Ewa Ziętek 

7,1
7 639 ocen gry aktorskiej
Ewa Ziętek
Polska aktorka filmowa i teatralna obdarzona wielkim talentem. Jest absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1975 roku. W latach 1975 - 1983 związana była z Teatrem Narodowym. Grała również w teatrach: Dramatycznym, Komedii, Powszechnym i Na Woli. W 1984 roku rozpoczęła występy w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Ewa Ziętek ma na swym koncie wiele ról teatralnych i filmowych. Współpracowała m.in. z Hanuszkiewiczem, Wajdą, Zaorskim, Zanussim, Bareją, Piwowarskim, Morgensternem, Jędryką. Publiczność polska pamięta jej pełną dziewczęcej naiwności i lekkości Pannę Młodą z "Wesela" Wajdy. Trzy lata później pojawiła się po raz pierwszy w Teatrze Telewizji. W 1988 roku na parę lat wyjechała z Polski i słuch o niej zaginął. Dzięki doskonałej znajomości języka niemieckiego grała w teatrze i filmie w Niemczech. Powróciła na ekrany w serialu "Złotopolscy".
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 marca 1953

miejsce urodzenia: Stalinogród (obecnie Katowice), Polska

dwukrotnie zamężna: 1. mąż (rozwód); 2. Rainer Jacob (od 2000, rozwód)
W 2006 roku wzięła udział w akcji "Pomóż dzieciom godnie żyć".
W 1975 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (obecnie Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Polska).
Odrzuciła rolę Zosi w filmie "Panny z Wilka", którą otrzymała Stanisława Celińska.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Piękna jako Panna młoda w Weselu. 9/10

... ale nie znoszę tej aktorki, irytuje mnie nieprzeciętnie. Nie potrafię sobie z tym poradzić;-)

i to już od samego początku w Weselu.Wspaniały charakterystyczny głos.Tylko niestety za
rzadko możemy ją oglądać w filmach,bo nasi twórcy wolą obsadzać swoje filmy amatorami
a szkoda

Zawsze mi pasowała do tego filmu ;) Specyficzna, zarówno pod względem urody, głosu i temperamentu. Gratulacje za dobry debiut w "Weselu" i mnóstwo udanych epizodów ("Party przy świecach", "Alternatywy 4", "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" itd.)

Osobiście nie dostrzegam wyjątkowości jej talentu. O "urodzie" - wiadomo, że ten aspekt w formie daleeekiej retrospekcji - nawet nie wspominam. Natomiast oglądając po raz kolejny Shreka 2, stwierdziłem, że to chyba najlepiej technicznie i najczyściej śpiewająca polska aktorka. Robi to doskonale! Barwa głosu i lekkość...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones