PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659782}

Rozdzieleni

The Search
7,3 3 728
ocen
7,3 10 1 3728
4,8 5
ocen krytyków
Rozdzieleni
powrót do forum filmu Rozdzieleni

Bardzo mi się podoba z twarzy, a jeszcze bardziej z figury. Gdyby wszystkie kobiety był takie piękne, w Czeczenii nie byłoby żadnej wojny. Film bardzo... hmmm... klimatyczny. Pokazuje bezradność i fasadowość urzędników unijnych. Pijacka, totalitarna Rosja radzi tam sobie o wiele lepiej. Jakby co, to nie cierpię Rosji tak, jak nie cierpiałem ZSRR.

Co by się przydało Czeczenii? Nie jestem nacjonalistą i wkurzają mnie współczesne tendencje separatystyczne (Katalonia i spółka), ale akurat Czeczenii przydałaby się niepodległość. Świat nie chce jej jednak pomóc, ponieważ tam są Rosja, de facto to jest Rosja, a sama Czeczenia nie posiada cennych zasobów. A przydałoby się im wszystko: bieżąca woda, elektryczność, służba zdrowia, tętniąca gospodarka, szkolnictwo.

Żadne poczucie dumy nie zastąpi niepodległości i porządnej gospodarki. Gdyby nie gospodarka, to Polska dziś byłaby czołowym krajem wyznaniowym, owładniętym przez "patriotów".

ocenił(a) film na 6
vermes

Co do Berenice Bejo się zgadzam, co do ostatniego zdania, akapit nr 3 - niekoniecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones