PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840501}

Ucieczka z Pretorii

Escape from Pretoria
6,6 8 462
oceny
6,6 10 1 8462
Ucieczka z Pretorii
powrót do forum filmu Ucieczka z Pretorii

Końcówka

ocenił(a) film na 6

Trochę bezsensu z tą końcówka rozwalili całe drzwi od wejścia, ale zorientowali się dopiero gdy zobaczyli że niema ich w celi. Tym bardziej że zrobił to pracownik jaki podczas ich ucieczki był na zewnątrz

ocenił(a) film na 6
unpxre

Tak samo Leonard co mówi że jest 20 lat w więzieniu a jego syn ma 8 lat. Ogólnie film posiada trochę tych błędów logicznych.

unpxre

z tym synem to sam chcialem pisac ze blad logiczny ale mozna znalezc wytlumaczenie ze raz byl zlapany na 5-6 lat, wyszedl i po pol roku znowu na reszte a w tym czasie zrobil syna. ale wczesniej mial przepustki czy cos a pozniej mu dowalili sroga kare.

ocenił(a) film na 4
Freddie

Albo żona go w uja robiła, a on był niekumaty...

ocenił(a) film na 7
unpxre

A to nie było tak, że on powiedział, że dostał 20 lat albo mu zostało 20?

ocenił(a) film na 7
unpxre

Nie wiem czy to wejście główne było, ale gdy starali się otworzyć drzwi do tego pomieszczenia, to używali zwrotu "Workshop Key" do opisania konkretnego klucza. Więc nie bardzo wiem, po co mieli by go tak nazywać, jeżeli to było by wejście główne (pomijam fakt, że na główne wejście to nie wyglądało). Co do lat odsiadki, może gdzieś przeoczyłem te 20 lat, ale takiej liczby nie kojarzę. Padła natomiast liczba 15. A zdanie to brzmiało mniej więcej tak "W 1964 walczyliśmy, zostaliśmy skazani [...] I nawet 15 lat odsiadki poczwórnego dożywocia nie sprawia [...]"

ocenił(a) film na 9
unpxre

Też mnie to ciekawiło. Dobry film, na faktach więc warto było obejrzeć. Nie znałem tych bohaterów i obawiałem się że to będzie jedna z tych histori w których osadzeni uciekają "ale ślad po nich znika". Przykładowo był film więźniu, też na prawdziwych wydarzeniach, że niby uciekł ale nigdy niewiadomo czy przepłynął z więzienia na wyspie do lądu w lodowatej wodzie. Takich opowieści było pełno o więziennych legendach.

Film ciekawie nawiązuje do klucza z harrego Pottera. Jednak nie to jest dla mnie plusem ale to że Daniel lubi grać w filmach o "wyzawaniach" np Guns Akimbo, a lubię takie filmy. Znaczy to prawdziwe życie a nie gra ale ta cała ucieczka , przeskakiwanie od drzwi do drzwi , chowanie się jest niesamowite gdy się to ogląda. Jednak jak widzieliśmy ile razy główny bohater prawie dostał zawału bo mogli go złapać przypomina nam że walczy o swoje życie - teoretycznie bo tak naprawdę zależy mu tylko na tym by wyjść i walczyć dalej.

Ja bym nienadawał się na aktywistę xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones