PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659782}

Rozdzieleni

The Search
7,3 3 728
ocen
7,3 10 1 3728
4,8 5
ocen krytyków
Rozdzieleni
powrót do forum filmu Rozdzieleni

a wyszło średnio. Owszem, aktorstwo świetne na czele z Abdul Khalim Mamutsiev - główna rola w filmie. Szkoda tylko, że opowiada o biednych Czeczenach wyznania muzułmańskiego (Czeczeni wyznają głównie islam sunnicki szkoły hanafickiej, z dużymi wpływami sufizmu.) Zatem - jakoś mi tak się nie płakało na filmie ani nikogo ani żadnej ze stron nie było żal. Poza tym.... film się nie klei.

ocenił(a) film na 5
Unibet_78

Po przestawieniu "klocków" idealna recenzja... "Idy".

ocenił(a) film na 5
Krzypur

"Ida" to dla mnie film bardzo dobry. Wiem, dałem 10/10, może na wyrost, ale jest mi na pewno bliższy niż Rozdzieleni. Moja babcia była w obozie, sam film oceniła również jako świetny nie tylko ze względu na bardzo dobre aktorstwo (Kulesza zasłużyła na wszystkie nagrody i nawet na parę więcej), sposób kręcenia oddający ducha tamtych lat, wszystko czarno białe w ujęciu 4:3. Dodatkowo Ida jest filmem stosunkowo krótkim, co nie powoduje nadmiaru dłużyzn (takie się trafiały, ale nie ujmowały scenariuszowi).

ocenił(a) film na 8
Unibet_78

Czy ty się czytasz?

ocenił(a) film na 5
taxipompey

A co się nie podoba?

Unibet_78

Może to że nie dałeś 10/10 ? mam takie same podobne odczucie odnośnie tego filmu, coś jak by tu nie grało -szczerze no nawet troszkę przewijałem do przodu bo nudziło pozdro.

ocenił(a) film na 6
Unibet_78

Jeśli mogę być adwokatem przedmówcy. Pewnie chodził mu o zakłamanie historii w Idzie.

ocenił(a) film na 6
Unibet_78

Dałabym 8*, gdyby było mniej łopatologiczne i lepiej pociągnięto wątek z dziewięciolatkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones