PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=580710}

Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
6,0 131 802
oceny
6,0 10 1 131802
3,2 12
ocen krytyków
Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2
powrót do forum filmu Saga "Zmierzch": Przed świtem. Część 2

Temat dotyczący mocy wampirów. Byłam dzisiaj w kinie na Przed Świtem i tak chciałabym wiedzieć jakie były moce tych wszystkich wampirów.

Edward - czytanie w myślach.
Alice - wizje przyszłości
Jasper - kontrola emocji
Renesmee - pokazywanie swoich myśli, wspomnień innym (?)
Bella - tarcza, w filmie było tylko to, ale wydaję mi się, że w książce gościu, który odczytuje moce innych powiedział, że Bella jest tarczą i czymś jeszcze. Wydaję mi się, że w książce była wspomniana jeszcze inna moc, albo coś.
Jane - sprawianie bólu
Zafrina - kontrola umysłów
Kate - rażenie prądem
Benjamin - kontrola żywiołów

Jakie były inne moce, bo nie pamiętam. Uzupełniajcie i poprawcie mnie jeśli się pomyliłam.
Pamiętam jeszcze, że Alec miał jakąś moc i że był wampir, który potrafił odczytać jakie moce mają inni.

ocenił(a) film na 10
Niepokonana

Zafrina potrafiła raczej kontrolować wzrok, czyli każdy widział to co ona chciała, nie mogła raczej wpłynąć na ruchy wrogów.
Bella- była tylko tarczą.
Alec - jak się nie mylę to jego mgła potrafiła pozbawić wzroku, czucia, i zmysłu .

Diablicaaa

Nie i w filmie i w książce potrafiła kontrolować umysł. Było to nawet powiedziane w filmie.

ocenił(a) film na 6
Niepokonana

Alec - potrafi sprawić, że człowiek traci zmysły. Jego dar może działać na wielu ludziach naraz.

Alice - potrafi przewidywać przyszłość.

Alistair - jest tropicielem.

Afton - nie wiadomo, jaki dar posiadał.

Aro - po dotknięciu danej osoby może czytać jej w myślach.

Bella - jest tarczą - potrafi obronić nie tylko swój umysł, a także innych przed działaniem darów innych wampirów.

Benjamin - wywiera wpływ na cztery żywioły: wodę, ogień, powietrze i ziemię.

Charles - potrafi rozpoznać, czy ktoś go okłamuje.

Chelsea - niszczy związki międzyludzkie.

Corin - nie wiadomo, jaki dar posiadał.

Demetri - jest tropicielem.

Didyme - potrafiła sprawić, by ludzie byli szczęśliwi.

Edward - potrafi czytać w myślach.

Eleazar - potrafi się dowiedzieć, kto ma jaki dar.

Heidi - potrafi tworzyć iluzję pragnień danej osoby.

James - jest tropicielem.

Jane - potrafi zadawać ból wybranej przez siebie osobie.

Jasper - potrafi wpływać na emocje otaczających go osób.

Kate - potrafi wytwarzać prąd.

Maggie - potrafi rozpoznać, czy ktoś ją okłamuje.

Marek - wyczuwa związki międzyludzkie i ich siłę.

Renata - wytwarza tarczę psychiczną i fizyczną.

Renesmee - potrafi pokazać komuś swoje myśli przez dotknięcie twarzy tej osoby.

Siobhan - silna wola - doprowadza do tego, co sobie zaplanowała.

Victoria- talent do ucieczki.

Zafrina - tworzy iluzję. Potrafi wpłynąć na człowieka tak, że widzi on to, co ona chce by widział.

Radiant_Yasmin

Madonna... wystarczyło powiedzieć, że to jeden wielki X-man, tyle, że gorszy.

ocenił(a) film na 8
Radiant_Yasmin

i to tak wszystko z pamięci ?

ocenił(a) film na 6
kasiek09876

Hah, no coś ty :) Książkę czytałam trzy lata temu, ale z tyłu był spis wampirów :)

ocenił(a) film na 8
Radiant_Yasmin

hehe już myślałam że masz zabójczą pamięć zmierzchową :)

ocenił(a) film na 8
kasiek09876

a tak nawiasem to oglądałam wszystkie części, książkę czytałam tylko ostatnią ,ale kilku wampirów z twojego spisu w ogóle nie kojarzę ... widocznie u mnie z pamięcią kiepsko chyba ..... :)

ocenił(a) film na 6
kasiek09876

Część wampirów jest z Volturi, nawet nie wiem czy były ich postacie w filmie, one są bardziej takim uzupełnieniem :)

ocenił(a) film na 8
Radiant_Yasmin

aaaa to już wszystko jasne :) dziękować :)

ocenił(a) film na 6
kasiek09876

Nie ma za co :)

Radiant_Yasmin

Dla uzupełnienia:
Alice - potrafi przewidywać przyszłość, ale jedynie związaną z podjętymi już decyzjami. Jeśli decyzja nie została podjęta, lecz jest działaniem spontanicznym jej dar nie zadziała.
Chelsea - nie niszczy związków międzyludzkich, lecz potrafi na nie wpływać, zarówno wzmacniając je, jak i osłabiając.
Jane - potrafi wytwarzać ILUZJĘ bólu działającego na inną osobę. Nie jest to rzeczywisty ból, a jedynie wyobrażenie umysłu o nim.
Renata - wytwarza tarczę psychiczno-fizyczną. Jej moc chroni przed atakami FIZYCZNYMI, ale działa w sposób PSYCHICZNY, atakując umysł napastnika w ten sposób, iż zapomina on co miał zrobić i nagle przypomina sobie o czymś innym, co wydaje mu się bardziej ważne.
Z tego powodu ktoś był ciekawy, kto wygrałby pojedynek Bella-Renata.
Renesmee - oprócz tego co napisałaś, dodatkowo jej dar przenika wszelkie tarcze i osłony (nie można się przed nim ochronić). Jest to dar jej rodziców odziedziczony wspak.

Piszę z pamięci. Książki były wyjątkowo banalne do zapamiętania, choć NA SZCZĘŚCIE, powoli mój umysł zaczyna usuwać z pamięci operacyjnej to "dzieło".

ocenił(a) film na 8
Niepokonana

może mi ktoś wytłumaczyć jedną rzecz? a mianowicie... Bella jest tarczą tak? i ani Edward nie jest w stanie czytać jej myśli ,ani Aro.... więc jakim cudem Renesmee pokazuje Belli na początku filmu jej pierwsze wspomnienie? Czy coś przeoczyłam?

ocenił(a) film na 5
kasiek09876

Wyżej jest napisane. Renesmee odziedziczyła dary rodziców na odwrót, pokazuje swoje myśli (jej ojciec czytał w myślach) i nikt nie może jej zablokować (jej matka wszystkich blokuje) :P

ocenił(a) film na 8
adusiia

Jej matka wszystkich blokuje , a renesmee nie może zablokować nikt. więc o co tu chodzi... Bella blokuje wszystkich ,więc swoją córkę też powinna.....

Niepokonana

U Belli to jeszcze podejrzewali że jej darem jest ominięcie okresu bycia nowonarodzonym wampirem ale prawdopodobnie było to wynikiem odpowiedniego przygotowania. Co do Nessie, po Belli odziedziczyła to że nikt nie może zablokować jej daru. Dlatego Bella widzi myśli Renesmee

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones