PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=712}

Truposz

Dead Man
7,6 43 833
oceny
7,6 10 1 43833
7,5 23
oceny krytyków
Truposz
powrót do forum filmu Truposz

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 4

Sądząc po ocenach i wpisach na forum spodziewałem się czegoś lepszego. Czarno - biały obraz pozwalał oczekiwać kina artystycznego. Tymczasem mamy do czynienia z filmem stwarzającym pozory filmu ambitnego z wieloma komercyjnymi zabiegami, jak np. hollywodzka gwiazda z hamburgerowych produkcji czyli depp, liczne nawiazania do klasycznych westernów, gościnne występy muzyków (Iggy Pop).
Pełno pustych dialogowych frazesów bez głębszego sensu, fabuła nijaka. Bardzo się rozczarowałem

ocenił(a) film na 4
witoldmakiewicz

PS. Na plus Muzyka Younga.

witoldmakiewicz

Czyli wyznacznikiem artyzmu jest b&w, nienawiązywanie do westernów i brak hollywodzkiej obsady? A może Depp w 1994 nie był jeszcze aż tak popularny i jak to okreśiłeś hamburgerowy? Gościnne występy muzyków są również u Wima Wendersa, więc rozumiem że Niebo nad Belinem też nie jest artystyczne? Filmy kolorowe zaś z natury nie mogą aspirować do artystycznych? I oczywiście gwiazdroska obsada i nawiązania do westernów dyskredytują Quentina Tarantino, tak bardzo hamburgerowego?

ocenił(a) film na 4
Kinowy_ludek

Są wyjątki dobrych filmów z gwiazdorskimi obsadami, aczkolwiek są one nieliczne. Wymieniłeś akurat te wyjątki, poza tarantino, nie uważam jego filmy za szczególnie wyszukane. Mainstream. Co kto woli.

witoldmakiewicz

zacheciles mnie do obejrzenia tego filmu. Jestem bardzo wyczulony na gnioty ktore udaja dzielo ambitne bo takich powstalo wiele pustych wydmuszek i kolorowego badziewia jak nowy łowca androidow.

ocenił(a) film na 4
gnat8010

Zapraszam do seansu :)

gnat8010

Od kiedy Łowcy androidów z 2017 roku są kinem artystycznym? - Otóż są kinem rozrywkowym tak samo, jak oryginał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones