PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9315}

Sabotaż

Saboteur
6,7 1 857
ocen
6,7 10 1 1857
5,8 5
ocen krytyków
Sabotaż
powrót do forum filmu Sabotaż

Nic ciekawego

ocenił(a) film na 3

Klasyczny schemat Hitchcocka: facet zostaje wplątany w kabałę i musi wykazać swoją
niewinność/zdemaskować sprawców. Dokonuje różnych niezwykłych wyczynów, zdobywa panienkę
itp. Dodatkiem wojenno-propagandowym jest intryga wrednych sabotażystów - dość mętna i nużąca.
Pewien problem stanowi nieciekawy aktor w roli głównej. Podobał mi się za to Otto Kruger jako
szarmancki "badguy". Pewnego smaczku dodaje fakt, że główny zamachowiec jest trochę podobny do
Putina :)

Ogólnie film do przebrnięcia wyłącznie dzięki sprawnej ręce reżyserskiej Hitchcocka. Nie ma tu jednak
nic, czego byśmy nie widzieli w lepszym wydaniu w innych jego filmach.

ocenił(a) film na 6
feuerbach

Film się mocno zestarzał. Końcowa scena wynagradza męki oglądania...

ocenił(a) film na 3
feuerbach

Nic dodać, nic ująć. Przyznam, że Hitchcock nie porywa mnie, ale to jest najgorszy z jego filmów, jakie widziałem. Nierytmiczny, przeładowany chaotycznie nacierającymi na widza zdarzeniami i pozbawiony tego jednego, co w wielu wypadkach ratuje najbardziej nieprawdopodobne hitchcockowskie fabuły -- odrobiny humoru i dystansu. Rzeczywiście, zabawnie (chociaż to akurat efekt niezamierzony) wyszło z tym "Putinem", i ten capo del tutti capi świetnie obsadzony i zagrany. Natomiast motyw z niewidomym znawcą ludzkich charakterów oraz ideologiczna debata między naszym bohaterem a szefem szajki przyprawiała o ból zębów. Fajne niektóre kadry -- widok z okien wieżowca, tama.

sbbbbs

madrosci gimbusow.

feuerbach

gimbusy powinny miec osobne forum na swoje madrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones