PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1417}

Tańcząc w ciemnościach

Dancer in the Dark
7,8 59 485
ocen
7,8 10 1 59485
7,3 30
ocen krytyków
Tańcząc w ciemnościach
powrót do forum filmu Tańcząc w ciemnościach

postepowanie glownej bohaterki jest tak absurdalne i nieprawdopodobne
powoduja ze nie chce w tym filmie i nie potrwie dostrzec wartociowych aspektow
jestem w 3/4 ogladania filmu - po raz drugi i mysle dokladnie to co zza pierwszym razem
to jakas kpina , ze mnie jako z widza - von Tier drwi sobie,
lub Selma to nieprawdopodobny przypadek kliniczny
byla wstanie zabic - aby odzyskac ukradzione jej pieniadze i zaplacic za operacje syna
a nie byla stanie zlamac durnej obietnicy danej czlowiekowi- ktory ja oszukal -aby ratowac swoje zycie - nawet nie dla siebie a dla swojego syna
Dlaczego silna zdeterminowana kobieta
ktora poradzila sobie z emigracja, praca w fabryce przy byciu prawie niewidomma,
zorganizowaniem sobie zycia - postepuje nagle tak niedorzecznie
najpiewr mowiac o swoich oszczednosciach a potem zupelnie w sadzie sie nie broniac
a raczej dlaczego rezyser chce zebysmy w cos takiego uwerzyli i czyms takim sie wzruszyli


użytkownik usunięty
caligulaam

Tu kolejny raz mnie obraziłaś:).

użytkownik usunięty
caligulaam

JESTEŚMY NA ETAPIE GDY KTOŚ MUSI USTĄPIĆ.
JA USTĘPUJĘ.
PAX.

ocenił(a) film na 8
caligulaam

Kieł jest bardzo dobry owszem 8 jak nic, ale arcydziełem nie jest.
Trzeba przyznać, bardzo dobre kino i daje dużo do myślenia.
Co do Tańcząc w ciemnościach ten film też ma swoje atuty, 7 lub 8 można dać, za piękną grę Bjork, za muzykę, piękne sceny, fabuła ciekawa i bardzo przygnębiająca (czy naiwna, trudno powiedzieć). Kto wie taka historia mogła się wydarzyć. Zdecydowanie wolę Kła, zaś larsa Von triera szanuję ale jego kino nie zawsze mnie przekonuje.

ocenił(a) film na 1

hola hola - estetyka filmu w części nie musicalowej była ok - chyba jedyne co dla mnie było w tym filmie ok
części musicalowych nie oceniam bo za musicalami nie przepadam
aczkolwiek piosenka "na torach" była wzruszająca - autentycznie, niewymuszenie zwyczajnie
szkoda, że tylko tu chęć wzruszenia widza była powodowana mądrością reżysera a nie chęcią manipulacji widza
Co do fabuły chyba nie ma sensu abyśmy a niej dyskutowały - to chyba już ustalałyśmy.
Ja nie rozumiem jak tego typu przerysowanie ma służyć "zblazowanemu człowiekowi współczesnemu"
tu wszystko jest czarno białe tylko dobre albo tylko złe - tymczasem jak sama napisałaś żyjemy w świecie relatywizmów, w realnym świcie mało jest istot rzeczy tylko dobrych i tylko złych wszystko jest zależne i zdeterminowane przez wiele czynników.
Jak dla mnie ten film jest szkodliwy w swoim przesłaniu - nawet jeżeli potraktować go jak bajkę i odpuścić nieścisłości w fabule i przerysowanie co zostaje? - przesłanie że miłość jest większa i silniejsza niż śmierć? - Selma w mojej przekonaniu miała wybór nie musiała umierać , a nawet jeżeli założymy, że wyboru nie miała zastanawiająca jest bezwzględność z jaką skazano ją na karę śmierci - a może nie sama bezwzględność - tylko brak jakichkolwiek wątpliwości ze strony kogokolwiek ( myślę o osobach pełniących funkcję formalne w sądzie).
o rzeczach podstawowych trzeba krzyczeć zawsze - tylko ten film dla mnie o nich nie krzyczy
o zdewaluowanych wartościach też trzeba krzyczeć zawsze tylko czy one tak naprawdę są teraz zdewaluowane bardziej niż były kiedyś? Nie wydaje mi się
ten film pozostanie dla mnie czymś nieautentycznym i irytującym
nawet osadzony w konwencji baśni nie ma dla mnie prawa bytu

ocenił(a) film na 1
caligulaam

nieautentyczność i irytowanie to niejedyne wady tego gniota ale rzucające sie

użytkownik usunięty
caligulaam

Hola hola - nie pisałam o estetyce musicalowej:). Estetyka to gałąź filozofii zajmująca się sztuką i koncepcjami artystycznymi - w tym filmem. Estetyka postmodernizmu wklej w google i tyle....

użytkownik usunięty
caligulaam

:). Jego byt jest potrzebny. Np. mojej skromnej osobie:). Tyle....

użytkownik usunięty
caligulaam

Jedno nas łączy:). Obie jesteśmy uparte.....obie mamy swoje racje, których bronimy jak lwy:). Czy to źle? To bywa zaletą i wadą. Nasza rozmowa w związku z tym nie ma sensu :).
Życie jest za piękne żeby tak się szamotać:). Ja mam co robić - Ty na pewno też. Tak więc powodzenia.

ocenił(a) film na 1

TUTAJ SIĘ ZGADZAM CZAS TO SKOŃCZYĆ

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
schiz

To co zrobiłeś jest przestępstwem. Skopiowałam link, więc nawet jeśli Filmweb to wykasuje - nie zostawię tak tego. Zgłaszam sprawę na policję. Wystąpię też z powództwem cywilnym o odszkodowanie.
Źle trafiłeś.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

ocenił(a) film na 1
b777

haha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

schiz

„dobra osobiste człowieka , jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, (…) pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach”.

Zgodnie z art. 24 KC osoba, której wizerunek wykorzystano bez jej zgody ma prawo żądania usunięcia swojego wizerunku z miejsca publikacji. Ponadto osoba, której prawo do ochrony wizerunku naruszono może żądać od osoby, która dopuściła się naruszenia, zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

Jeśli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona jakaś szkoda materialna, za którą można np. uznać utratę pracy ze względu na publikowane zdjęcie, itp., poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych przewidzianych w Kodeksie Cywilnym.

PODSTAWA PRAWNA

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 Nr 24 poz. 83)

Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93, z późn. zmianami)

b777

Zwróciłam się o udostępnienie Twoich danych dla potrzeb procesowych. Jeśli nie usuniesz tych rzeczy z internetu (sprawdzę to jutro) - będziesz mi płacił. Jeśli nie Ty (bo chyba jesteś niepełnoletni) - to Twoi rodzice...
Daję Ci jedną dobę.....
Nie napisze nic więcej. Myślę, ze napisałam wszystko.

b777

hahahaha niepełnosprytny jesteś czy co?

nimportequi

A Ty niepełnobystrym? :)
Końcówki czasowników świadczą o tym, ze jestem kobietą:). Co do twojego pytania o spryt - pewnie jestem mało sprytna zakładając, że na publicznym forum ludzie nie będą popełniać przestępstw:). Takim jest naruszenie dóbr osobistych.
Mam nadzieję, ze ta odpowiedź Cię satysfakcjonuje.
I ostatnie - teraz już będę sprytna - będę zakładać, ze każdy mój rozmówca jest nośnikiem zagrożenia.
BTW - moim skromnym zdaniem niepełnosprytni sa ludzie, którzy robią takie rzeczy - myśląc, ze są bezkarni. IP da się zidentyfikować. Dodatkowo - po zgłoszeniu sprawy na policję - to ona występuje z wnioskiem o udostępnienie danych takiej osoby.
Nie potrzebny więc spryt - wystarczy znajomość prawa :).
Pozdrawiam.

b777

hahaha jesteś jednak niezbyt inteligenta, jesli myslisz, że policja zajmie się taką glupota lub, ze kogos tym nastraszysz...

nimportequi

Odpuść sobie. Nie rozróżniasz sprawy z powództwa cywilnego od karnej. Fakt - nie musisz, ale po co zabierać głos w tej sytuacji? Ciemność widzę:) I na koniec: uwierz , wiem trochę na temat działania policji, nie ignorują gróźb karalnych, a z taką rzeczą mieliśmy tu do czynienia.
To co chciałam - osiągnęłam. Wystarczył redaktor naczelny tego portalu, nie potrzebna była armia policjantów:). Zwróć uwagę, że nikt mnie już nie nęka, no może poza Tobą:). To tyle w kwestii inteligencji.

b777

Tak czytam i czytam tę waszą duskusję i dochodzę do jednego wniosku - zamiast marnować tyle czasu na forum, trzeba było się gdzieś na kawę umówić i poświęcić te parę godzin na przedyskutowanie sprawy.

b777

ja mam papiery na tego typa . Obraził tu tyle osób że spokojnie możemy zrobić pozew zbiorowy.
Ja mam wszystkie jego obelgi,groźby karalne.Wypowiedzi rasistowskie i antysemickie pod adresem innych zarchiwizowane i wydrukowane
Chcesz się dołączyć to zapraszam

ocenił(a) film na 8
b777

Snap! Nice one :)

całkowicie się zgadzam i podpisuje

ocenił(a) film na 9

zgadzam się w 100 procentach

ocenił(a) film na 9
caligulaam

Nie czytalam wszystkich postow bo pewnie musialabym na tym caly wieczor spedzic. Rozumiem Twoje oburzenie, ale pozwol, ze zapytam: grubo ponad 1 to nie jest zbyt gruba przesada? Przeciez ten film ma wiele walorow, ktore za nim przemawiaja. Byc moze nie do konca obiektywnie go oceniam, jestem ogromna fanka tworczosci Bjork i jej osoby. Pomijajac to, uwazam, ze jest wiele gorszych produkcji i sadze, ze nieslusznym byloby, az tak surowo oceniac ten film. Mimo wszystko masz do tego prawo i tego Ci nie odbieram, postanowilam po prostu zapytac czy naprawde uwazasz, ze nie zasluguje choc na troche wiecej?

ocenił(a) film na 1
Masako

ten film ma pewne walory - np podoba mi, mimo wszystko to w jaki sposob zostal zrobiony
- ciekaly eksperyment
- gra aktorska jest co najmniej przyzwoita
- pewno znalazlo by sie pare innych
ale rzeczy - o ktrorej pisze - przytlaczaja i odciagaja uwage od tego co jest ok
Pozatym von Tier to profesjonalista - wie co i po co robi i stac go na o wiele wiecej
dlatego tak mnie ten film wzburzyl i dlatego dalam taka niska ocene
Ogram nieszczescia jaki spotyka, glowna bohaterke, bezwglednosc otaczajacego swiata, jednowymiarowosc postaci
czyni dla mnie ten obraz nieznosnie nieatentycznym i zamiast wzruszac irytuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones