PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124511}

Szósta część świata

Shestaya chast mira
7,1 120
ocen
7,1 10 1 120
7,3 3
oceny krytyków
Szósta część świata
powrót do forum filmu Szósta część świata

Ryje banie xD. Koło historyków Europy Wschodniej UMCS zgłaszać się ;D

ocenił(a) film na 8
husar49

No więc zgłaszam się :) Film genialny, ale nie rozumiem teorii o jego etnograficznych walorach. Mongolscy chłopi codziennie czytający prasę ?

Kim jesteś husarze ?:D

ocenił(a) film na 7
riotdreamer

Kuba Prokopczuk z III roku, a Ty? ;)

husar49

"Ryje banie"? Interesujące określenie, może zbadasz jego etnologię zamiast filmu którego chyba nie rozumiesz. A jeśli się mylę, a jeśli jednak, to coś więcej napisz. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
Nicolas


Ryje banie koleżko w sensie, że pokazuje jakie to Imperium Radzieckie nie jest wspaniałe, że każdy zna swoje miejsce w państwie i pracuje ku chwale towarzysza Dżugashvilego bez względu na to czy jest: czukotem, kazachem, tatarem czy innym wschodnim barachłem. Zrozumiałem doskonale przesłanie tego filmu, a określenie "ryje banie" użyłem jako zamiennik do "propagandowy totalitarny syf", który w gruncie rzeczy jest dobrze zrobionym filmem, który spełnia swoją rolę progandowej sieczki ot co!

ocenił(a) film na 9
husar49

Film jest z 1929 r.

ocenił(a) film na 10
husar49

Bardzo ładnie: " innym wschodnim barachłem". Studencina ze słomą w butach.

ocenił(a) film na 7
zjadljad

Politycznie poprawny cwaniak. Hajże do urny na PO głosować

ocenił(a) film na 7
husar49

polityczna niepoprawność jest nową polityczną poprawnością.

słoma z butów wyłazi i tyle

ocenił(a) film na 7
xenakiss

A kim Ty jesteś, żeby ogłaszać takie tezy "polityczna niepoprawność jest nową polityczną poprawnością". Pewnie pseudointelektualistą po wydziale artystycznym, lub kulturoznawstwa i myślisz, że mgr, albo lic przed nazwiskiem predestynuje Cię do snucia nowych teorii. Domorosły(a) filozof(ka) się znalazł.

ocenił(a) film na 7
husar49

człowiekiem, który umie czytać

nie trzeba być pseudointelektualistą po wydziale artystycznym, żeby mieć dość ludzi którzy "ojej taki niepokorny taki niepoprawny politycznie" i myślą, że odkryli coś nowego czy są mądrzejsi od ogółu. w dzisiejszych czasach większej odwagi potrzeba, żeby sprzeciwić się stadom buców żartujących o czarnych czy gejach, niż żeby takim bucem być.

ocenił(a) film na 7
xenakiss

To lepiej obrażać kogoś, kogo się nie zna? Wierz mi skarbie, że ta "słoma z butów" to dalece nietrafne określenie na temat mojej osoby ;). Koniec dyskusji

ocenił(a) film na 6
husar49

Chwila moment, bo czegoś tu nie rozumiem... Pytasz "To lepiej obrażać kogoś, kogo się nie zna?", a wcześniej sam użyłeś określenia "wschodnie barachło" w stosunku do ludzi, których, eee... nie znasz? Więc jak się ma jedno do drugiego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones