PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38635}

Stacja arktyczna Zebra

Ice Station Zebra
6,8 1 805
ocen
6,8 10 1 1805
Stacja arktyczna Zebra
powrót do forum filmu Stacja arktyczna Zebra

S A Z

ocenił(a) film na 7

Jesli ktos ma chwilke czasu to moze podac tytuly poobnych filmow ( klimat,fabula,zima itp.) Z gory
dziekuje ;)

ocenił(a) film na 7
JimBeam_

"Coś" (The Thing) w reżyserii Carpentera - co prawda nie o zimnej wojnie, ale film przedni z niesamowitym klimatem (akcja w bazie na Antarktydzie, atmosfera lęku wśród ludzi). Arcydzieło!

ocenił(a) film na 7
smut_2

Dzieki za odpowiedz,ale film ''Coś" jest jednym z moich ulubionych tak wiec propozycja juz dawno przestudiowana ;) i zgadzam sie to Arcydzielo. Moze inne filmy ?

JimBeam_

Klimat typu "akcja na okręcie podwodnym + zimna wojna" jest też w filmach "Polowanie na Czerwony Październik" i "K-19". Ten drugi oparty na prawdziwych wydarzeniach (jak dalece obrobionych na potrzeby filmu - nie wiem) - awaria na o.p. z napędem jądrowym, który to okręt (tu radziecki) wykonuje ściśle tajną misję wojskową.
Klimat jest tam podobny też dosłownie - też pływają w Akrtyce, pod lodem itp. (w "Polowaniu..." chyba też coś z tego jest). I też spotykają się z drugą stroną (tu Amerykanami).
Ale zapewne i te oba filmy znasz.

ocenił(a) film na 7
Mr_Pomeron

Dzieki za odp i masz racje znam te filmy :)

JimBeam_

A może Bear Island?

http://www.filmweb.pl/film/Wyspa+Nied%C5%BAwiedzia-1979-36719

ocenił(a) film na 7
sober69

Ode mnie 8/10

ocenił(a) film na 7
JimBeam_

Myślę że spodoba CI się "Karmazynowy przypływ". Też łódź podwodna i trzymająca w napięciu akcja.

JimBeam_

http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Filmy%2C+w+kt%C3%B3rych+akcja+dzieje+si%C4%99+ na..,1212155

ocenił(a) film na 7
tix666

Dzieki.... Jest kilka pozycji,ktorych nie znam i napewno zajrze.

ocenił(a) film na 9
JimBeam_

"Czerwona linia" Sidneya Lumeta!
"7 dni w maju" Johna Frankenheimera
"Przeżyliśmy wojnę" Johna Frankenheimera
"Pociąg" johna Frankenheimera

ocenił(a) film na 8
JimBeam_

"Tylko dla orłów", "Szklana pułapka 2", "Incepcja". Jest diabelnie zimno, są strzelaniny, są pogonie na śniegu.

JimBeam_

"Czterej pancerni i pies".

czoper62

Haha masz u mnie 100 punktów za poczucie humoru

JimBeam_

"Pojutrze" z 2004; "Bunt na okręcie" z Humphreyem Bogartem z 1954; "Dwaj z teksasu" z Clarkiem Gable

JimBeam_

"Statek widmo" i "Statek milosci"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones