PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9418}

Sędzia Dredd

Judge Dredd
6,2 35 966
ocen
6,2 10 1 35966
4,9 7
ocen krytyków
Sędzia Dredd
powrót do forum filmu Sędzia Dredd

Natomiast dla fana postaci Dredda podejrzewam, że raczej seans będzie męczarnią. Ja nie jestem
wielkim fanem (co po części wynika z tego, że mało tych komiksów czytałem), ale jedno wiem - Dredd w
tym filmie to inna postać niż ta z kart komiksów. Inna znaczy gorsza w tym przypadku. Scenariusz,
reżyser, sam Sylvester - zmiękczyli tę postać niepotrzebnie. No i ten jego "partner"... Film do obejrzenia,
ale lekko bez jaj.

ocenił(a) film na 8
jasiu15

Generalnie największa wada tego filmu to sposób w jaki scenarzyści przedstawili głównego bohatera (Dredd bez hełmu? - no bez jaj). Perfekcyjny film o Dreddzie? Stylistyka i scenografia filmu ze Stallonem i muzyka wraz z postacią z nowego filmu (rewelacyjny wygląd zbroi no i hełm na głowie przez cały czas - jak prawo nakazuje;)).

Ted_Junior_Gillas

Z anty bohatera zrobili super bohatera jedyne plusy to A.B.C. Warrior (z zupełnie z innego komiksu ale z tego samego wydawnictwa 2000 AD) i The Angel Gang na tym plusy się kończą.

ocenił(a) film na 5
jasiu15

Lekko bez jaj to mało powiedziane. To jest wersja dla dwunastolatków :-P Klasyka SF klasy B , wspomnienia z lat 90 tych więc ogląda się fajnie no i ładna Diane Lane.

jasiu15

Jako osoba z zewnątrz stwierdziłem, że ten film jest głupi i kiczowaty, jednak to przyjemny rodzaj głupiego i kiczowatego filmu, który należy traktować z przymrużeniem oka. Jako komedia s-f jest fajny i dobrze się ogląda, ale jako film na poważnie jest... niepoważny.
Pełno tam jawnych i bezpośrednich zapożyczeń z innych filmów fantasy i s-f - stroje wzięte od szturmowców Imperium z "Gwiezdnych Wojen", zbroje sędziów wzięte z "Robocopa", pojazdy z "Powrotu do przyszłości 2", dzicy ludzie wzięci chyba z drugiej części "Mad Maksa", do tego motyw z przewożeniem więźniów wzięty z "Loty skazańców", schemat, w którym umierający mentor głównego bohatera przekazuje mu całą prawdę o nim wzięty z mnóstwa filmów fantasy, zły robot z jarzącymi się na czerwono oczami wzięty z dziecięcych kreskówek itd.
W dodatku Stallone i odtwórca roli Rico grali tak sztucznie, że w pełni zasłużyli na Złote Maliny. Stallone sztucznie zaniżał głos, a Rico sprawiał wrażenie nadpobudliwego maniaka - postać przerysowana do bólu.

Jeśli ktoś wieczorem ma ochotę się odmóżdżyć, można mu polecić ten film. Jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć coś cięższego w tonie i atmosferze, to zdecydowanie nie ta droga.

ocenił(a) film na 10
jasiu15

Rezyser chcial by Stallone skopiowal Kobre bo tam zagral przyzwoitego sedziego, lecz Stallone sie uparl, ze ma inna wizje i, ze ma to byc film dla mlodszego widza. Niestety producenci poszli tropem Sly'a i film odbiegl troche od komisku. Jednakze dla mnie film jest swietnie zrobiony pod wzgledem techniczny. Zdjecia, muzyka i gra aktorow (mimo wszytko Stallone to dobra morda) oddaja unikatowy klimat megacity. Ciut bardziej wole jednak ta wersje niz z Urbanem z powodu efektow praktycznych i gry Assante, ktory dla mnie to on byl Dreddem w tym filmie i byl potraktowany jako villain. Mozemy tez przyjac, ze to czesc pierwsza Dredda i poprostu to jego poczatek do bycia bezwzglednym sedzina. Wersja z Urbanem jest juz troche bardziej brutalna, ale to i tak nie to co w komiksie. Kolejny etap ewolucji charakteru postaci po kilku latach sluzby na drodze do bycia tytulowym Dreddem z komisku. Pamietajmy, ze wersja Sly'a jest poczatkiem jego kariery jako sedziego. Chetnie zobaczyl bym Sylvestra w roli sedziego po raz drugi tylko tym razem z wiekszym budzetem, wizjonerskim rezyserem i postacia wyrwana z komisku. Teraz gdy Sly nie ma az takiego poytu na swoje filmy moglby byc to swietny zwrot w jego karierze. Z jego kunsztem aktorskim, wykrecona szczeka i helmem zaslaniajacym wlasciwie cala twarz byl by swietnym sedzia. Musial by tylko zagrac podobnie jak w filmie Kobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones