PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=659782}

Rozdzieleni

The Search
7,3 3 723
oceny
7,3 10 1 3723
4,5 4
oceny krytyków
Rozdzieleni
powrót do forum filmu Rozdzieleni

Stała się rzecz straszna i niesłychana. Powstał film-paszkwil, szkalujący naszą wielką Rosję, jej armię, następczynię wyzwolicielskiej Armii Czerwonej oraz samego Władimira Władimirowicza.
Towarzysze gdzie wasza czujność? Przespaliście moment powstania tak złego i szkodliwego dziełka. Wprawdzie francuscy towarzysze wyszli z inicjatywą, skuteczną, aby temu filmowi nie przyznawać nagrody Złotej Palmy, jeszcze tego by brakowało. Mamy nadzieję, a jesteśmy w kontakcie z towarzyszami zza Oceanu, że to pseudo dzieło nie będzie nominowane do imperialistycznej nagrody Oscara. Ale i tu czujność jest wymagana.
Towarzysze z Międzynarodówki zauważyli, że nie ma takiego państwa jak Czeczenia, więc nie może tam być armii rosyjskiej , a tym bardziej jakiejś wojny czy to pierwszej, czy drugiej czy jakiejkolwiek. I tych wyssanych z palca wydarzeń.
Powołaliśmy, towarzyszki i towarzysze, specjalną międzynarodową komisję do zbadania skąd zostały desygnowane pieniądze na ten paszkwil, kto za tym stoi? Dlaczego ten skądinąd znany reżyser miał odwagę reżyserować ten film? Nie możemy wobec tego przejść obojętnie.
Towarzysze z mediów podjęli zobowiązanie napisania takich recenzji, aby zniechęcić potencjalnych widzów i aby każdy myślący człowiek wiedział co ma myśleć o tym fakcie i aby odradzał każdemu pójście na ten film.
Nie możemy pozwolić na oczernianie naszej wspólnej sprawy.
Towarzysze i towarzyszki do dzieła.

pessoaa

Wiesz wania że w necie nie jesteś anonimowy !!!! jeżeli robisz wpisy z UE to jest już nasz towarzyszu . pozdrawiam anty - TROLL

pessoaa

Towarzyszu, dziękujemy za czujność i odpowiednie działania na odcinku kultury i wśród świadomych obywateli i towarzyszy ze światowych mediów.
Z rewolucyjnym pozdrowieniem

użytkownik usunięty
pessoaa

Nie może tak być!!! Wiele lat temu nasi imperialistyczni wrogowie, których nazwy kraju (zwanego Ameryką) nie wypowiem przez wzgląd na pamięć Lenina, Stalina, Trockiego, Kaszpirowskiego, wilka, zająca i psa Łajki, w przypływie zła, wrogości wobec raju na ziemi zwanego Rosją i państw "zaprzyjaźnionych" zrzucili na wschodnią część Europy (nie wiedzieć czemu ta część świata tak się nazywa, a przecież każde małe dziecko wie, że nazwa powinna zwać się Wszechrusią) to co mieli najgorszego, czyli stonkę ziemniaczaną.
Później imperialistyczny i kapitalistyczny świat pozwolił by części naszego pięknego i demokratycznego kraju zostały oddzielone od Matki Rosji, od Armenii, przez Ukrainę, aż po Polskę czy Czechosłowację. Do dziś jeszcze obywatele tych państw płaczą rzewnie i wzdychają za wspaniałymi czasami braterstwa z Rosiją, czego przykładem jest Wielki Wódz Narodu Polskiego Antoni PiSiejewicz Macierewicz.
A teraz taki paszkwil w kinie. Dość tego!! Trzeba raz na zawsze położyć kres tym pomówieniom i szkalowaniu. Niech każdy kto może weźmie "bagnet na broń", "prowadzi lud na barykady" i idzie zdobyć "bastylię". Ku chwale Che i Generałowi Dajmosowi.

Dobry troll 2/10

ocenił(a) film na 8
pessoaa

Sami Rosjanie potrafią szkalować samych siebie lepiej niż ktokolwiek inny i robią to w niejednym filmie, więc się tak nie podniecaj

ocenił(a) film na 7
pessoaa

Towarzyszu ! Wracajcie na majdan paradować pod flagą banderowców z UPA wraz z 'bratnim' narodem ukraińskim. W końcu naszym przyjaciołom należy się pomoc - sami nie wiedzą czego chcą więc należy wprowadzić tam Unię, NATO i demokracje pełną gębą. Tylko róbcie to własnymi rękami i za własne pieniądze, nas w to nie mieszajcie.

pessoaa

Rozumiem Tw że i tobie się dorwało GRU do mózgu poprzez okrężnicę i dlatego płodzisz taką komunistyczną propagandę, ale nie martw się ABW jest już na tropie.

pessoaa

O ludu! Przecież to jest świetna satyra. Brawo!

ocenił(a) film na 9
tomek2123

i musiało upłynąć pięć długich miesięcy, aż ktoś załapał sens mojego wpisu. brawo!!!
nie najlepiej to świadczy o bywalcach na tym forum. i czy tylko na tym?
pozdrawiam

pessoaa

Ta? Według naszego Sekretarza już drugi wpis komentujący wychwycił właściwą tonację więc jak mylić miesiąc z pięcioma? Oj, Towarzyszu nie najlepiej to o Was świadczy. :)

pessoaa

Ja zalaplem sens od razu , czytam i nie mogę sie powstrzymać od smiechu , że ludzie są tak naiwni i nie znają, jak że niezbędnej w tym przypadku definicji słowa "ironia" brawo kolego ! Świetna prowokacja.

ocenił(a) film na 9
mateush87bpa

swój pierwszy wpis zakończyłem apelem: "Towarzysze i towarzyszki do dzieła." I nie zawiodłem się. Czujność wielu osób na FW dowiodła, że spotkał się on z należytym zrozumieniem:).

pessoaa

Wybitną czujnością wykazał się niejaki (a może nijaki?) dominik_kotas.
Chyba bezmózg, albo służy jako wzorzec z Sèvres tzw. bezbeka :)

ocenił(a) film na 6
pessoaa

Ale tak między nami, bo już kiedyś mieliśmy okazję wymienić poglądy - ta uwaga: "czego przykładem jest Wielki Wódz Narodu Polskiego Antoni PiSiejewicz Macierewicz" zabolała trochę? :)

ocenił(a) film na 9
AbuKamil

ło matko

ocenił(a) film na 9
AbuKamil

>Wielki Wódz Narodu Polskiego Antoni PiSiejewicz Macierewicz"< jest pomysłodawcą Wojsk Obrony Terytorialnej, których wierna kopia właśnie zdaje trudny egzamin na Ukrainie. Czasami historia szybko dopisuje komentarz do takich wpisów ja twój. Wstyd?

ocenił(a) film na 6
pessoaa

Wszak to Antoni PiSiejewicz Macierewicz postawił śmiałą tezę, że nie potrzebujemy bojowych helikopterów, i jeśli nawet je kupimy to im później się to stanie tym lepiej!
Bardzo przepraszam, jednak nikt mnie nie prześcignie w podziwie dla tego wielkiego patrioty i budowniczego potęgi naszej armii, którą, za radą pana Berczyńskiego, uchronił przecież przed zakupem wielozadaniowych śmigłowców Caracal. A jak dziarsko potrząsał modelem Blacka Hawka, obiecując, że już tuż tuż są dostawy ich kolejnych partii. Miło było patrzeć jaką mu to sprawia przyjemność. Widać, że Antoni PiSiejewicz lubi zabawki.
Za zerwanie kontraktu z koncernem Airbus zapłaciliśmy 80 000000 PLN odszkodowania Francuzom, ale jakie to ma znaczenie? Najważniejsze, że ich nie kupiliśmy!
Można w ciemno powiedzieć, że gdyby Ukraińcy dysponowali Caracalami, nie zdałyby one egzaminu. Gdyby zapytać eksperta Berczyńskiego - z pewnością by to potwierdził. Może nawet by udowodnił, że wystarczy dobrze wycelować parówką (w której jest bomba termobaryczna) w taki helikopter aby go zniszczyć. Dobrze że PiSiejewicz był w odpowiednim czasie na odpowiednim stanowisku i wykazał się czujnością! Nie ma więc mowy o żadnym wstydzie. Czuję raczej dumę z dokonań tow. Antoniego PiSiejewicza i wielki podziw dla niego, jak też wszystkich jego wyznawców.
A już tak na koniec – zostawmy to. Obaj mamy dość ugruntowane poglądy na to co się w Polsce w ostatnich latach dzieje i szkoda czasu na przekrzykiwanie się.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
AbuKamil

Zgodnie z Twoją prośbą miałem nie odpowiadać, ale tu nie chodzi o takie czy inne sympatie polityczne. Twoja uwaga z pierwszego wpisu po pierwsze mnie nie zabolała tylko wprawiła w zdumienie, przecież tematem był film „Rozdzieleni” i nic więcej, a Ty od czapy. Po drugie temat Caracali jest obszerny więc w skrócie tylko trzy tytuły z prasy, pierwszy: „ Miała je kupić Polska, Francuzi nimi prawie nie latają. Tylko co czwarty Caracal zdolny do użycia w misji bojowej”, „Jak informuje tygodnik "La Tribune", zdolność bojową posiada obecnie zaledwie 44 proc. samolotów i śmigłowców będących na wyposażeniu francuskiej armii.” oraz „Ponad połowa statków powietrznych na wyposażeniu francuskiej armii nie jest zdolna do użycia, a ponad trzy czwarte śmigłowców typu Caracal jest uziemionych. Powód? Cały system utrzymania sprawności francuskich sił powietrznych jest niewydolny i drogi. Poinformowała o tym sama szefowa francuskiego MON.” Więc może „warto” było zapłacić karę, na marginesie Francuzi na początku żądali wielokrotność tej kwoty, niż potem bujać się w nieskończoność z takim uzbrojeniem i wydawać miliardy na doprowadzaniu go do używalności. Tyle.

ocenił(a) film na 6
pessoaa

Nie wypowiadałem się na temat filmu, który w mojej ocenie jest niezły. Po prostu czytając reakcje na Twój post pozwoliłem sobie zacytować czyjąś w tym temacie wypowiedź. Na tym zakończę zgodnie ze swoim wcześniejszym apelem. Tyle.

pessoaa

Błądzicie Towarzyszu przeceniając tę mierną prowokację! Błądzicie dodając jej znaczenia! Towarzyszu czy nie pamiętacie jak w tamtych latach walki z czeczeńskim bandytyzmem wspierały nas postępowe koła rządowe w Niemczech i USA? Towarzyszu skoro była to wspólna sprawa miłujących pokój nacji, a pamiętajmy, że nacje te mają różne poglądy na ład światowy, to i bezsprzecznie nie należy pomstować na bezpodstawne oskarżenia małego kalibru!

ocenił(a) film na 9
Genral_Film

boli, to dobrze bo powinno zaboleć

pessoaa

Towarzyszu, rzecz w tym, że nie boli, a twierdzicie, że boli! Wzywamy do samokrytyki!

Genral_Film

Towarzyszu ! Skoncz pie*dolic Towarzyszu !

pessoaa

Żałosne.

pessoaa

Dobry troll 2/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones