PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1144}
6,0 16 032
oceny
6,0 10 1 16032
4,6 8
ocen krytyków
Słodko gorzki
powrót do forum filmu Słodko gorzki

Ociągałam się z obejrzeniem tego filmu przez wiele lat. W czasach kiedy powstał uważałam ,że
był zbyt wulgarny. Jako dorosła oceniam ten obraz jako przerysowany ,pozbawiony spójności .
Istny zamach na młodzież z tamtego okresu. Pamiętam te czasy bardzo dobrze. w filmie szkoła
przedstawiona karykaturalnie (mało który nauczyciel pozwalał sobie na zachowania
przedstawione w filmie). To nie był czas na dziewczyny puszczające się z każdym i wszędzie.
Wiadomo ,tzw czarne owce były ,są i będą. Może miałoby to większy sens,gdyby rzecz działa się
na studiach . Bohaterowie w filmie są nazbyt "dorośli ". Gra aktorska nie powala - z wyjątkiem
Rafała Olbrychskiego - wg mnie najlepszy młody aktor w tym filmie. Zastanawia mnie jeszcze
jedna rzecz,czemu w filmach polskich z tamtych lat jak pojawia się muzyka techno to zawsze są
to jazgoczące dźwięki . Nie przy tym się wtedy bawiliśmy. To czasy Love Parade ,Maydaya. W
klubach nawet podłych w PL puszczano zazwyczaj dobra muzę (dobrą dla fanów tego
gatunku),a nie takie gnioty. A już w ogóle nie rozumiem tego zaangażowania głównego
bohatera w śmierć jakiegoś tam kolegi z klasy. Wszyscy mają na wszystko wy...e ,ale on
przejmuje się tym jakby był co najmniej jego bratem. Kicha. Daje 4 tylko ze względu na to,że
dotrwałam do końca

użytkownik usunięty
badi1981

Według mnie głównego bohatera po prostu dręczyło pytanie, czy incydent z długopisem, w którym jego udział był kluczowy, nie przyczynił się bezpośrednio do śmierci ''kolegi". Śledztwo dowiodłoby jego winy lub niewinności, to zaangażowanie powodowane było podświadomym poczuciem odpowiedzialności za samobójstwo.

ocenił(a) film na 6
badi1981

Piszesz, że to były takie grzeczne czasy...
Nie były grzeczne, ale były inne niż obecne.
Też były puszczalskie panny i imprezy, na których młodzież traciła film od nadmiaru alkoholu.
Tylko, że wówczas wszystko było mniej ostentacyjne. Była "prawda" dla rodziców i nauczycieli, była "prawda" dla rówieśniczego grona. Żeby dotrzeć do sedna pewnych rzeczy, trzeba było najpierw zeskrobać z powierzchni złotko a potem rozdrapać jeszcze kilka warstw.
A teraz wszystko jest cały czas na wierzchu, dosłownie i w przenośni.

ocenił(a) film na 7
ogonktorymachapsem

I to jest trafne podsumowanie.

badi1981

Nie bądź taka ciotka-przyzwoitka. Ten film pokazywał szkołę z przymrużeniem oka, ale też jako jeden z pierwszych zawierał sporo prawdy o współczesnej młodzieży, klnącej tak samo jak dorośli i sprawami dorosłych zainteresowanej bardziej niż literaturą, czy harcerstwem.

Muzyka - jak na standardy dyskotek - również nie była taką tragedią, na żywo słyszało się (i słyszy do dziś) znacznie gorszą łupaninę, a już teksty piosenek wykorzystanych w filmie są naprawdę niczego sobie.

Trochę szpanerki (typowej dla Pasikowskiego w tamtym okresie) to jeszcze nie powód, by na SG wieszać psy, zresztą pamiętam z kina, że odbiór sali był pozytywny.

ocenił(a) film na 4
jan_niezbedny0

Cieszę się,że film Ci się podobał . Zauważ jednak ,że każdy ma prawo do własnego zdania . Moja opinia to po prostu opinia a nie powód do wydumanej dyskusji i licytacja z tymi ,którym film się podobał .

badi1981

A czy ja Ci odmawiam prawa do własnej opinii? Pozwoliłem sobie tylko nie zgodzić się z nią, choć wśród arcydzieł też tego filmu nie lokuję.
Zakładasz wątek i zabierasz głos na forum, które z założenia służy dyskusjom, więc nie bardzo wiem skąd to zdziwienie.

użytkownik usunięty
badi1981

Pasikowski zrobił ten film wyłącznie dla pieniędzy do nakręcenia ,,Demonów wojny według Goi''. W sumie wyszło nienajgorzej, ale w filmie zbyt dużo piosenek, pod koniec film trochę nudzi. Dynamicznie się zaczyna. Dobry teledyskowy klimat, dobra gra Marka Kondrta i Olafa Lubaszenki. Świetny Bogusław Linda i Cezary Pazura. Rafał Olbrychski pasował do filmu i dobrze zagrał, ale nie wiem czy Robert Gonera czy Paweł Królikowski nie byliby lepsi w tej roli.

Szczerze mowiac Krolikowskiego w tej roli nie potrafie sobie zupelnie wyobrazic. Poza tym wymienieni przez ciebie aktorzy nie spiewaja, a glos i gitara to znaki rozpoznawcze Marlona...

ocenił(a) film na 9

Gonera już zagrał dorosłego faceta w Samowolce i w rewelacyjnych Grach Ulicznych. W tym ostatnim wyglądał już na gościa prawie 30letniego. Film był kręcony w 95 roku. Czyli mniej więcej wtedy co Słodko-Gorzki. Gonera mógłby zagrać jakiegoś kumpla brata Mata, ale nie nastolatka z liceum!!!

Młody Olbrychski pomimo 25 na karku wyglądał młodo. Chudy, nieład na głowie, z gitarą. On zresztą miał taki typ urody, że pasował do grania maturzysty. Olbrychski jr nie jest moim faworytem. To drewno, rola Panka w SNJ jest zdupczona. Ale Pasikowski w SG potrafił z tego "materiału" wycisnąć dużo dobrego. Olbrychski zagrał w SG świetnie. Nie wyobrażam sobie nikogo innego.

użytkownik usunięty
aliveinchains

No może Zbigniew Suszyński byłby lepszy.

ocenił(a) film na 9

lat 35 w 96r.
Nie, lepszy może byłby naturszczyk coś na modłę Igora Poniatowskiego. Ten facet to zmarnowany talent.

użytkownik usunięty
aliveinchains

W ,,Młodych wilkach'' grał młodego, a gdyby Olaf Lubaszenko zagrał zamiast Olbrychskiego? Ten gość to KRISPO_DE_PALMA zobacz go na forum ,,Kroll'', dobry gość, Cenię go.

ocenił(a) film na 9

Lubaszeno przecież miał swą dobrą rolę. Co więcej jak przygrubawy zaczesany na bok gość wyglądający na faceta dobrze po 30tce miałby zagrać 17-18 latka? Wyluzuj nieco z tymi pomysłami:):)

Olbrychski to drewno, fakt, ale jakoś Pasikowski potrafił coś z tego drewna wykrzesać. Zresztą może chodziło o takie pozera .. pozera najlepiej zagra pozer.

użytkownik usunięty
aliveinchains

Może co do Lubaszenki masz rację, ale Paweł Królikowski może byłby lepszy, a jeśli pozer to Piotr Szewdes albo Piotr Adamczyk

Żadna z ww. propozycji nie pasuje. Albo wiek, albo rola nie pasująca do profilu. Mi pasuje Olbrycchski.

ocenił(a) film na 6
aliveinchains

Co to SNJ?

ssstrzalka

Szczęśliwego Nowego Jorku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones