PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39810}

Snajper 2

Sniper 2
5,9 4 125
ocen
5,9 10 1 4125
Snajper 2
powrót do forum filmu Snajper 2

Ok, na początek powiem iż oglądałem go wczoraj, a to jeden z tych filmów które szybko się zapomina (na szczęście) i byłem znudzony podczas oglądania, tak było dla mnie nudne mimo iż to film akcji i co chwile była jakaś scena akcji. Z tych powodów kilka z rzeczy które napisze może nie być prawdą.

Co mi się w tym filmie nie podobało:

zacznę od tego iż z tego co pamiętam ze snajper 1 , a oglądałem go kilka lat temu więc mogę się mylić, to był gościu który był mistrzem świata lecz nigdy nie pracował w terenie, nie był w wojsku i inne takie, pomysł wzięcia go na jakąś misje bez szkolenia i "przetestowania" go jest wg. mnie idiotyczny

-film snajper a sceny snajperskie są słabe, czemu? po 1. są to zwykłe sceny wzięte z generatora scen akcji a po 2. i ważniejsze reżyser chyba nie wie do czego służy snajperka... nie ma to jak obserwować bardzo duży teren przez 10h bez przerwy za pomocą lunety w snajperce! z odległości 200m to było więc można było gołymi oczami, a jak nie to lornetka! przecież snajperka jest ciężka i za przeproszeniem gówno w niej się zobaczy na tak dużym obszarze! snajperka nie służy do rozglądania się!!

-sceny akcji pojawiają się z dupy... tak, poprostu bez powodu jest nagle scena akcji, najczęściej nie można powiedzieć o co w niej chodzi i jak do niej doszło

-nie ma to jak obgadywać kobietę która kieruje się do wyjścia ale jeszcze nie wyszła... kamera tego nie uchwyciła ale mikrofon jak najbardziej i każdy chyba w tej scenie usłyszał iż mudżin obgaduje kobietę która jeszcze nie wyszła, dopiero jak skończył to słychać po kilku sekundach otwarcie i zamknięcie drzwi i brak kroków

-czemu nie powiedzieli o całej misji beckettowi?

-czemu nie było żadnego planu ewakuacji? tylko nagle coś tam się zaczęli martwić, wysłali helikopter (czemu tak późno?), i w jaki sposób mogli ich śledzić??

-finał absolutnie mnie nie poruszył, miała być smutna scena a u mnie jedyne emocje wtedy to ulga że film już się kończy

-był jakiś finałowy boss ale nie mam pojęcia kto to, jak doszło do starcia z nim, czemu ubranie becketta i tego murzyna (zapomniałem jego imienia) się nagle zmieniło?

-na początku filmu mówią że z 500m z kątu 19 stopni odchylenie jest... 59cm! to jest przesada i to duża! a potem podczas scen akcji odchylenie jest... tak, 0cm, nawet gdy przeciwnik z odległości tak na oko 100-200m biegał w bok to i tak ile? zgadliście, 0cm!

-baza amerykańska na sycylji? nawet nie będę sprawdzał takiej bzdury w internecie

-wiele bezsensownych scen

-film leci na przód a fabuły nam nikt nie chce wytłumaczyć....

-ludzie! gdy tramwaj jadący 2km/h uderzy w 2 samochody to wcale nie wybuchną odrazu po dotknięciu go!

-skąd beckett umiał obsługiwać tramwaj? w wojsku tego uczą?

-w tramwaju pytają ich o dokumenty... naprawdę scenarzysta chce mi wmówić że nie dali im dokumentów?!! po wyciągnięciu broni stoi jak manekin i czeka aż beckett go obezwładni i ogłuszy

-składnia filmu: dialog z którego mało/nic wywnioskujesz, słaba scena akcji wzięta znikąd (jakby film się przewinął!), dialog z którego nic nie wywnioskujesz, bezsensowna scena a następnie to samo tyle że może w innej kolejności

tak więc jak mówiłem możliwe że coś się nie zgadza gdyż jak mówiłem oglądałem to wczoraj i film ten był nudny, tak, nudny! film akcji który jest nudny!

użytkownik usunięty

przypomniało mi się jeszcze iż beckett jest przedstawiony jako najlepszy snajpera na świecie, na początku mówi nawet że do niego należy rekord iż zabił człowieka z odległości bodajże 2.200m z kawałkiem, następnie mówi iż pewne stanowisko snajperskie jest za daleko, mówi że 300m to zadaleko! 300m! dla najlepszego snajpera na świecie! wg. mnie 300m to problemu nie ma bronią taką jak MP5 która nie za bardzo się nadaję na długi dystans, ale oczywiście sam z MP5 nigdy nie strzelałem ;]

ocenił(a) film na 5

Pociski z mp5 po 300m zrobią jedynie mocne siniaki, ewentualnie wbiją się na kilka mm. Za mała kinetyczna.

użytkownik usunięty
androgenius

no tak, ale coś nie wiele mocniejszego od mp3 by się nadało, no ale że 300m to za daleko z mocnej snajperki to głupota

mówiąc o mp5 - słyszałem że moc ma taką jak zwykły pistolet 9mm, z tym że oczywiście jest maszynowy, to prawda?

ocenił(a) film na 5

w zasadzie tak, amunicja jest zwykła 9mm chyba parabellum, ale nie jestem pewien, energia kinetyczna większa niż w pistolecie ale niewiele. Ma przełącznik single/auto i chyba ogranicznik długości serii ( co do ogranicznika nie jestem pewien, trzeba by sprawdzić w necie). Co do snajperki to prawda, 300m to pikuś. Poza tym zawsze mnie śmieszy w większości filmów jak jest pokazane,że ktoś dostaje ze snajperki w czerep i efektem jest czerwona kropka na czole. Wystarczy poszukać w necie fotek zatytułowanych sniper victim etc. żeby zobaczyć ile zostaje z głowy po takim strzale, jeśli karabin jest mocny :)

To patrzcie na polskie badziwia debile. Najlepiej na wiedzmina, bitwe pod wiedniem itp. Krytykanci filmowi w dupe weza. Co za kuzwa wywody znawcow ?!. Film akcji jakich wiele i tyle. ktore filmy akcji sa wierna kopia rzeczywistosci ?

ocenił(a) film na 5
Zyga1

Jak to jakie? Matrix, Kill Bill, Piąty element, Spiderman, Transformers, Terminator… Mam wymieniać dalej?

ocenił(a) film na 7
karlolek91

malo jak na cale zycie

ocenił(a) film na 5

Z tym obserwowaniem terenu przez snajperkę to fakt. Widocznie twórcy filmu nie oglądali wcześniej Leona Zawodowca ;)

w Serbii zyje ponad 250 tys. Wegrow (konkretnie we Wojewodnie) ale zeby ich jezyk uzyty byl w filmie zamiast serbskiego? przeciez to serbski general byl celem...

użytkownik usunięty

Bo Snajper 1/2 to bardziej dramat sensacyjny niż zwykły film akcji. Jak chcesz masę akcji to oglądaj sobie jakieś Rambo. Dla mnie te filmy mają więcej treści i prawdziwych emocji niż te wszystkie bzdetne filmy akcji i przez to są lepsze.

ocenił(a) film na 7

oczywiscie ...milm nie dla gimbow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones