PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545891}

Selma

6,7 16 172
oceny
6,7 10 1 16172
6,3 19
ocen krytyków
Selma
powrót do forum filmu Selma

Film zasługuje na Oscara bez wątpienia. Każdy powinien go obejrzeć. Wierzę, że ten film może zmienić nastawienie niektórych osób do ludzi czarnoskórych. A jeśli wpłynie na chociażby jedną osobę, to było warto go nakręcić.

lostek815

Dlaczego każdy "białas" powinien ten film obejrzeć?

ocenił(a) film na 9
GarvinSitho

Żeby zniknęła nienawiść do czarnych?

lostek815

Czyli jak rozumiem każdy "białas" nienawidzi czarnych.

ocenił(a) film na 9
GarvinSitho

Nie bez powodu napisałem "białas". Miałem na celu podkreślenie właśnie takich, którzy dyskryminują innych. Coś jak kibol i kibic albo katol i katolik - dwie różne rzeczy. Zresztą tak czy siak każdy powinien obejrzeć bo lepiej zapobiegać, niż leczyć. A wiadomo, że czarni nie będą nienawidzić czarnych, więc każdy białas powinien to obejrzeć, tak zapobiegawczo. Bo takie uprzedzenia widać na każdym kroku. Wystarczy, że idzie murzyn ulicą i już słychać dookoła teksty w stylu "patrz jaki asfalt" - i to wcale niekoniecznie pada z ust młodzieży, a osób dorosłych. Widać jak są obsługiwani w sklepach - z taką wielką łaską i dystansem zarazem, jakby mieli kogoś ebolą zarazić. A ostatni przykład z USA, gdzie policjant zastrzelił nieuzbrojonego murzyna podczas kontroli, oddając mu w plecy kilka strzałów jest przerażający. To są ludzie tacy sami jak my.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
GarvinSitho

Jak nie rozumiesz, to Twój problem. Jak nie chcesz obejrzeć filmu to też Twój problem, nikt Cię zmuszać nie będzie. Nie chce mi się dalej z Tobą polemizować.

A Twoja miejscowość serio musi być mała, skoro wiesz ile czarnoskórych ludzi w niej mieszka. To chyba bardziej wieś, a nie miejscowość. ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
GarvinSitho

Post zgłoszony za "kretyna".

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
GarvinSitho

Dobrze się czujesz?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
GarvinSitho

Widzę, że mam do czynienia z jakimś gimbusem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
GarvinSitho

Nie wiem co próbujesz osiągnąć swoją postawą bo jedyne co prezentują Twoje wpisy, to żenująco niski poziom inteligencji. :) Ale nie będę dłużej karmił trolla. EOT.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones