PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99027}
7,5 233 702
oceny
7,5 10 1 233702
5,0 20
ocen krytyków
Skazany na bluesa
powrót do forum filmu Skazany na bluesa

Będe Szczery...

ocenił(a) film na 9

Znam kilka piosenek dżemu...
nie jestem koneserem gatunku , ale w rodzinie mam kilku ekspertów od tej muzyki ,
powiem szczerze tak , natrafiłem na ten film przypadkowo czytają biografie Ryszarda po odsłuchaniu jednej z jego piosenek ... nawet nie wiedziałem że nie żyje...
z ciakwości zagłębiłem się w ten film i przyznam że mnie mocno poruszył , pamiętam mojego kuzyna który słucha dżemu tak samo jak hendrixa i innych legend tej muzyki ,
problemem tej generacji artystów były te Qrevskie narkotyki ,
Szczerze powiem że po obejrzeniu filmu mam zamiar poszerzyć moja wiedze o dżemie ,
Szkoda mi Ryśka bo wiem że gdyby tacy ludzie nadal żyli to dziś świat byłby lepszy...
Mówie tu o Lennonie , Magiku ( jestem fanem Rapu ) , i wielu innych postaciach które zmieniły częsciowo nasze społeczeństwo...
POZDRAWIAM

SIMONROMA

Cieszę się, że jako jeden z niewielu potrafisz spojrzeć na to obiektywnie. Ja np. nie słucham rapu, bo po prostu nie jest w moim guście, ale potrafię docenić takie postaci jak Magika, czy 2Paca, bo czytałam ich teksty i moi znajomi czasami wysyłają mi ich kawałki. Tak samo nie do końca lubię Dżem. Owszem, przepadałam za tym zespołem w gimnazjum i grałam na gitarze ich piosenki wręcz do orzygania :))) ale myślę, że Ryśkowi należy się szacunek za piękne proste (ale nie prostackie!) teksty i całemu zespołowi za świetnie skomponowane kawałki. Teraz czuję do nich niewiarygodny sentyment i przed chwilą obejrzałam ten film po raz 4 co najmniej. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
gacia_3

W tej chwili słucham LISTY DO M , coś pieknego ;)
film juz oglądnąłem z 3 razy :) i zaraz go powtórze bo siedze sam , pije sobie piwo a ten film
jakos na mnie działa pozytywnie nawet jeśli w niektórych momentach w oczach pojawiają się łzy ...
Muzyke Rysia trzeba zrozumieć , trzeba to poczuć :) inaczej nic z tego nie będzie ...
a co do Twojego grania na gitarze to chcialbym umieć zagrać chociaz jeden kawałek ,
a gitary nie trzymałem w ręku nigdy ... coś fantastycznego ten dżem :) dzieki Niemu zacznam rozumieć co oznacza
PRAWDZIWA MUZYKA :) a nie tylko ten pop z tyłkami na wierzchu w teledyskach i głosach na kompie przerabianych :P
pozdrawiam Ciepło ;)

ocenił(a) film na 9
SIMONROMA

A co do Magika...
to powiem Ci że to Legenda która wciąż żyje w Nas...
Na Tym samym poziomie jak Rysiu ,
Tyle że każdy z nich jest królem swojego gatunku ;)

ocenił(a) film na 7
SIMONROMA

Boże, człowieku, napisałeś to genialnie! Cieszę się, że na świecie istnieją ludzie, którzy nie są związani tylko z jednym gatunkiem muzycznym, a nawet jeżeli nie znają, bądź mają małą wiedzę muzyczną o twórczości danego przedstawiciela, w Twoim przypadku, muzyki "ciężkiej", to okazują szacunek dla artystów, nie jadąc przy tym po słuchaczach ani po autorach, którzy to źle skończyli.
Piona,
MagicznaMagia

ocenił(a) film na 9
ziemniakxx

Dzieku za aprobate :) trzeba być miec odpowiednie podejście do wszystkiego ;)
PiOna Ziomuś ;)
pozdrawiam

SIMONROMA

Do legend które skończyly tragicznie, poza Ryśkiem, Hendrixem i Lennonem należało by jeszcze dodać Freddiego Mercurego, Kurta Cobaina i Jacksona. Genialne osobowości które odeszły zdecydowanie za wcześnie.

ocenił(a) film na 9
kathrina357

Masz CAŁKOWITĄ racje ;)
Hendrix był jedyny w swoim rodzaju , ale podobnie jak Rysiu zmarł z podobnego powodu :(
Lennona zastrzelili :(
Jackson miał inne problemy ...
Ale jeśli chodzi o Polską scene muzyczną to Rysiu był GENIUSZEM :)
Tak samo jak Magik ;)
pozdrawiam ;)

SIMONROMA

Magika niestety nie znam, bo rzadko słucham rapu. Ale nadrobię to.

ocenił(a) film na 9
kathrina357

Masz czas :) nikomu sie nie śpieszy :)))

ocenił(a) film na 9
kathrina357

A Morrison?

waldeck

Morrisona też.

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 8
kathrina357

Elvis Presley
Nie ze świata muzyki, ale kina Marilyn Monroe

amary

Jak ze świata kina, to jeszcze ten co grał Jokera w Batmanie i Bruce Lee. Zresztą można znależć naprawdę wiele osób, które skończyły marnie.

ocenił(a) film na 8
kathrina357

Sława i pieniądze potrafią wykończyć wielu wartościowych ludzi, a mimo to wszyscy do tego dążymy

ocenił(a) film na 1
SIMONROMA

Poszerzyć wiedzę o dżemie, bardzo proszę. W dowolnej kolejności ułóż: ćpanie, kiepska muza, jakiś koncercik w pipiduwie mniejszej, ćpanie, kiepska muza... wiesz już wszystko?

użytkownik usunięty
Crazy_Ivan

Poszerzyć wiedzę o języku polskim proszę.
Piszę się pipidÓwa a nie pipidUwa.
Możesz mi tylko powiedzieć dlaczego uważasz że to kiepska muzyka?

ocenił(a) film na 1

hmmm... nis nofego nie fprowaca do śfiata mózyki, kole w oczy wrencz prostackim nawionzaniem do seksa i napalenia w piosence czerfony jak cegua, wogule cała ta pseudo musyka najerzona jest nawionzaniami do jakrze cienrzkiego rzycia jakie nierub i ćpón rysio wiudł... proste wrencz grawomaniskie teksty zero pżenośni, wszystko podane kawa na uawe... zero, dno i metr muła

użytkownik usunięty
Crazy_Ivan

Wybacz ale kole w oczy to mnie twoja ortografia.
Nie jestem w stanie odczytać tego co ty tam dalej napisałeś...

ocenił(a) film na 1

Rusz mózogwnicą, załkadam, że twój orzezsek portafi się dotsosować do zmeinnych waurnków otozcenia... (choicaż wizdę, że to daleoksiżęne zaołeżnia)

użytkownik usunięty
Crazy_Ivan

Ivanie..fajnie że umiesz się posługiwać trudnymi słowami ale nie zmienia to faktu że piszesz strasznie chaotycznie przez co bardzo trudno jest mi cie zrozumieć...

ocenił(a) film na 1

Więc jednak twój orzeszek nie umie się dostosować do zmiennych sytuacji. Pierwszy post wymagał trochę wysiłku bo celowo wprowadzał błędy ortograficzne. Nie umiałeś sobie z nim poradzić. Drugi post celowo wprowadzał zaburzony szyk liter w wyrazach. Większość ludzi potrafi taki tekst bez większych problemów przeczytać. Ty należysz widzę do mniejszości. 3maj się. Rozpoczynający post miał jeden błąd ortograficzny, a ty w wyniku braku argumentów postanowiłeś przyczepić się właśnie do niego. Przyczepiłeś się zapewne także dlatego, by pokazać swoją wyższość nad rozmówcą. Chyba nie mamy o czym rozmawiać.

użytkownik usunięty
Crazy_Ivan

Mój "orzeszek" nie umie się dostosować do twojego poziomu...musiałbym się cofnąć w rozwoju abymóc rozmawiać z tobą...
Poza tym jeśli mój mózg nazwać "orzeszkiem" to twój jest czym? ziarnkiem piasku?
Dziecko weź się lepiej za naukę zamiast trollować na Filmwebie...
Lekturę "Dzieci z Bullerbyn" już przeczytałeś?

ocenił(a) film na 1

Same banały ziom :D zero polotu :D nawet dopiec komuś nie potrafisz :D

ocenił(a) film na 9

Kolego zostaw w spokoju napizganego ivanka który wie o muzyce mniej niż zero ...
Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 1
SIMONROMA

Masakra, tylko jedno słowo krytyki i dżemofani drą szaty :D:D przezabawne :D:D

użytkownik usunięty
SIMONROMA

Tak właśnie zrobiłem ponieważ dłuższa rozmowa z nim jest na prawdę wyczerpująca...

ocenił(a) film na 9

Dzemofani ... przeczytałes to ?
Nosz Qrva jakby przeczytał moje wcześniejsze posty to by wiedział o co chodzi ...
Szkoda czasu na takich jak on ...
pozdrwiam INDIANER :)

ocenił(a) film na 1
SIMONROMA

Hehehe :D

ocenił(a) film na 9
Crazy_Ivan

Elokwencji to ty masz w sobie tyle że nawet nie wiesz co ona oznacza ...
Idz do swojego domku bez luster chłopcze ...

ocenił(a) film na 9
SIMONROMA

Akurat tego komunisty Lennona nie stawiałbym w jednej linii z Riedlem. Lennon to śmieć!

ocenił(a) film na 9
oblawamoja

Mówimy o muzyce , nie o polityce ...
Zmień forum

ocenił(a) film na 9
SIMONROMA

W zasadzie to o filmie...Sama zmień forum

ocenił(a) film na 9
oblawamoja

' Sama ' to sobie mozesz mówić do kobiety ,
Pozatym nie ma tu sie o co spinać , mój temat był jasny i prosty ,
Bez potrzeby jakiejś głebszej dyskusji ...

ocenił(a) film na 6
oblawamoja

Lennon był pacyfistą a nie komunistą. Mylisz pojęcia. Czy komuniści chcą, by nie było granic? Czy komuniści chcą, by nie było państw? Owszem, niektóre jego poglądy były zbieżne (władza dla ludu, równouprawnienie) ale skoro ja jestem za sprawiedliwością, to nie znaczy byś mnie wrzucał do kotła z PISem. Nazywając go śmieciem sam o sobie wystawiasz świadectwo. Czemu po śmierci tego "śmiecia" tyle ludzi na świecie płakało. Czy śmieciem jest człowiek, który mając możliwość wybrania żony pięknej, młodej kochał brzydką, starszą o 7 lat i był jej wierny? Czy śmieciem jest człowiek, który potrafił napisać tekst do piosenki tak dobry, że bronił się sam, bez melodii, niczym poezja (np. Across the Universe, Julia, A day in the life). Czy śmieciem jest człowiek, który założył najpopularniejszy zespół wszech czasów? Czy królowa angielska śmiecia i komunistę odznaczyłaby najważniejszym orderem Imperium? To kim Ty jesteś? Trochę pokory.

SIMONROMA

matko, dziecko ile Ty masz lat albo na jakim świecie Ty żyjesz, że nie wiedziałeś że Riedel nie żyje?

ocenił(a) film na 9
iwona1510005

Witaj Iwona :)
Nie wiedziałem bo sie nie interesowałem ta muzyką ,
W jakim świecie żyje ? w Rzymie obecnie od 7 lat :)
a ile mam w sumie ? 22 :)
To tak samo jakbym Ci powiedział MAgik a Ty zapytasz kto to ...
Jak się czyms człoweik nie interesuje to nie wie wielu rzeczy ...
Pozdrawiam ;)

SIMONROMA

to zmienia postać rzecz jeśli mieszkasz w Rzymie od dawna. gdybyś mieszkał w Polsce to byłoby to co najmniej dziwne że nawet nie słyszałeś o śmierci Riedla. A co do Magika to wiem kto to :) ps.zazdroszczę miejsca zamieszkania :) Również pozdrawiam

użytkownik usunięty
iwona1510005

Wtrącę się - rocznik 91 - o śmierci Riedla dowiedziałem sie dopiero z filmu, choć znałem już parę piosenek Dżemu. Większy szok przeżyłem, gdy dowiedziałem się o wypadku samochodowym nowego Dżemu, w którym zginął Paweł Berger.

ocenił(a) film na 9

Popieriam ja też Historie Riedla poznałem dzięki filmowi ...
I dzięki niemu zainteresowałem sie tą muzyką ;)

ocenił(a) film na 9
iwona1510005

Mam zamiar wrócic jak najprędzej do Polski Droga Iwono :)
Brakuje mi Polki i naszej unikatowej kultury jak np właśnie Dżemu :)
Pozdrawiam serdecznie :)

SIMONROMA

eeeeeeeee unikatowa kultura? aktualnie mamy zadymy z Rosjanami w związku z Euro :):):)

ocenił(a) film na 9
iwona1510005

I SŁUSZNIE ! Kto mówi że miedzy nami a rosjanami jest przyjaźń jest KOMUNISTĄ !
Ruscy dostali grzywne 120 tys euro za zadymy i -6 pkt na nast kwalifikacje do euro :)
POLAK swego broni !
POLSKA 4 LIFE !

SIMONROMA

wiesz ja tam tak bardzo dokładnie nie śledzę wiadomości ale mówili na wiadomościach że to Polacy zaczęli obrzucać obelgami Rosjan podczas pochodu i od tego się zaczęło. Choć prawdy zapewne nikt sie nie dowie

ocenił(a) film na 9
iwona1510005

Iwona , przemarsz rosjanów w ich święto przez stolice Polski nie jest normalne ,
Słusznie że się z nimi tłukli , kiedy widziałaś przemarsz Polaków 3 Maja przez centrum Moskwy ?
Nie ma co gadać ... postapili słusznie :) i tak euro udupiło ruskich mandatem i punktami za zadymy na naszej ziemi :)
Pozdrawiam :)

SIMONROMA

mi również pomysł z marszem w obcym kraju wydaje się głupi ale chyba to nie powód do ataku. Bądź co bądź, ruscy chyba byli bardziej agresywni ... wiec masz racje

ocenił(a) film na 9
iwona1510005

Ruscy to dziwny naród , mowie dziwny bo nie chce użyc tego jednego własciwego slowa ...

ocenił(a) film na 9
SIMONROMA

Dzieki:)
Tobie i wszystkim na tym forum. Poczułam się tu jak w domu. To można rozmawiać i nie obrzucać się błotem? Jednak muzyka naprawdę łączy ludzi i łagodzi obyczaje. Brak pogardy dla kogoś kto nie siedzi w Twojej bajce, szacunek i życzliwość.... Gdzieś tu chyba krąży nad nami duch Ryśka i jego genialnej muzyki;)

ocenił(a) film na 9
e69

To my dziekujemy takim osobom jak Ty które doceniają moją wypiowiedź na ten temat :)
Zgadzam sie z Tobą w 100% :) Pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones