PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9509}

Shrek

7,8 833 629
ocen
7,8 10 1 833629
7,5 42
oceny krytyków
Shrek
powrót do forum filmu Shrek

j/w

Jak dla mnie nie jest to łatwy wybór, bo zawsze jak ktoś się mnie pyta, który film może być najlepszy to mam mętlik w głowie. Jednak jeśli już miałbym wybrać, to wybrałbym chyba właśnie pierwszą cześć Shreka, bo tak naprawdę nie dopatrzyłem się żadnych mankamentów w tym filmie, humor dobry, akcja jak to w takich "bajach" też jest, nudy nie ma, a to jest najważniejsze.

Czekam na wasze opinie.

ocenił(a) film na 9
Exotico

moje ulubione bajki z dzieciństwa to shrek i potwory i spółka

Exotico

jak dla mnie to Mustang z dzikiej doliny, Shrek i Król lew

ocenił(a) film na 9
Exotico

Toy Story, Potwory i Spółka, Król Lew.

ocenił(a) film na 8
Exotico

,,Shrek '' 1 i 2 :)

,,Król lew'' .. hmmm na pewno jeszcze jakiś bo dużo jest fajnych.

Exotico

Księżniczka Mononoke

ocenił(a) film na 10
Exotico

wszystkie części Shreka :)

Exotico

Piękna i Bestia

Exotico

Reksio, Bolek i Lolek, Pszczółka Maja, Zaczarowany Ołówek

ocenił(a) film na 8
Exotico

Same mainstreamowe tytuły w tym temacie. Oprócz Księżniczki Mononoke.

ocenił(a) film na 9
Exotico

Fantazja, Król Lew, Piękna i Bestia, Spirited Away: W krainie bogów, Księżniczka Mononoke, Shrek 2, Toy Story.

Od pierwszej części Shreka wolę dwójkę - więcej akcji, więcej humoru, więcej polotu, i sequel bardziej trzyma w napięciu.

Jedynkę też lubię, choć "Shrek" miał i parę scen, których nie lubię, jak to z pęknięciem niebeskiego ptaka próbującego naśladować Fionę i z usmażeniem osieroconych jajek przez Fionę, nadmuchaniem żaby i węża i zrobieniem z nich balonów i waty cukrowej z pajęczyny (te sceny były niesmaczne i dlatego nie dałem filmowi 10/10).

ocenił(a) film na 9
Exotico

Ja uważam, że najlepszym filmem animowanym jest bardzo niedoceniona, głównie za brutalność Kung Fu Panda 2
Być może i nie jest to komedia jak shrek, ale animacja ta posiada wszystko co powinna posiadać dla danej grupy wiekowej.

Jeśli jeszcze chodzi o Shreka, to nie rozumiem zachwytu nad pierwszą częścią. Część drugą uważam za o wiele lepszą od pierwszej.
Może i nie była przełomowa, ale stoi na wyższym poziomie. Być możę uważam tak, głównie za wprowadzenie chyba najlepszej ze wszystkich postaci - Puszka Okruszka (w oryginale genialnie parodiujący samego siebie Antonio Banderas).
W polskiej wersji podobał mi się na pewno dubbing, i muzyka - piosenka "chcę bohatera" była po prostu genialna, w połączeniu z tym co dizało się na ekranie.

A i takie małe pytanko Trojden, jesteś jaroszem, że jajek nie jesz?

Exotico

Jeśli chodzi o najlepszą animację to byłbym skłonny oddać głos właśnie na Shreka. Chociaż się waham między pierwszą a drugą częścią. Jednak jak dla mnie Shrek to już jednak film kultowy. Nie wiem jak zagranicą to wygląda ale pamiętam, jego początki u nas i kiedy TVN wyemitował go bodajże w święta Wielkanocne. Kiedy się wróciło do szkoły to była istna Shrekomania. Każdy dyskutował praktycznie o tym filmie, jak nie o scenach to rzucał teksty zaczerpnięte z tej produkcji. Co najważniejsze, każda grupa wiekowa mogła coś znaleźć dla siebie ale to też dzięki świetnemu dubbingowi. Jak dostałem płytę CD z tym filmem, to była kolejka chętnych, żeby sobie skopiować tą płytkę lub ponownie obejrzeć to 'zielone cudo". Oczywiście w Shreku fabuła była na bardzo wysokim poziomie, żarty, muzyka. Zresztą do dziś spotykam wiele osób, które w swoich telefonach mają utwory z tej animacji. Niestety ale następne części to już były przynajmniej dla mnie marnowanie tego wszystkiego co stworzył Shrek. Mimo wszystko na miejscu pierwszym Shrek, na drugim Król Lew, a trzecie? hm...pojęcia nie mam ;)

ocenił(a) film na 10
Exotico

Mam bardzo dużo ulubionych, ale nie chcę cię zanudzać ; ) Więc powiem tak - Król Lew FOREVER ! Dla mnie najlepsza bajka jaka kiedykolwiek powstała. Ale tak jak mówiłam, mam jeszcze w zanadrzu sporo wspaniałych animacji.

Exotico

Król Lew i Jak wytresować smoka :)

użytkownik usunięty
Exotico

Toy Story 3

ocenił(a) film na 7
Exotico

WALL-E.

użytkownik usunięty
Exotico

Jak wytresować smoka

ocenił(a) film na 7
Exotico

Vampire Hunter D: Żądza krwi

ocenił(a) film na 9
astat_2

Ale wymyśliłeś ;/

ocenił(a) film na 7
Exotico

Jak na razie jest to jedyny film animowany, któremu dałem 10/10...

ocenił(a) film na 9
astat_2

No to trzeba obejrzeć w takim razie

Exotico

Up, Shrek, Watership Down, Wind in the willows, Wallace & Gromit Klątwa Królika, South Park BL&U, Folwark Zwierzęcy.

ocenił(a) film na 8
Exotico

Kolejność przypadkowa:
Spirited Away: W krainie Bogów
Księżniczka Mononoke
Potwory i spółka
WALL·E
Tekkonkinkreet
LEGO® PRZYGODA

Exotico

Shrek (cała seria) i Potwory i spółka

ocenił(a) film na 8
Exotico

jak dla mnie Megamind

ocenił(a) film na 5
Exotico

Król Lew, niestety Shreka nie lubię.

ocenił(a) film na 8
Exotico

Rio

użytkownik usunięty
Exotico

Ja sobie bardzo cenię "Dzwonnika z Notre Dame" Disneya.

ocenił(a) film na 5

O! Ja też, uwielbiam!

ocenił(a) film na 9
Exotico

1. Jak wytresować smoka
2. Mustang z dzikiej doliny
3. Shrek 2

ocenił(a) film na 4
Exotico

Jak wytresować smoka 2

ocenił(a) film na 10
Exotico

Jak wytresować smoka 1-2 oraz Ratatuj <3

użytkownik usunięty
Exotico

Shrek.

Exotico

ja lubię "Droga do Eldorado","Madagaskar" i spodobała mi się "Opowieść wigilijna"

Exotico

Ostatni jednorożec http://www.filmweb.pl/film/Ostatni+jednoro%C5%BCec-1982-8424

Exotico

Kac Wawa 3D

ocenił(a) film na 8
Exotico

Shrek i The Plague Dogs

Exotico

"Najlepszy film animowany jaki kiedykolwiek powstał to...?"

To zle skonstruowane pytanie. Gdyby ktos mnie zapytał o najlepsza bajke, to pewnie odpowiedz byłaby Shrek. A jesli ktos pyta o najlepszy film animowany, to pewnie padłby tytuł jakiegos filmu z animacją poklatkowa i niekoniecznie byłaby to bajka.

Exotico

TOY STORY 1-3 !!!!!

Exotico

Jak dla mnie najlepszym filmem animowanych są niedocenione (prawdopodobnie ze względu na odcinek specjalny serialu) "Troskliwe misie w Krainie Czarów"

Exotico

Batman: Mask of the Phantasm. Tyle w temacie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones