PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545891}

Selma

6,7 16 172
oceny
6,7 10 1 16172
6,3 19
ocen krytyków
Selma
powrót do forum filmu Selma

Oczywiście zjechany przez polskich antyamerykańskich trolli!

LeoMessi86

Pieprzysz człowieku jak niezdrowy. Przy 20 milionowym budżecie film zarobił w USA niecałe 14 milionów, bo nawet afro amerykanie nie chcieli tego oglądać.

ocenił(a) film na 7
taomoguei

Na Budapest... i Boyhood zasnąłem...

LeoMessi86

Na Budapest... i Boyhood zasnąłem... brawo rzeczywiście widzę wielki z ciebie kinoman dwa bardzo dobre filmy , Selmy nie widziałem , bardzo bym chciał zobaczyć ale niestety w Polsce nawet niema info kiedy premiera zastanawiam się czy ty widziałeś ten film , i jak możesz wystawić taką ocenę skoro przespałeś dwa takie filmy i wogule czy widziałeś pozostałe .......... PEWNIE NIE ................ słaby komentarz

ocenił(a) film na 7
remigiusz131080

Zainwestuj w słownik :D! "wogule" lol

taomoguei

Sugerujesz, że filmami roku są "Strażnicy Galaktyki" i "Igrzyska śmierci"? No to gratulacje dla ciebie. Ja jednak wolę oglądać "Selmę", niż nowych "Transformersów", ale co kto lubi.

NickError

Pokaż mi durny trollu miejsce w którym napisałem, że filmem roku są "Strażnicy Galaktyki" czy "Igrzyska Śmierci"?

taomoguei

Napisałeś z wielkim przekonaniem, że "Selma" nie jest filmem roku, a za argument podałeś, że mało zarabia. Stąd mój wniosek, że filmy oceniasz po ich występie w box office. Myślę, że "Selmy" nawet nie widziałeś, a oceniasz ten film. To mnie jeszcze bardziej utwierdza.

taomoguei

Zresztą film miał premierę tydzień temu.

NickError

Premiera filmu miała miejsce ponad 3 tygodnie temu, ale najwyraźniej u trolli kalendarz funkcjonuje inaczej.

taomoguei

Limitowana premiera. Film był wyświetlany w Los Angeles, Nowym Jorku i Atlancie, pewnie łącznie w kilkunastu kinach. Jak możesz to porównywać z filmami, które są wyświetlane w tysiącach kin w całym kraju. Szeroką premierę miał 9 stycznia.

A idąc twoim tokiem myślenia "Whiplash" zarobił 7 milionów, a premierę miał w październiku.

taomoguei

Skąd ten ból dupy? :D w każdym komentarzu wyzywasz ludzi od trolli. Podchodzi mi to pod lekką paranoję. Jak się z tym czujesz?

użytkownik usunięty
taomoguei

Jeżeli chodzi o boxoffice, to odsyłam tutaj: http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=selma.htm

A teraz sobie sprawdź z kiedy jest moja wypowiedź i ile czasu zajęło temu "dziełu" zarobienie dodatkowych 38 mln $.

taomoguei

Przepraszam 34 mln $. Mój błąd wynikający z pośpiechu.

użytkownik usunięty
taomoguei

ee... ja tylko podałam linka do boxoffice'a.
A jak chcesz znać moją opinie na temat filmu, to powiem Ci jedno.
Nic nie wiesz, ani Ty, ani ja, ani my jako naród o prześladowaniach ludzi czarnoskórych. To nigdy nie był nasz problem. Za to od 70 lat opowiadamy o II wojnie światowej. Czy ktoś podnosi raban, bo za dużo jest Holocaustu? Każdy kraj ma swoje rany do zaleczenia. A jak masz problem z oglądaniem podobnych produkcji, to zwyczajnie po nie nie sięgaj.

LeoMessi86

Ileż można robic tych poprawnopolitycznych filmów?

piczympoom

Mają jeszcze w cholerę historii zanim wreszcie pokażą jak CIA odstrzeliła KInga, więc musisz uzbroić się w cierpliwość.

ElComandante

Może Oliver Stone nakręci, zamiast dalej chałturzyć.

ocenił(a) film na 7
piczympoom

Wbijam w politykę i nie doszukuje się niej w filmach. Dla mnie "Selma" to bardzo dobry film.

użytkownik usunięty
LeoMessi86

Wow, musisz być taki inteligentny...

piczympoom

Wiesz ile można takich filmów robić?? Tyle, aż wszyscy ludzie zrozumieją jaki był kiedyś problem i w jakich czasach żyli inni ludzie. Ja nie jestem fanką historii, polityki i tymże podobne, jednak jestem fanką prawdy, która zawsze powinna wyjść na jaw. Mi osobiście nie przeszkadza ilość filmów tego typu, nawet lepiej - niech robią ich jeszcze wiecej, może wyryje się to w co poniektórych umyłach!

Film bardzo dobry!

adka_nadka

Skoro jesteś fanką prawdy to na pewno nie miałabyś nic przeciwko filmowi, w którym zostałoby pokazane jak od lat 60-tych do dzisiaj radzi sobie społeczność czarnych w USA. Chodzi mi tutaj np. o liczbę popełnianych morderstw z uwzględnieniem ras. Myślę, że warto byłoby pokazać w jakich czasach żyją współcześni ludzi. Co o tym sądzisz?

Gorgor

wyreżyseruj proszę film, z chęcią obejrzę Twoją wersję

LeoMessi86

Zgadzam się, powinien wygrać :)

LeoMessi86

trochę dziwne, że film, który nie ma żadnej innej nominacji do Oscara jest nominowany w kategorii najlepszy film...
myślę, że przez to, ze producentką filmu jest wpływowa Oprah, co do zarobków filmu to w weekend otwarcia miał tylko 600 tys. ale teraz już podwoił budżet, bo zarobił ok 45 mln., nagle ludzi do kina poszli po tej nominacji...

ocenił(a) film na 7
pbartosik1

Cóż, dawniej, w latach 20, 30 i 40, zdarzało się, że film był nominowany tylko za film roku. Ja to nawet mogę zrozumieć - w tym filmie żaden pojedynczy element nie jest na tyle dobry, by być w pierwszej piątce roku, ale jako całość na pierwszą ósemkę się załapał... I wcale niekoniecznie głosami czarnych członków Akademii, bo ten film to w sumie typowe amerykańskie kino historyczno-biograficzne, które wszędzie swych amatorów znajdzie. Do tego trzeba przyznać, że całkiem sprawne i z kilkoma znakomitymi pomysłami, niestety też z kilkoma typowymi przy takich filmów potknięciami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones