PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=467339}

Sierota

Orphan
7,1 90 069
ocen
7,1 10 1 90069
6,4 11
ocen krytyków
Sierota
powrót do forum filmu Sierota

Zabawna sprawa

ocenił(a) film na 8

Czy tylko mnie rozwalają ludzie,którzy mówią,że to horror ? Przecież to jest thriller,a thriller a horror to 2 różne gatunki !!

Milka124

dobra walic to nygusie ;D

ocenił(a) film na 8
hercules38

Dobry plan

Milka124

ile tam masz lat nygusie :D

ocenił(a) film na 8
hercules38

A co ma mój wiek do całej sprawy ?

Milka124

no duzo ma chlopcze ;p

ocenił(a) film na 8
hercules38

No to za 4 miechy 17. Kiedy kastracja?

Milka124

mysalalem ze starszy jestes synu ;p co chcesz bym cie wykastrowal erotomanie :D

ocenił(a) film na 8
hercules38

A jednak nie jestem :P już nie raz miałem być kastrowany za wyrażanie opinii. Na szczęście widzę że udaje mi się tego unikać :D

Milka124

wyraz opinie o inych horrorach i jak mi sie nie spodoba to bd :D

ocenił(a) film na 8
hercules38

Na moim profilu masz dużo opinii

Milka124

dodam cie to bd mogl zobaczyc wszystkie z wybranego gatunku ;p

ocenił(a) film na 8
hercules38

Nie ma problemu

Milka124

nie jest dobrze duzo dobrych i bardzo dobrych oceniasz na 3 4

ocenił(a) film na 8
hercules38

Najwyraźniej nie przypadł mi dany do gustu,chociaż jak jest 4 to jeszcze nie oznacza że jest to złe (ocena 4 to w końcu "ujdzie"). Przy filmach zwykle piszę czemu taka ocena (np przy Miasteczku Salem gdzie ocenę dałem za wersję filmową nie miniserial). No ale i tak dobrze, że mamy trochę "najbardziej łączących" ocen

Milka124

4 to jest slabo i tak np poslancy rec smakosz baba jaga 3 4 to smieszne ;p klatwa tylko 5 slabo a taka szubienica na 5 max 6 jest na 8 bekarty diabla jeden z najgorszych horrorów jaki jest na 9 to przegiecia :D

ocenił(a) film na 8
hercules38

Dla mnie 4 nie ma jeszcze tragedii. Baba Jaga mnie nudziła, Posłańcy nie byli niczym zaskakującym i nadzwyczajnym (ale klimat i scenerie miały fajne), REC był dla mnie komiczny (1 i 2 bo czwórka jeszcze jest do zniesienia), Klątwa lekko nudziła (ta amerykańska bo japońską mam do skończenia i ją oceniam wyżej), Szubienicę przyjemnie mi się oglądało i nie żałuję czasu na nią poświęconą, a Bękarty ocenione tak a nie inaczej bo uwielbiam twórczość Zombiego, i film cholernie mi się podobał. Także uroki ludzkości. Każdy woli co innego :P

Milka124

no i wlasnie nie umiesz oceniac bo klatwa nudna nie byla poza tym nawet jak dla cb byla nudna to ma duzo wiecej plusów by dostac minimum z 7 rec nie byl komiczny a horrory nie ocena sie tylko na podstawie nudzenia sie ;p

ocenił(a) film na 8
hercules38

Racja nie ocenia się dlatego że jest nudny, ale takiego Blade Runnera oceniłem na 9 chociaż czasami mnie nużył. Rec mnie bawił nieziemsko (a jedynkę oglądałem sam w ciemnym pokoju, żeby nie było że nie umiem horrorów oglądać), fabuła średnia, a postacie płaskie, czego raczej się nie spodziewałem po filmie, który jest przez dużą ilość osób uznawana za jeden z lepszych horrorów. Co do Klątwy początkowo oceniłem ją na 6 bo początek i końcówka była naprawdę klimatyczna, ale reszta filmu mnie nie zachwyciła przez to że fabuła nie była dla mnie angażująca, uczucia strachu i niepokoju nie było prawie wcale (poza wyżej wymienionym początkiem i końcem), dlatego obniżyłem do 5. To że Klątwa Ciebie nie nudziła, a REC nie bawił nie oznacza, że nie będzie nudzić kogoś innego :P

Milka124

dobrego znawce nie bd nudzila i bawila wiec ty jako zwykly czowiek masz prawo do bledow a co do klatwy jeszcze to ma bd charakteryzacje i dla takich maloaltow jak ty poziom strachu wiec musisz ja wyzej oceniac a jak nei tzn ze ogladales w dzien walac konia przy okazji :D

ocenił(a) film na 8
hercules38

Klątwę oglądałem w nocy na słuchawkach ;) A skoro uważam Egzorcystę, Lśnienie i Omen za jedne z najstraszniejszych horrorów, to raczej nie jest kwestia bycia małolatem, bo w moim wieku powyższe filmy prawdopodobnie wynudziłyby na śmierć. Poza tym od kiedy trzeba być dobrym znawcą by film nie nudził, bawił i ogólnie podobał? Czyli muszę znać całą filmografię Michaela Bay'a żebym nie zasnął na Transformersach? Ten argument upada również z tego powodu, że mówimy tu o jednym z najpopularniejszych ostatnich lat, a w takich przypadkach raczej film spodobał się nie tylko "dobrym znawcom" ale też zwykłym ludziom takim jak ja. Racja charakterystyka postaci była genialna, ale co z tego, skoro mnie niezbyt interesuje sam film xD

Milka124

zwykli ludzie zwykle zle oceniaja horrory widac to po ocenach na fb zaden horror nie ma powyzej 8 a z innych gatunków sa oceny powyzej 8 lub inne horrory sa na 8 9 a na fb srednia to ok 6 lub mniej ;p

ocenił(a) film na 8
hercules38

Dlatego staram się oceniać rozsądnie,ale jednak na podstawie moich odczuć. Dzięki czemu sporo horrorów mam od ósemki wzwyż (nawet w tych filmach które uważane są za co najwyżej przeciętne jak np.Klaun), ale i również piątek, czy czwórek.

ocenił(a) film na 8
Milka124

Nawet RECowi 3 który uważany jest za gówno postawiłem 8 bo naprawdę mi się podobał

Milka124

moze i uwazany ale jest dobry na 7 lub minimum 6 :D i nie mozna oceniac filmow na podstawie glownei odczuc ;p

ocenił(a) film na 8
hercules38

Dlatego zwracam nie raz zwracam uwagę na inne aspekty (np gra aktorska,prowadzenie fabuły itp.), o których nie mogę się rozpisać wystawiając ocenę bo ilość znaków nie pozwala. No ale masz rację. Dlatego ciężko mi nie raz odpowiednią ocenę wstawić.

Milka124

w horrorach najwazniejsze jest w ocenianiu to pomysl fabuła poziom strasznosci lub brutalnosc i krwawosc klimat charakteryzacja efekty specialne

ocenił(a) film na 8
hercules38

Akurat to zwracam uwagę oceniając film, więc z tym nie ma większych problemów

Milka124

jak by tak byl oto bys nie ocenial slabo tych co zasluguja na 6 7 8 np ;p

ocenił(a) film na 8
hercules38

Podaję powody ocen takich a nie innych
REC 1,2,4 - prostą fabułę, zero klimatu, marne próby straszenia (czwórka była jeszcze w miarę).
Baba Jaga -to samo co wyżej
Mama- zmarnowany potencjał, nie straszy wcale, a nawet śmieszy,słabe aktorstwo
Diabelska Plansza Ouija- prosta fabuła, nie straszy, losy bohaterów nie obchodzą mnie wcale
Paranormal Activity 2 - film tak ciekawy, że nie mogłem go skończyć,ale po ponownej próbie może zmienię ocenę.
Miasteczko Salem- ocena tylko za film, który był poszatkowanym miniserialem, a gdybym nie czytał książki nie ogarniałbym o co tu chodzi (ocenę zmienię na pewno po znalezieniu miniserialu)
Smakosz-miałka fabuła, słabe postacie, ogólnie bardzo przeciętnie plus fajny projekt potwora
Posłańcy- to co powyżej tylko z fajną lokacją i czasami dobrym klimatem
Także oceny są uzasadnione :)

Milka124

po 1 rec ma klimat a nie zero po 2 ma inne plusy mama straszy taki mlodych jak ty i baby w kazdym wieku kazdy zn ich jest fajny ciekawy i ma sw plusy a oceny nie sa uzasadnione bo tw minusy nie sa prawdziwy w wiekszosci :D

ocenił(a) film na 8
hercules38

1.Dla mnie REC nie ma klimatu, bo jest psuty przez komiczne metody straszenia, i będąc szczerym nie zauważyłem jak na razie jakiś plusów.
2.To że Mama straszy innych w moim wieku nie oznacza to, że przestraszy i mnie ;) Każdy boi się czegoś innego. Podobnie miałem z tegorocznym "To". Film powodował u mnie ciarki nie raz, kiedy innych bawiła, więc jak wyżej napisałem nie każdego rusza to samo.
3.Dla Ciebie prawdziwe nie są, ale dla mnie są, bo to w końcu MOJA opinia. Recenzja jak i ocena filmu jest SUBIEKTYWNA, więc nie można powiedzieć "że nie są prawdziwe", bo Ty uważasz że film jest dobry a ja nie i jeśli twierdzisz, że nie są uzasadnione pomimo wyraźnie wymienionych powodów, to już nie wiem co będzie dla Ciebie uzasadnione

Milka124

po 1 to jak mamy omawiac jakies filmy to po kolei 1 w kom a nie kilka naraz i sie rozpisywac na kilka po 2 ja sie nie boje zadnego horroru a nie przeszkadza m ito w ocenianiu wysoko tych co uwazam za godne ;p

ocenił(a) film na 8
hercules38

1.Nie mam potrzeby i chęci by się rozpisywać o wszystkich tych filmach, skoro to co ważne już napisałem.
2.Właśnie! Oceniasz wysoko te, co uważasz za godne tej oceny. Ja robię to samo. A że powyższe filmy dla mnie nie są godne wysokich ocen to nie oceniam wysoko. Więc tą sprawę uważam za zamkniętą :)

Milka124

no dobra jak sb chcesz roznie ludzia patrza na filmy :P :D

ocenił(a) film na 8
hercules38

Dokładnie :D

Milka124

no pewnie :P

ocenił(a) film na 10
Milka124

Może dla tego, że na niektórych skrótach jego fabuły jest uznawany za horror.

ocenił(a) film na 8
virus1367

Możliwe. Jak dla mnie takie opisy mogą wprowadzić w błąd, bo ktoś będzie chciał obejrzeć horror i stwierdzi że słaby film bo niestraszny. Chociaż teraz to już bardziej rozumiem, że ktoś może stwierdzić, że to horror. Post pisałem 3 lata temu i przez ten czas opinia mogła się zmienić :)

Milka124

No troszku jest podobny do horror-u ale to dalej Thriller i tego nie powinno się przekręcać bo pomiędzy tymi gatunkami są różnicę ;)

ocenił(a) film na 8
j4c3kofficial

Wiem już, dlatego się poprawiłem wyżej :)

ocenił(a) film na 9
Milka124

A co to znaczyło ,, Mała Bopii?
Brenda to powiedziała na Esther

ocenił(a) film na 8
Brandon568

Aż musiałem sprawdzić o co chodzi. Tam mówiła "Little Doggy'" co miało być żartem związanym z tym co Esther nosiła na szyji (śmiała się, że to obroża)

ocenił(a) film na 9
Milka124

W czasie lekcji to powiedziała ,, Wygląda jak mała Bopi"i przybiła piątkę z koleżanką.O ta wypowiedź mi chodziło

ocenił(a) film na 8
Brandon568

Aa. Będąc szczerym sam nie wiem. Próbowałem szukać znaczenia, ale nie mogę znaleźć.

ocenił(a) film na 9
Milka124

Czyli myślałeś że o którą scenę mi chodziło?

ocenił(a) film na 8
Brandon568

Na początku myślałem o tej scenie na korytarzu, ale jak opisałeś tą scenę to ją sprawdzałem, po czym wpisywałem w internecie co to może znaczyć, ale nie znalazłem odpowiedzi. Gdybym miał film z angielskimi napisami byłoby łatwiej, ale tak nie mam jak się dowiedzieć czym jest Mała Bopi

ocenił(a) film na 9
Milka124

Mimo wszystko dziękuję

ocenił(a) film na 9
Brandon568

Może jest na Dvd to kupię i zobaczę z angielskimi napisami:-)

ocenił(a) film na 8
Brandon568

Na DVD jest na pewno, także z tym problemu nie będzie

ocenił(a) film na 7
Milka124

Przecież to nie żaden thriller tylko parodia horroru lub hybryda horror-komedia xD ja lałem ze śmiechu, każda scenka była jak kabaret nawiązujący do jakiejś sztampowej kliszy z tego gatunku. Mała dziewczynka waląca zakonnice młotkiem po głowie, złoto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones