PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99027}
7,5 233 686
ocen
7,5 10 1 233686
5,0 20
ocen krytyków
Skazany na bluesa
powrót do forum filmu Skazany na bluesa

Warto? Nie. Ale dla Ryśka tak. Dziękuję,dobranoc

ocenił(a) film na 4
Nyna90

Walić Riedla, był słaby, ale i o takich ludziach da się nakręcić dobry film, natomiast warstwa techniczna tego filmu woła o pomstę do nieba.

ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

Właśnie nie walić,robienie filmów o byle jakim ćpunie z ulicy jest głupotą. Riedel jednak do czegoś doszedł,nie docenił tego ale to jego życie było

ocenił(a) film na 4
Nyna90

Zrobienie dobrego filmu bez względu na temat ma sens, nawet o zwykłym ćpunie, którym Riedel był, bo to że był jakoś tam popularny, nie zmienia tego ze był zwykłym ćpunem i bardzo przeciętnym muzykiem, ale i tak ten film mógł być dobry, gdyby nie fatalny scenariusz, kiepska scenografia, więcej niż jedna niezła rola (Kot zagrał przyzwoicie) i poetyka rodem z "Klanu". Dawanie temu filmowi 10 to naprawdę pomyłka...

ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

Ale to moje zdanie,a ja 10 dałam tylko dlatego,że film jest o Rysiu Riedlu i DŻEMIE. Kocham ten zespół oraz muzykę,którą robią. A to,że scenariusz,że senografia... Dla osoby,która uwielbia Dżem takie rzeczy są nieistotne i nie radzę Ci podważać mojego autorytetu,ponieważ moje zdanie nie ulegnie zmianie. Dżem sam w sobie był ponadczasowy,a film "o nich" i z Ich muzyką,to cudo

ocenił(a) film na 4
Nyna90

Widzę że znasz się zarówno na filmach jak i na muzyce jak świnia na gwiazdach, ale takie ocenianie filmów to jest po prostu intelektualną porażką, tak na zasadzie: lubię kurczaka, w filmie jedli kurczaka, ocena 10, a to że film był nudnym gniotem, zrobionym na siłę nic nie zmienia, bo jedli kurczaka, a ja przecież bardzo lubię kurczaka. Czujesz to? Może ty w ogóle tego filmu nie oglądałeś, tylko przeczytałeś opis i spuszczając się na Riedlem dałeś 10... Ludzi oceniających filmy tak jak ty powinno się na FW banować, bo są zupełnie niekompetentni w tejże ocenie, "film jest o riedlu to dam 10, mimo że to produkt filmopodobny i w ogóle niestrawny". Nie widzisz że większość aktorów gra fatalnie? Nie widzisz że ten film wygląda gorzej niż teatr telewizji? Nie widzisz że całą historia jest naciągana i bez sensu? Wątpię nawet czy ta historia ma więcej niż 5% prawdziwej historii Riedla, pewnie większość to wymysł scenarzystów żeby było bardziej holiłudzko...

ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

Ale muzyka,muzyka Dżemu co ma kawałek kurczaka do historii bluesa?

ocenił(a) film na 4
Nyna90

Czyli nie czujesz tego. To jest dość prosta analogia, to że gówniany film jest o czymś co lubisz nie oznacza że film jest dobry. Natomiast muzyka Dżemu to popłuczyny po bluesie, a nie sensowna muzyka.

ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

O matko,dobra skończmy temat to bez sensu kłócić się na ten temat...

ocenił(a) film na 4
Nyna90

Obniż ocenę na 7 to skończę.

ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

Haha,nie rozśmieszaj mnie... Ile masz lat? Wiesz,że każdy człowiek ma prawo do oceny tego filmu JAKIEJ CHCE? Idź,pownerwiaj innych ludzi co ocenili "Skazanego..." na 10,do widzenia

ocenił(a) film na 4
Nyna90

Tylko powinni za coś takiego banować, produkt filmopodobny ma ocenę 7,6, czyli więcej od takich arcydzieł światowego kina jak Blaszany Bębenek, Easy Rider, czy tyle samo co Blues Brothers, widziałeś kiedyś Blues Brothers?

ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

Nie,nie WIDZIAŁAM.

ocenił(a) film na 4
Nyna90

To zobacz człowieku Blues Brothers i posłuchaj Johna Lee Hookera, Sony Boya Willialmsona, Raya Charlesa, albo chociaż Johna Mayala (biały blues), będziesz wiedziała co to dobry film o bluesie i co to dobry blues.

ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

Ja słucham Metalliki,SOAD-u,Dżem to w bluesie wyjątek u mnie.

ocenił(a) film na 4
Nyna90

To może poznaj coś innego niż Dżem, bo lepsze jest.

ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

Nie będziesz mi może mówił co mam poznać? Nie słucham bluesa,JAK JUŻ PISAŁAM,a Dżem to wyjątek

ocenił(a) film na 4
Nyna90

Ale skoro podoba ci się Dżem to wykonawca zawieszony w podobnej stylistyce, ale 4 klasy lepszy też powinien. A znasz circa about 15 zespołów, ja znam kilkaset i śmiesz sprzeciwiać się moim poleceniom muzycznym?

ocenił(a) film na 10
Zuy_pan_muzgodestroktor

Też znam wiele zespołów,a dla mnie z bluesa jest TYLKO Dżem,nie obchodzą mnie inni,kumasz czy nie?
Poza tym słucham ciężkiej muzyki - metalu,heavy metalu i rocka oraz hard rocka. Coś jeszcze?

ocenił(a) film na 4
Nyna90

Ty znasz kilkanaście zespołów i to wszystkie z jednego nurt, jestem tego pewny.
Tutaj masz ziomów których Riedel z zespołem nieudolnie kopiował:
http://www.youtube.com/watch?v=Ms85-AZFOc4
http://www.youtube.com/watch?v=LBQiu3HT0sQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=0WUdlaLWSVM
http://www.youtube.com/watch?v=Q3L4spg8vyo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uGZeqwdWoeo
To takich dwóch gości co ich wpływy słychać w Dżemie na kilometr, ale utwory powyżej są lepsze stokrotnie od najlepszego utworu Dżemu.

A ja słucham muzyki od jazzu po black metal i nie jestem tak ograniczony żeby mówić "wiesz ziom, ja słucham tylko tego, bo reszta jest wujowa".

ocenił(a) film na 2
Nyna90

Skoro znasz tak wiele zespołów, to pewnie żadnego dobrego, bo nie uważałabyś Riedla za legendę. Usilnie bronisz się przed polecajkami Zuy_pan_muzgodestroktora i sama przyznałaś, że nie słuchasz bluesa, a nie przeszkadza Ci to mówić, że warto robić film o ćpunie, jeśli jest nim Riedel. Skoro tak, to na jak możesz ocenić jego osiągnięcia, skoro nawet nie znasz dobrze gatunku, który reprezentował? Metallica, SOAD i Dżem - ten ostatni to wcale nie taki wyjątek, wiele osób ze słabym gustem muzycznym wymienia te zespoły w jednym rzędzie jako swoje ulubione, bo wychodzą z założenia, że skoro nie znają lepszej muzyki, to taka nie istnieje.

ocenił(a) film na 10
What_The_Fuck

dobra,WTF jednemu się Dżem podoba a drugiemu nie! Po co ta dyskusja? Jak ja lubię makaron a ktoś inny nie,to się z nim nie kłócę.
Kończę dyskusję,bo jest bezsensowna/

ocenił(a) film na 2
Nyna90

Dyskusja jest po to, żeby uświadomić Ci, że z Twojej wypowiedzi nic nie wynika. Masz świadomość tego, że zakładając jakiś wątek na forum ktoś, kto się z Tobą nie zgadza może Ci odpowiedzieć?
Odnośnie samego wątku: ćpun, który jest ćpunem... jest ćpunem. I tyle. Nie osiągnął niczego wielkiego, więc robienie o nim filmu absolutnie ni jest uzasadnione.
Odnośnie Twojego posta wyżej: o gustach się dyskutuje. Oczywiście nie mówię tu o gustach kulinarnych, ale muzycznych, filmowych czy literackich. Gdyby tak nie było, to jaki sens miałoby pisanie recenzji lub jakiekolwiek wygłaszanie opinii? Każdy wątek na forum filmwebu pozostawałby bez odpowiedzi, a sztuka dyskusji całkowicie by upadła. Nie chodzi mi o to, że powinno się mieszać z błotem ludzi ze słabym gustem, ale warto ich uświadamiać jeśli dają taki pokaz ignorancji jak wyżej.

ocenił(a) film na 10
What_The_Fuck

Jakby niczego nie osiągnął,to by o nim (na podstawie jego życia!) filmów NIE robiono,człowieku.

ocenił(a) film na 2
Nyna90

A mało to filmów powstało o takich ludziach? Pierwszy z brzegu przykład - "Jesteś bogiem". Coś, co jest uznane za legendarne wcale nie musi takie być w rzeczywistości. Za kilka lat takie zespoły jak Sabaton, Limp Bizkit, Linkin Park czy Korn zostaną uznane za legendarne na takiej samej zasadzie co AC/DC, Aerosmith, Dżem, czyli - nie wnieśli nic nowego do muzyki, idealnie wtopili się w panujące wówczas trendy i zdobyli popularność. Ale jakimś cudem starszemu pokoleniu udaje się wmówić tę "wielkość" bezwartościowych zespołów pokoleniu młodszemu.

ocenił(a) film na 10
What_The_Fuck

"Jesteś Bogiem" to film o Paktofonice,głębiej - o Magiku. Też legenda,gdyby nie legenda to by nikt na ten film nie szedł,pomyśl

ocenił(a) film na 2
Nyna90

Popularność =/= legendarność. Idąc Twoim tokiem rozumowania, każdy zespół istniejący i działający co najmniej 10 lat temu można nazwać legendarnym. Ani Paktofoniki, ani Dżemu nie można nazwać nawet zespołami dobrymi, a co dopiero legendarnymi, czyli takimi, które miały wpływ na rozwój jakiegoś gatunku lub nawet zainicjowały ich istnienie.

ocenił(a) film na 1
What_The_Fuck

mądrego zawsze miło posłuchać...

ocenił(a) film na 10
Crazy_Ivan

ja tu się już nie udzielam od tej chwili - ZAMYKAM TEMAT! Czemu? Bo po co się kłócić - jeden człowiek czegoś nie lubi,drugi to uwielbia. Nigdy nie dojdziemy do porozumienia...

ocenił(a) film na 1
Nyna90

Owszem, miłość jest ślepa. Ma się wtedy totalne klapki na oczach. Mimo wszystko czasem taka miłość jest miłością toksyczną. Dla Ciebie dżem będzie wszystkim, dla mnie zerem. Ale nie o to chodzi. Mogła byś się wykazać chociaż odrobiną przyzwoitości i przesłuchać innych wykonawców pokrewnych dżemowi. Kolega kilka postów wyżej przesłał Ci kilka linków. Nie chcę Cię negatywnie nastawiać, ale każdy ten utwór z osobna bije na głowę całą twórczość dżemu razem wziętą. Miłego słuchania.

ocenił(a) film na 6
What_The_Fuck

stawianie AC/DC czy Dżemu obok Linkin Parku czy innego Bizkita jest jednak bardzo niesmaczne. ;) Nie żebym był fanem Riedla, oczywiście do gatunku jako takiego jego zespół nic nie wniósł, ale czy dobra muzyka to taka która jest innowacyjna? Tylko taka?

ocenił(a) film na 2
Narek

Nie, dobra muzyka to muzyka, która nie schlebia gustom masowej publiczności i nie jest do bólu wtórna. Nie mówię tutaj o innowacyjności, ale na muzykę trzeba mieć przede wszystkim pomysł, panowie z Dżemu, AC/DC czy Linkin Park niestety tego pomysłu nie mają.

ocenił(a) film na 6
What_The_Fuck

Tu już wchodzimy na bardzo grząski grunt. Podbiję na pw z tą kwestią jeśli jesteś zainteresowany rozmową ;)

ocenił(a) film na 2
Narek

Jasne :)

ocenił(a) film na 6
What_The_Fuck

wczoraj poszła pw ale nie mam w skrzynce żadnego potwierdzenia. daj znać czy doszło :)

ocenił(a) film na 2
Narek

Doszło i wysłałem odpowiedź, nie doszła? Niestety na fw nie ma zakładki "wiadomości wysłane"

ocenił(a) film na 6
What_The_Fuck

niestety nic nie mam :( Może inny portal, używasz last.fm? jak nie to mejl pozostaje.

ocenił(a) film na 2
Narek

Owszem, oto mój last http://www.lastfm.pl/user/Flash_Of_Cherry

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones