1 godz. 51 min.
6,4 7 645
ocen
6,4 10 7645
10 356
chce zobaczyć
7,0 20
ocen krytyków
{"rate":7.0,"count":20}
{"type":"film","id":856136,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Spencer-2021-856136/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Spencer
 • Mowa o tym z Kristen w sukni dominującej w kadrze. Dlaczego, och dlaczego nie robią takich plakatów częściej? Minimalistycznych, intrygujących, cieszących oko. Wszędzie feeria barw, które atakują oczy, najlepiej wstawić na plakat wszystkich bohaterów nie ważne jaką rolę odegrali w filmie, nawalić te twarze jedną na drugą jakby z siebie wyrastały, oczywiście oczojebny kolor czcionki i denne hasło, które nijak nie ma się do fabuły. Gusta są wiadomo różne i wielu osobom taka estetyka wciąż odpowiada, ale ogromny zachwyt nad tym właśnie plakatem delikatnie wskazuje kierunek, w którym twórcy mogliby zmierzać. Nie trzeba plakatem przedstawiać połowy fabuły i obsady, wkładać tego odbiorcom łopaty do głowy. Niech ten plakat będzie przykładem, że mniej znaczy lepiej, a odkrywając mniej intrygujemy bardziej.

 • Kalimdor ocenił(a) ten film na: 8

  moniek_sz Szkoda, że nie jest to główny plakat, świetny jest!

 • _Garret_Reza_ ocenił(a) ten film na: 7

  moniek_sz Poza tym, że większość wypowiedzi dotyczy innych plakatów, to tak, zgadzam się, fajny plakat.

 • moniek_sz świetny jest!

 • moniek_sz Świetny plakat. W sieci znalazłem też zabawne podobieństwo plakatu do upadku Jennifer Lawrence podczas gali Oscarów. Czyżby jakieś proroctwo i Kristen Stewart będzie miała okazję wejść po tych schodach.

 • moniek_sz Właśnie od razu zwróciłem uwagę na plakat. Jest jedwabisty!

 • moniek_sz Bo Spencer jest kameralnym, artystycznym kinem, który nie jest nastawiony na ściągnięcie masowego widza. Brzydkie plakaty z masą twarzy i ostrych kolorów to domena blockbusterów - one nie mają być ładne, tylko reklamować film, łatwo dawać informacje widzowi kto tam gra, co tam się dzieje i gdzie. Np: plakat Venoma 2 ma twarz Toma Hardy'ego i Woody'ego Harelsona, więc oni tam grają, ale też są twarze symbiontów więc są tam jakieś potwory, więc może coś z pograniczu horroru, ale na środku plakatu jest też wybuch, więc to film akcji. Dotyczy to nawet Diuny - chociaż film ma artystyczne aspiracje, to powstał za grube pieniądze, więc musi też sporo zarobić, czyli reklamujemy go podobnie jak Venoma - dajmy masę twarzy na plakacie, bo mamy gwiazdorską obsadę, niech każdy to zauważy i może zachęce wybrać się do kina. Kolory w porównaniu cena filmu również są bardziej jaskrawe. Wszystkie plakaty filmów Marvela, Szybkich i Wściekłych, czy Gwiezdnych Wojen tak wyglądają, a to najlepiej zarabiającego filmy ostatnich lat. Niestety, ale takie plakaty bardziej przyciągają widzów, widać to po zarobkach.

 • moniek_sz Ten plakat z Dianą w białej sukni jest przepiękny, bo nie dość, że jest przyjemny wizualnie, to jeszcze intryguje i prowokuje pytania - dlaczego młoda kobieta w pięknej sukni kuli się i wygląda jakby płakała, i do tego ten kontrast ciemnego tła i koloru sukni... Obecny polski plakat nie jest brzydki, też jest miły dla oka, ale niestety nie wyróżnia się i nie zapada w pamięć tak jak ten pierwszy, i żałuję, że właśnie tego z białą suknią nie wybrano na główny do dystrybucji.

 • sucha96 ocenił(a) ten film na: 7

  moniek_sz Najgorzej, gdy obejrzysz już film, i zdasz sobie sprawę, w którym momencie pojawia się ten kadr