PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545891}

Selma

6,7 16 172
oceny
6,7 10 1 16172
6,3 19
ocen krytyków
Selma
powrót do forum filmu Selma

Momentami brutalny, ale mimo to poruszający (a może właśnie dlatego). Szkoda, że nie dostał Oscara za najlepszy film, bo naprawdę zasłużył bardziej niż niejedna inna tegoroczna nominacja, ale to tylko moja opinia. Trochę się dziwie Akademii, bo bardziej chwyciło mnie tutaj po prostu dobre kino, a nie jakaś piosenka, za którą padła nagroda, chociaż muzyka też fajnie prezentowała klimat sytuacji opisanej w filmie, ale to również moja opinia. Polecam

SzychaCzmycha

Gościu ileż można oglądac walkę czarnych o równouprawnienie?

ocenił(a) film na 7
piczympoom

Choćby po to, żeby na świecie było jak najmniej ignorantów Twojego typu.

quong

Ignorant który nawet stu filmów nie obejrzał nie będzie mi pisał komentarzy.

ocenił(a) film na 9
piczympoom

Gościu, nie każdy jest taki fajny i nie każdy obejrzał tyle filmów co Ty, a co do komentowania to chyba nie ma progu obejrzanych filmów na dodawanie komentarzy, ale może się mylę... I jeżeli uważasz, że ilość obejrzanych filmów decyduje o możliwości wypowiadania się, to ta strona nie jest dla Ciebie, a przynajmniej jej forumowa część.

ocenił(a) film na 7
piczympoom

Oczywiście wiedzę ile zobaczyłem dotychczas filmów czerpiesz z informacji zawartych na moim profilu :). Słodki jesteś. W sumie nie muszę się tłumaczyć, jednak dla Twojej wiedzy - jak byś geniuszu zauważył to gwiazdkowanie filmów rozpocząłem dopiero od niedawna - to raz, dwa, że są to w zdecydowanej większości filmy kręcone na przestrzeni ostatnich 3-4 lat - może kiedyś uzupełnię sobie informacje o obejrzanych filmach ale nie traktuję tego jako żaden przymus.

quong

Prawda jest taka, że biali muszą przepraszać murzynów za niewolnictwo i rasizm, choć sami są rasistami nie ustępującymi białym. To samo jest z Żydami, też trza ich za holokaust przepraszać. Niby czemu filmy o walce o równość ludności czarnej mają mieć lepiej w startach po gówno zwane Oskarem. Ta tematyka jest podejmowana w wielu, wielu filmach, i naprawdę mogą to być solidne filmy, ale jest ich za dużo. Tematyka się wyczerpie, czasem warto pewnej tematyce dać odpocząć, bo jest zbyt mocno eksploatowana. Ja uważam że dzisiejsze pokolenia białych ludzi, nie są winne nic czarnym, żydom, etc. Swoją drogą przydał by się film który by przybliżył tragedie indiańskiej ludności, bo oni wycierpieli nie mniej od czarnych, ale o tym się nie mówi, bo to nie na rękę żydom w hollywodu. Oskary są ustawiane, więc się nie ma co dziwić.

ocenił(a) film na 6
Yamato_filmaniak

Nie jest nic winne? To skąd nadal wśród białych jest tylu rasistów? Jesteś bardzo dobrym przykładem – aż wylewa się z twojej wypowiedzi nienawiść do Czarnych i Żydów.

h_chinasky

A co My jesteśmy im winni ? Kolonizatorstwo którego Polska w afryce nie uprawiała. Holokaust który Żydom Niemcy zgotowali ? Kpisz sobie ? Co o Mnie wiesz, czy ja ich lubię czy nie, nie mam za co ich przepraszać, ani Żydów ani Czarnych. Ty nawet na post odpowiedzieć nie potrafisz. Do Indian nie powiesz nic ?

ocenił(a) film na 6
Yamato_filmaniak

Ja nie mówię o kolonializmie ani o holokauście, ja mówię o zwykłym codziennym rasizmie. Nie manipuluj.

h_chinasky

A co to jest rasizm. Czy rasizmem nazwiesz sytuacje w Ferguson gdzie murzyni chcieli linczować policjanta bo zabił agresywnego czarnego chłopaka, który na niego szarżował. Gdzie oni tam pokazali tolerancje, nie czekali na prokuraturę, chcieli go zabić, bo mimo iż czarny był winien napadu w sklepie, nie chciał grzecznie pozostać w radiowozie. A może to co robią czarni w RPA to nie rasizm ? Otwórz oczy facet. Patrz jak Żydzi traktują Palestyńczyków w Izraelu. Gdyby nie WB nie dostali by tej ziemi, na której Ci ludzie żyli kilkaset lat. A Żydzi to wielcy rasiści tam, gnębią tych ludzi. Tu rasizmu nie widzisz. Co to zwykły rasizm, że nie lubię danej osoby, i tak się składa że jest Żydem ? Ty tak na serio ? Jeśli kogoś uważam za debila, jego kolor skóry ma się nijak do oceny jego postępowania.

Yamato_filmaniak

Trafne stwierdzenie. Jak czarni biją białych to chuligani. Na odwrót rasiści...

ocenił(a) film na 5
h_chinasky

Ciekawe czy Ty znasz na przykład tylu Murzynów, że wiesz, że nie są rasistami w stosunku do białych. Fakt. tematyka rasizmu już jest mocno wyeksploatowana, ale pomijając to są filmy w tym temacie jak 12 years a slave i są jak Selma, przy czym aktorstwo, scenariusz i ogólny poziom tego pierwszego bije na łeb Selmę. Taki fajny paradoks, że Selma to film o rasizmie, który jest do bólu właśnie czarno - biały, wszyscy czarni są dobrzy i wszyscy biali źli. Ja wiem, że temat poniekąd tego wymaga, ale to właśnie sprawia, że film jest mocno propagandowy. Amerykanie od pewnego czasu popadają ze skrajności w skrajność, co rusz robią filmy albo o dzielnych żołnierzach Amerykańskich walczących z terrorystami z Iraku albo o uciemiężeniu Murzynów, przy czym i w jednym i w drugim przypadku zazwyczaj zionie propagandą.

ocenił(a) film na 8
piczympoom

no i takimi komentarzami potwierdzasz ze jestes tepym ignorantem.

quong

Czasy niewolnictwa w USA skończyły się lata temu.
Chyba wystarczy już onanizować się tym, że dziadek miał trudne dzieciństwo, tylko zakasać rękawy, i wziąć się do uczciwej pracy.
Niech wygrywają filmy najlepsze, a nie najlepsze o prześladowaniu czarnych pół wieku temu...

Roq

Fakt ale komisja nagrod nie wiem czy jest miedzynarodowa czy amerykanska.Sadzac z wygrywajacych filmow raczej lokalna.Moim skromnym zdaniem Oscary od kilku juz lat nie sa wyznacznikiem dobrego kina,dlatego niech sobie rozdaja te nagrody.Czekam tylko na film o czarnym zydzie homosexuliscie,taki film Oscara ma w kieszeni.

ocenił(a) film na 7
piczympoom

Za to "Birdman" na pewno zasłużył na Oskara :D! Przecież ten syf nawet nominacji nie powinien być! SELMA najlepsza!

LeoMessi86

Dobrze, że twoje zdanie nic nie znaczy:)

ocenił(a) film na 7
piczympoom

Za to Twoje zmieniło oblicze Filmwebu - gratz! ;)

ocenił(a) film na 5
LeoMessi86

Kibic Barcelony, czego więcej można oczekiwać? ;)

ocenił(a) film na 8
piczympoom

A ile można oglądać filmy o bondzie?? , o pierścieniu, o duchach,diabłach i wampirach i w nieskończoność można wymieniać.Idiotyczny komentarz..., nie zbesztaj mnie obejrzałem ponad 2 tys filmów... oj nie obejrzałem, oceniłem:D

SzychaCzmycha

Snajper wg.mnie powinien dostać dużo Oscarów,ponieważ to jest film patriotyczny dla Amerykanów

ocenił(a) film na 5
Mati_1916legia

A ja myślałem, ze chodzi o jakość :).

SzychaCzmycha

Jeśli chodzi o Oscara to Selma otrzymała w odpowiedniej kategorii, bo "Glory" rzeczywiście jest pięknym utworem. Natomiast Oscara za najlepszy film, Birdman zdobył uczciwie. Chociaż dla mnie najlepszy film nominowany to Whiplash, ale nie jest on tak dobry jak Birdman.

SzychaCzmycha

Ta jasne. Zobacz to https://www.youtube.com/watch?v=VYzzkSu8u-g

ocenił(a) film na 2
SzychaCzmycha

Gdzie tam poruszający, mnie tak znudził pokazywaniem samych surowych faktów że oglądałem go przez 3 dni, nie pamiętam by wydarzyło się w tym filmie cokolwiek dramatycznego czy poruszającego poza śmiercią czarnoskórego chłopaka broniącego dziadka i pytania o nazwiska sędziów w Albamie.

ocenił(a) film na 7
SzychaCzmycha

Gdzie Ty tu widziałeś "brutalność" w tym FILMIE? To żart? ;)

ocenił(a) film na 8
SzychaCzmycha

O co wam wszystkim chodzi?! Zobaczcie jaki oni mieli życie! Za dużo filmów o ''murzynach''? A o biednych ''polaczkach'' ile jest filmów? ''Pianista'', ''Katyń'', ''Lista schindlera''! Prawie co roku na rozdaniu polskich nagród filmowych orzeł jest chociaż jeden film o tematyce wojennej w tym o Polakach! Dlaczego my Polacy jesteśmy obojętni na takie okrucieństwa, wandalizmy i bestwialstwo! Nie ważne czy jesteś biały, czarny czy różowy! Ważne jakie masz serce! Ile ludzi jeszcze musi zginąć byśmy to my wszyscy zrozumieli! Co takiego Ci murzyni zrobili złego?! Rozumiem o Arabach- teroryści, islamczycy, ale murzyni! Murzyni nie budują meczetów i nie ucinają łbów! Paczcie jakich było i nadal jest wspaniałych czarnoskórych! Michael Jackson, Bob Marley, Denzel Washington i wiele innych! O czym mają być filmy? To tak samo jagby powiedzieć ''był już ojciec chrzestny więc po co robić filmy o mafii!?'' są filmy o raku więc po co ich jest od ch*ja i ciut ciut? A o romantykach już nie wspomne! I to jest właśnie najpiekniejsze w filmach że każdy opowiada tą samą historyjkę inaczej np Holokaust: Lista Shindlera pokazała wojnę jako okrutną rzeczi zbrodnie pokazała jak żydzi i polacy cierpieli, ale ''Chłopiec w pasiastej piżamie pokazuję jak też druga strona cierpiała i wkońcu ''Życie jest piękne'' ale tego nie trzeba już wyjaśniać... Bóg stworzył nas takich samych! i tylko on może nas osądzać!

ocenił(a) film na 5
25januszk25

Ale nikt z tu piszących nie pisze nic złego na temat Murzynów... Czy traktowanie ich na równi z białymi jest już też przejawem rasizmu? No błagam, jak napiszę, że filmy o amerykańskich bohaterach są beznadziejne, to nikt się nie przyczepi, a jak napiszę, że filmy o Murzynach mi się znudziły i przejadły to jestem rasistą?

ocenił(a) film na 9
SzychaCzmycha

Czy to takie ważne, że nie dostał Oskara !? My dwaj mu go daliśmy jako widzowie i może jeszcze ktoś do nas dołączy. Chyba na długo pozostaną w mojej pamięci słowa wypowiedziane przez Johna do dr Kinga: ... gdy działałem przy prawie do wolności, autobus w Montgomery dojechał do granic miasta. Wysiedliśmy na pustkowiu. Przyszli zewsząd - starcy, kobiety, nawet dzieci. Jako broni używali czego się dało; kijów, cegieł, łyżek do opon,rur. Pamiętam dziewczynkę - wbiła paznokcie w twarz mojego przyjaciela a jej tata pobił go rękojeścią siekiery, Jesse był nieprzytomny a oni nie przestawali go bić. Koszmar- obraz ludzkiej zgnilizny. Nie dziwię się, że później powstawały takie filmy jak Bękarty diabła - 9/10 !!! Koniecznie !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones