się w oczy totalny brak pomysłu na fabułę, mnie dodatkowo zniechęciły dialogi, miałem dokładnie takie wrażenie jak makowiec1975, że to "rozmówki" niewykształconych kolesi przy piwku. Animacja też słaba, większość filmu to bohaterowie na tle statycznych obrazów, niemal jak w "Reksiu" ;-)

 • Quahu Nawet jeśli lubi to co z tego? Produkcje filmowe czy animacje mają tylko limit przy dolnej granicy wieku, nie górnej. Lecz większość animacji jest bez ograniczeń wieku.

  Co do produkcji też odczuwałam nudę. Wyszło poplątanie z pomieszaniem: budda-wampir, hipopotamy mówiące po niemiecku, pająk po francusku, aligator niczym nordycki zbir, do tego związek międzygatunkowy (to jakaś zachęta do multikulti?). Najdziwniejsze było to, że zwierzęta pierwszy raz widzą ludzi i rozumieją ich język. Podobała mi się w sumie tylko piosenka przy napisach końcowych,