PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99027}
7,5 233 691
ocen
7,5 10 1 233691
5,0 20
ocen krytyków
Skazany na bluesa
powrót do forum filmu Skazany na bluesa

Ten film mógłby być nawet niezły gdyby nie fakt, że jest identyczny do The Doors Olivera Stona :)
To jest wprost niezwykłe, że reżyser kręcąc film nie ma w ogóle własnych pomysłów. Konstrukcja jest tak podobna do obrazu Stona, że tylko ślepiec by tego nie zauważył. A najlepsze jest powielenie postaci Indianina. WTF?? Na boga: Skad na polskiej wsi indianin??
Po prostu miernota.

ocenił(a) film na 8
Grzywos

Wspomnę na samym początku, że na The Doors`ach się nie znam. Słucham, oglądałem film Olivera Stona, ale poza tym o grupie wiem mało co. Za to wiem, że Ryszard Riedel w dzieciństwie, jak i po nim bardzo interesował się tematyką Indian, dzikiego zachodu itp. Reżyser postanowił wykorzystać motyw Indian pewnie z tego powodu, a nie z powodu wzorowania się na wizji Stona. Co do powodu pojawienia się Indian u Doorsów to nie mam pojęcia, aczkolwiek podejrzewam, że ta scena na początku filmu, kiedy mały Jim Morisson jest świadkiem wypadku i umierającego na drodze Indianina jest autentycznym jego przeżyciem. Jak już wcześniej mówiłem, na Doors`ach się nie znam, więc tylko przypuszczam.

Grzywos

Potwierdzam to o czym pisał TheBizzy powyżej. Także w " Sie macie ludzie " kumpel Ryśka "Pudel" wyjasnia skąd się wzieło zamiłowanie do indian. Zatem Kidawa - Błoński raczej nie kopiował Oliviera Stonea, co do filmu fajnie obejrzeć nawet ze względu na rewelacyjną muzykę. Chociaż cytat na początku "Kiedyś chciałem umrzeć młodo, tak jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej" dla osoby nie zaznajomionej z tematem może nasuwać podobne wnioski do twoich.

asi_asi

No nie sadze zeby takie podobienstwo w dwoch filmach, ktore co by nie mowic sa na bardzo podbny temat (tzn. przedstawiają historie życia dwóch wybitnych artystów) było przypadkowe. Riedel był postacią wybitną, ale film o nim niestety jest tylko kopią filmu o Morrisonie. I nie zmienia to żadne zastosowane przez Błońskiego środki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones