PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4608}

Stan zagrożenia

Clear and Present Danger
7,0 16 624
oceny
7,0 10 1 16624
Stan zagrożenia
powrót do forum filmu Stan zagrożenia

Czy cała historia Jacka Rayana trzyma się kupy. W jakiej kolejności to oglądać?

ocenił(a) film na 7
Moradin10

Tutaj chyba są wszystkie wyjaśnienia:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tom_Clancy_bibliography#Jack_Ryan.2FJohn_Clark_uni verse_chronology
Swoją drogą wydawane były i Stan zagrożenia wyszedł jako czwarty będąc szóstą częścią.

kaymann

Dzięki Twojemu linkowi mam wszystko idealnie i to jeszcze po polsku
Dzięki wielkie za pomoc

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jack_Ryan_%28posta%C4%87_fikcyjna%29

kaymann

Nie kumam jednego:
Stan zagrożenia jest na stanowisku vice dyrektora

A w kolejnej książce Suma wszystkich strachów jest znowu tylko analitykiem

ocenił(a) film na 7
Moradin10

Czytałem dawno, więc nie jestem w stanie Ci pomóc.

ocenił(a) film na 6
Moradin10

I zauważ ile ma lat. Wszystko pomieszali.

ocenił(a) film na 7
Moradin10

Suma jest jakby nową ekranizacją nie mającą nic wspólnego z serią z Baldwinem i Fordem.

ocenił(a) film na 6
Moradin10

Niestety, historia w filmach nie jest chronologiczna względem książek, pozmieniane jest wiele szczegółów, w sumie nie wiadomo dlaczego. Szkoda, że w Hollywood nie wpadli jeszcze na to, by odświeżyć serię o Jacku i zrobić to jak należy.

Wasabi_304

Wpadli, robili reboot z Chrisem Pinem w 2014. Ale nie zarobił i nie kontynuowali.

ocenił(a) film na 7
Lander

Bo był do d.py.

ocenił(a) film na 6
Moradin10

Można oglądać w dowolnej kolejności. Ryan to człowiek, który zawsze "ratuje świat". Warto się zastanowić czy W OGÓLE warto te ekranizacje oglądać. Wszystkie ekranizacje T. Clancy i innego "wieszcza" powieści sensacyjnych - Ludluma, są (pomimo ciekawych pomysłów) tak samo nudne, przegadane, rozciągnięte, nieprawdopodobne, naiwne jak książki, na podstawie których powstały. Niestety scenariusze są zbyt podobne w tempie do powieści i dlatego nawet niezła obsada aktorska niczego w nich nie zmieni. Kolejność oglądania/czytania ... dowolna i na szczęście nieobowiązkowa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones