PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9509}

Shrek

7,8 834 242
oceny
7,8 10 1 834242
7,6 43
oceny krytyków
Shrek
powrót do forum filmu Shrek

Pierwsza część jest rewelacyjna-z jednej strony wpisuje się w bajkową konwencję z drugiej stanowi jej doskonałą parodię /chociażby przełamuje disneyowski stereotyp, że piękny zawsze jest dobry/

ma mnóstwo wstawek komediowych (genialne gagi, niesamowite teksty), przy których ludzie bez względu na wiek śmieją się do łez (oglądałam tuż po wejściu do kin w wieku 15 lat, a film polecił mi...niemal 30-letni kuzyn:)) ) i fenomenalne zakończenie:)

Wierzcie lub nie, ale jako nastolatka przy scenie pocałunku, który ma zdjąć z Fiony klątwę i jej przemianie w....ogra tudzież odpowiedzi Shreka "przecież jesteś piękna" łzy poleciały mi z oczu, co w kinie zdarzało i zdarza mi się niezwykle rzadko.

Przy tak wysoko zawieszonej poprzeczce najlepiej nie ryzykować i nie tworzyć kontynuacji, tym bardziej, że kontynuacje na poziomie przynajmniej dobrym rewelacyjnych filmów można policzyć na palcach jednej ręki. Niestety, twórcy ryzyko podjęli. Nie wiem, czy pod względem kasowym było dobrze, ale pod względem filmów wyszło niestety jak zwykle.

I tak do beczki miodu (Shrek) dorobiono 2 łyżki dziegdziu. A jedną na pewno. 2 część, choć może nie tragiczna ustępuje pierwszej już znacznie, a potem jest tylko gorzej.

ocenił(a) film na 9
vivi86

Dokładnie, bajka jest dla wszystkich grup wiekowych, dzieci śmieją się z osła, dorośli z tekstów i podtekstów :) Shrek jest prekursorem tego typu produkcji, przykład Madagaskar i Epoka Lodowcowa. Obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika kina i nie tylko.

vivi86

Shrek tak samo jak Harry Potter to moje dzieciństwo. Pierwsza część (oglądana jeszcze na VHS) była świetna- bajka podobała (i podoba) się mnie i rodzicom. Druga część jeszcze lepsza, niemalże doskonała ("chcę bohatera" do dzisiaj brzmi mi w uszach :)). Część trzecia była mocno nudnawa. Wprawdzie było kilka "momentów", ale to już nie to samo. Czwórka to totalna kpina i śmiech na sali. Prawie w ogóle nie czuć tego klimatu.

użytkownik usunięty
GummySzatek

Ja też uważam, że 2 była lepsza. Choć jedynka też świetna !! Obie te produkcje stoją na równi :3. Ale trójka i czwórka to kpina.

ocenił(a) film na 9

jedyny shrek to pierwszy shrek ;p. A co do fabuły... typowy fast food prosto z USA-a gdyby nie genialny polski dubbing w ogóle bym się nie śmiał (oglądałem z napisami i z podkładem)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones