PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11319}

Ulice nędzy

Mean Streets
6,8 12 292
oceny
6,8 10 1 12292
6,7 22
oceny krytyków
Ulice nędzy
powrót do forum filmu Ulice nędzy

Przed seansem miałem wątpliwości, długo zwlekałem, po opiniach tutejszej dzieciarni średniej ocenie ledwo ponad 7, na prawdę nie wiedziałem czego się spodziewać, klapy Scorsese?? Ależ skąd!! Pierwsza rzeczy, która się rzuca w oczy (i uszy) chyba najbardziej to klimat, Scorsese zabiera nas w genialne miejsca, przepełnione taką "rodzinną" prostotą, czymś zupełnie naturalnym, głównie za sprawą dialogów, a zarazem tym czymś, że jak widzę jak chłopaki bawią się w klubie to od razu przypominają mi się nasze wypady do klubów czy barów z ziomkami, aż się gęba uśmiecha. Martin nie pokazuje nam (jak zdołaliśmy się przyzwyczaić do tego po filmach typu Ojciec Chrzestny, czy American Gangster) jakichś wielkich zamożnych gangsterów, którzy nie wiadomo jak się wożą.. to mała italia, wszystko tutaj jest takie, namacalne, że aż rzeczywiste, identyfikujemy się z bohaterami, świetnie nakreślone postaci, dobry Keitel i miażdżący wręcz De Niro, gdzie się nie pojawi robi totalny chaos i zamęt, a scena w której wchodzi po raz pierwszy przywitać się z Charlim i do tego muzyka.. majstersztyk! J. Boy w filmie jest strasznym, można by wręcz powiedzieć, frajerem, łajzą, oszustem, pasożytem, tanim pozerem.. ale w sumie jakoś to zupełnie nie przeszkadza, kiedy odgrywa go genialny w każdej scenie Robert De Niro. Nie rozumiem ludzi, którzy piszą, że film jest nudny i takie inne pierdoły.. eh aż się nóż w kieszeni otwiera. Obraz Scorsesego to przede wszystkim klimat! muzyka! prosta choć wkręcająca historia! kreacje aktorskie! jednym słowem świetny film. 8/10

DLoN92

ziomków to ty widziałeś na filmach miałem chęć cie pocisnąć ty pseudo intelektualna miernoto ale co sie będe napinał idz lepiej do baru z tymi ziomkami na bank nosicie klamki gracie w bilard kieliszkami i trzymacie kotka na zapleczu aż morda mi sie cieszy a o nóżach nic nic nie pisz bo się jeszcze sklaeczysz

skoro ktoś uważa film za nudny to jego sprawa ale nudny nie znaczy zły nudny nie znaczy że nie ma klimatu że aktorzy byli słabi tylko że cała historia to kicha że ciągnie się jak ty sorry nie chciałem ten film to zlepek scen jedne lepsze inne gorsze fajne miejsce i ujęcia kozackie zbliżenia ale jedno jest pewne drugi raz nie bede sie na nim nudził

nuda nuda nuda ale co sie dziwić to w koncu DRAMAT!

ocenił(a) film na 7
Bzium_3

A cóż tak nagle spadła ocena z 8 na 5 ... ?

ocenił(a) film na 8
DLoN92

Wielki Film i tylko 5 ???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones