PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99027}
7,5 233 702
oceny
7,5 10 1 233702
5,0 20
ocen krytyków
Skazany na bluesa
powrót do forum filmu Skazany na bluesa

Słabiutki film ale...

ocenił(a) film na 3

Bardzo dobra jego recenzja :
"...jest produkcją do końca nie udaną.
Poszczególne sceny, (...), nie składają się - w moim przekonaniu - w spójną całość. Co gorsza, kiedy film zbliża się do tematów co bardziej drażliwych zaczyna brzmieć nieco fałszywie.

Nie dowiemy się ze "Skazanego na bluesa" dlaczego Riedel sięgnął po narkotyki.
Nie będziemy świadkami jego konfliktów z zespołem będących wynikiem nałogu i wreszcie wykluczenia go z grupy. Nie zobaczymy też ani jednej sceny pokazującej, że w walce z narkotykami wspierała go rodzina.

Ponadto film niekiedy zwyczajnie nuży.
(...) Kidawa-Błoński(wprowadził) do swojego filmu narkotyczne wizje, które jednak zamiast poruszać po prostu nudzą. ..."

Mam nadzieje że Riedel był inny niż w tym filmie, bo tutaj zrobiono z niego bezsensownego ćpuna i nic więcej. Nie wiem po co wogóle ten film powstał. Dla kogoś kto go wcześniej nie znał to nie zachęca do poznania tej waznej postaci dla polskiej muzyki.

użytkownik usunięty
torgal

Wydaje mi się że film powstał po to aby przestrzec młodych ludzi przed sięgnięciem po narkotyki i przy okazji upamiętnić postać Ryśka pokazując na jego przykładzie że używki są złe. Niestety połączenie tych dwóch założeń nie udało się zbyt dobrze. Riedel został przedstawiony jako brudny ćpun. Nawet nie narkoman, po prostu ćpun, który nawet na własnym ślubie wziął działkę.

Masz racje. W filmie nie jest pokazane aby rodzina pomagała mu w walce z narkotykami. Pomagają mu koledzy z zespołu. A to jest już po prostu śmieszne. Każdy kto bardziej zagłębiał się w biografię Ryśka wie że tak nie było.

Z filmu faktycznie nie dowiemy się nic na temat Riedla... najwyżej kilka paskudnych kłamstw. Polecam książkę "Rysiek" autorstwa Jana Skaradzińskiego. Z niej dowiemy się że Rysiek faktycznie był inny niż pokazano go w Skazanym na bluesa.

Rada dla reżyserów:
Jeśli chcecie zrobić film, który ma przestrzec młodych ludzi przed narkotykami wymyślcie jakąś fikcyjną postać. Np.Jan Nowak... byle nie Andrzej :)
Jeśli jednak chcecie zrobić biografię trzymajcie się prawdy. Nie oczerniajcie wspaniałych ludzi takich jak Riedel.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones